Přejít k hlavnímu obsahu

Obecná charakteristika

Blíženci jsou ovládáni živlem vzduchu. Bývají to rozpolcené osobnosti, kterými často zmítají vnitřní konflikty. Jejich nálady jsou proměnlivé a někdy to skutečně vypadá, jako by v jednom těle fungovali dva různí lidé. Blíženci jsou živí a vtipní, zároveň uvažují racionálně. Udržují si dětskou zvědavost a schopnost údivu nad obyčejnými každodenními věcmi. To jim umožňuje uchovat si věčné vnitřní mládí. Bývají to aktivní lidé, kteří se zajímají o dění kolem sebe, rádi se baví a pouštějí do nejrůznějších dobrodružství. Charakteristická je pro ně upřímnost, která jim ale dokáže značně komplikovat život. Bývají také váhaví a nerozhodní, což je mnohdy překážkou k dosažení úspěchu. Často bývají tak zaujatí vlastními úvahami, že zapomínají na své okolí. Umí být výřeční, ovšem jejich chování bývá nevyzpytatelné, což způsobují jejich vnitřní rozpory. Ovládají umění lusknutím prstů střídat role, neboť mají potřebu zároveň naplnit úlohu oblíbených a zábavných společníků a přitom zůstat i tichými pozorovateli.

Slavní blíženci

Edvard Beneš, Jiří Voskovec, Libuše Šafránková, Helena Růžičková, Björn Borg, Naomi Campbellová, Bob Dylan, Clint Eastwood, Paul Gaugin, Marilyn Monroeová, František Palacký, Alexandr Sergejevič Puškin, John F. Kennedy, Luděk Sobota, Královna Viktorie, Miki Volek, Richard Wagner, Jitka Zelenková
Partnerská kalkulačka

Zdraví

Zdraví Blíženců bývá ohroženo neblahými vlivy napětí a stresu, které pramení z jejich nestálosti v citech i životním směřování. Zvláště pokud jsou vyčerpaní a oslabení, měli by se vyvarovat vlhka, průvanu a prochladnutí, neboť trpí na vleklé bronchitidy. Bývají náchylní k onemocněním žaludku a dvanáctníku, zejména pak k zánětům a vředům. Může se u nich rozvinout revma.

Erotika

ON:

Muž v Blížencích chce experimentovat. Potřebuje vyzkoušet všechny myslitelné pozice a druhy sexu. Vzrušují ho dlouhé a promyšlené milenecké hry, umí doslova kouzlit doteky rukou. Je virtuózem smyslné předehry. Ovládá umění stupňování vášně a oddalování vyvrcholení. Nic ho nevzrušuje víc než pohled na partnerku sténající slastí pod jeho doteky. Dokud ho neomezuje věk, bývá silným a vytrvalým milencem.

ONA:

Žena ve znamení Blíženců je nevyzpytatelná a proměnlivá — a její rozporuplnost a nestálost se projevuje i v milování. Bývá spontánní a vzrušuje ji neplánovaný sex. Nebrání se střídání partnerů ani dobrodružným experimentům. Když dostane chuť, střihne si klidně rychlovku ve zkušební kabince v obchoďáku nebo na toaletě v restauraci. Nenechá se ovládat, lichotkami si ji nepodmaníte. Sama ráda přebírá iniciativu a milování s ní bývá živelné. Přitahují ji i ženy a ráda se oddává autoerotice. Má slabost pro nejrůznější erotické hračky a prádlo.
Přepnout znamení