Všechno nejlepší k narozeninám, Evo!

Linda Evangelista, Claudia Schiffer, Naomi Campbell, Cindy Crawford, Helena Christensen, Kate Moss a… Eva Herzigová. Největší modelky všech dob, topmodelky, které utvářely módní éru 90. let, mezi které také patří naše krajanka, božská Eva. Tyto ženy nespojuje jenom krása, ale také jedinečnost a unikátní osobnosti.

Eva Herzigová se narodila ve městě Litvínov v České republice jako dcera účetní a elektrikáře. Během svého dospívání se necítila být příliš atraktivní a viděla jako modelku spíše svojí sestru Lenku. Eva v mládí vynikala ve sportech, není se čemu divit, že se svojí výškou 181 cm excelovala především v gymnastice, basketu a lyžování. 

Mohlo by se vám líbit

Karolína Kurková a její nezapomenutelné momenty v ELLE

Jedna z nejúspěšnějších českých topmodelek se na stránkách našeho časopisu objevuje pravidelně a vždy to stojí za to! Proto jsme při příležitosti 37. narozenin Karolíny Kurkové vybrali to nejlepší napříč historií ELLE x KK. Jako malý dárek pro ni, ale i pro nás.
elle.cz

V roce 1989 se v šestnácti letech zúčastnila modelingové soutěže v Praze, kterou vyhrála. Tato událost jí otevřela dveře do světa módy a Eva odletěla do Paříže, kde započala svou veleúspěšnou modelingovou kariéru. Její první velká kampaň byla pro Guess, kterou nafotila Ellen von Unwerth. Herzigová se tak objevila na billboardech po celém světě. Cestu ke slávě urychlila mladičké modelce kontroverzní kampaň pro Wonderbra v roce 1994. Reklamní kampaň na billboardech, kde modelka pózuje pouze v kalhotkách a zázračné podprsence, údajně způsobila řadu dopravních nehod. 

Tyto spolupráce jí zajistily jasné místo v modelingovém světě, Eva se posléze začala objevovat v kampaních a přehlídkách předních módních domů světa. Na molech a v časopisech ji můžete vidět dodnes. Mimo dráhy modelky jí také baví herectví. V roce 1995 debutovala ve filmu Les Anges Gardiens Jean-Marie Poire po boku Gerarda Depardieua a od té doby hrála v několika dalších snímcích.

Eva má se svým partnerem, italským podnikatelem, Gregoriem Marsiajem tři chlapce a v září loňského roku se přemístili z Londýna do Itálie kvůli klidnějšímu životu. My přejeme Evě vše nejkrásnější k narozeninám a ať nás dále inspiruje svým pozitivním naladěním a nadčasovým citem pro módu. Hodně štěstí, milá Evo!

 

Prohlédněte si nejlepší módní momenty Evy Herzigové: