Mužnost a svaly stranou, teď milujeme babygirl muže

Babygirl je... muž

Výraz babygirl vraťte zpátky do svého slovníku, ovšem s malou obměnou. Teď už se nespojuje s roztomilými děvčaty. Dnes ho používáme k popisu mužů, těch fiktivních, jako jsou postavy ve filmech nebo v seriálech a samozřejmě i těch skutečných. Pokud o nějakém muži uslyšíte říkat, že je „babygirl“, bude mít nejspíše jemnou, až dětskou tvář, submisivní chování a celkově bude spíše než jako macho působit roztomile. Už se vám před očima rýsují muži, které byste do této škatulky zařadili?

Mohlo by se vám líbit

Ženy chtějí lásku a muži sex. A co když je to právě naopak?

Romantické filmy a knihy mluví jasně – ženy chtějí prožívat lásku, muži si užívat sex. Byli byste překvapeni, kdybychom vám řekli, že to tak úplně není?
elle.cz

Být babygirl není hanba

Pozor, nepleťte si ale babygirl muže s typy, které jsou zženštilé, nebo které byste zařadili do kategorie ňouma. I když, s tím by možná nesouhlasil prototyp babygirl krále 70. let, herec Pierre Richard. Ten si na své nesmělosti a ňoumovství postavil kariéru a přesto zůstal lamačem ženských srdcí, který vždy získal svou vysněnou femme fatale. Vědecky se příslušnost k sortě „babygirl“ mužů nazývá pozitivní feminizace mužů, ale to zní téměř hanlivě. Babygirl v žádném případě hanlivé označení pro muže není. Naopak, jsou to přitažliví, kladní hrdinové, kteří když se na vás usmějí, začnete se roztápět jako čokoláda na slunci. Jen si vzpomeňte na Justina Timberlakea v době, kdy zpíval v NʼSync, jeho konkurenta Nicka Cartera z Backstreet Boys nebo třeba Justina Biebera. Asi by vás nenapadlo tyhle hotties zařadit do kategorie nepřitažlivý ňouma, že?

Mohlo by se vám líbit

Slavní a otravní: muži, kteří nám svým chováním zkazili léto a mínění

Začíná to Chrisem Nothem, který odmítá znásilnění, ale přiznává neškodné nevěry. Pokračuje Dariusem Daltonem, hercem Jonahem Hillem, novým přítelem Ariany Grande Ethanem Slaterem a dalšími. Všichni plní titulky svým nevhodným chováním, které byste od mužů ve 21.století, a zvláště od těch, ke kterým veřejnost vzhlíží, nečekali. Pánové, to myslíte vážně?
elle.cz

Široká škála babygirls

Babygirl muži ale nejsou jen teenage hrdinové s blond vlasy a očima jako raněná laň. Spektrum babygirls je široké a seznam neustále roste. Překvapí vás, když vám řekneme, že mezi babygirl muže je zařazován třeba i Keanu Reeves? Pravda, v sérii John Wick jako typický představitel tohoto typu mužů nevypadá, ale vzpomeňte si na něj třeba ve filmu Dům u jezera nebo v Drákulovi z roku 1992. Nebo Pedro Pascal, Jeremy Strong či herec Paul Mescal. Míra příslušnosti k babygirl je rozmanitá. Někteří muži jsou opravdu celí tak roztomilí, že byste je okamžitě chtěli adoptovat, u jiných si jejich babygirl faktor najdete třeba jen v pohledu nebo v úsměvu. Na tom ostatně vůbec nezáleží, je spousta mužů, které zbožňujeme, a je jedno, jestli je to pro jejich sladký úsměv nebo drsnou image Jasona Momoy. Koho bychom na seznam babygirl mužů určitě zařadili?

Mohlo by se vám líbit

Timothée Chalamet a jeho nejen filmové, ale především módní výstupy

Mladý Timothée je novodobou ikonou Hollywoodu. Od jeho prvního velkého vstupu na červený koberec uplynulo jen pár let, ale nazývat ho ikonou není unáhleným závěrem, nýbrž dobře míněným úsudkem. A to jak na poli filmovém, tak módním.
elle.cz

Timothée Chalamet

V čele představitelů babygirl mužů se bezpochyby nachází Timothée Chalamet. Napůl Francouz, napůl Američan se na obrazovkách začal objevovat už jako kluk, mnoho členů jeho rodiny se totiž pohybuje v showbusinessu. Nejen hezkou tvářičkou, ale především mimořádným talentem na sebe upozornil ve filmu Dej mi své jméno, který byl roku 2018 dokonce nominovaný na Oscara. Jeho poslední role Willyho Wonky v novém zpracování příběhu excentrického majitele továrny na čokoládu Wonka ho definitivně dosadila na piedestal herce, který zkrátka umí. A chválí ho nejen filmoví, ale také módní kritici. Timothée se ve svých vystoupeních na červeném koberci neomezuje na nudné, byť dobře padnoucí tuxedo. Nebojí se barev, netradičních střihů ani materiálů. Asi nejvíce pozornosti k sobě momentálně přitahuje svým vztahem s Kylie Jenner, s níž se oficiálně objevil v páru na lednovém předávání Zlatých glóbů. A také to stálo za to.

Jacob Elordi

V jeho první hollywoodské roli byste si ho nejspíš nevšimli, byl součástí komparzu v Pirátech z Karibiku: Salazarova pomsta. Pak už měla jeho vystoupení před kamerou vzestupnou tendenci. Známým se stal především svými rolemi středoškolských studentů Noaha Flynna ve filmové trilogii Stánek s polibky a Natea Jacobse v seriálu Euforia streamovací společnosti HBO. V roce 2023 si zahrál Elvise Presleyho v životopisném filmu Priscilla a předvedl se také v jedné z hlavních rolí v thrilleru Saltburn. Jacob Elordi v minulosti randil s modelkou Kaiou Gerber, se kterou se v roce 2021 rozešli. Kaia nahradila Elvise jiným Elvisem, protože teď randí s Austinem Butlerem, který si postavu rockʼnʼrollového krále zahrál ve snímku Elvis. Jacob je od rozchodu s Kaiou, dcerou supermodelky Cindy Crawford, spojován s influencerkou a tanečnicí Olivií Jade Giannulli. Svůj vztah sice nikdy oficiálně nepřiznali, protože Jacob si své soukromí úzkostlivě střeží, ale množství míst, kde se ti dva současně vyskytují, a času, který tam tráví, snad nemůže být náhoda.

Mohlo by se vám líbit

Syndrom Petra Pana: Proč někteří muži nikdy nedospějí?

V každém muži je kousek chlapce, avšak musí to být opravdu jen kousek. Pokud váš partner nehodlá dospět a převzít zodpovědnost za sebe samého, vztah s ním dřív nebo později stejně ztroskotá. Nesnažte se ho změnit, nemá to cenu.
elle.cz

Paul Mescal

Irský herec a král mulletu se stal známým rolí Connella Waldrona v minisérii Normální lidi z roku 2020, za kterou obdržel cenu BAFTA a nominaci na cenu Emmy.Kromě svého hereckého nadání, které úročí od šestnácti let v divadle i před kamerou, má také pěvecký talent. Se svou sestrou Nell nazpívali spoustu cover verzí, v nichž ji Paul i doprovázel na klavír. Lásku k hudbě prokázal i ve vztahu se zpěvačkou Phoebe Bridgers, která si jen před pár dny odnesla ze slavnostního ceremoniálu udílení hudebních cen Grammy hned čtyři zlaté gramofony, což je nejvíc ze všech nominovaných. Vztah Paula a Phoebe už má být ale údajně minulostí. Jsme si ale jistí, že kombinace mulletu, věčně ospale působících očí a vzhledu teenagera brzy na někoho zapůsobí jako magnet.

Rami Malek

Nezapomenutelný představitel Freddie Mercuryho v Bohemian Rhapsody oslavil 42 let, ale stále působí jako roztomilý chlapec. Díky své drobné postavě, velkým modrým očím a tak trochu nesmělému úsměvu vypadá jako čerstvý absolvent střední školy, ne jako držitel Zlatého globusu a Oscara. Roky tvořil pár s hereckou kolegyní Lucy Boynton, od loňska ale randí s Emmou Corrin.

Murdo Mitchell

Lucy Boynton má zřejmě pro babygirl muže slabost, protože po Ramim Malekovi vklouzla do vztahu s Murdo Mitchellem. Hvězda Bohemian Rhapsody se s ním objevila na party módního domu Chanel ruku v ruce a hned vzbudila zvědavost, kdo je mužem po jejím boku. Murdo Mitchell je zpěvák, skladatel a kytarista, který se proslavil v roce 2014 účastí v britském X Factoru. Skotský hudebník loni objížděl Británii se svým turné a také vystupoval na řadě populárních skotských festivalů.

Babygirl muži:

Zdroj: Graziadaly.co.uk, Wikipedia, Hellomagazine.com