Přejít k hlavnímu obsahu

Obecná charakteristika

Vodnáři jsou svobodomyslní a nevyzpytatelní. Jsou rozevlátí a nerozhodní, zmítají jimi nejrůznější emoce. Bývají to nekonformní osobnosti, často také velmi výstřední, které neholdují konvencím. Mívají zvláštní záliby a osobitý smysl pro humor. Mají ale vřelou a přátelskou povahu a bývají to skvělí a zábavní společníci. Často však mění názor podle toho, jak se jim zrovna hodí. Jsou šarmantní a umí být taktní a zdvořilí, někdy se ale dokáží zachovat velice sobecky. Dobro druhých jim leží na srdci do té chvíle, dokud nezačne být v rozporu s jejich vlastními zájmy. Rádi se obklopují přáteli a navzdory své nepředvídatelnosti a komplikované povaze, bývají mezi nimi oblíbení. Jejich vášní je cestování, láká je každé dobrodružství.

Partnerství a láska

Nevyzpytatelnost Vodnáře se promítá i do jeho vztahů. Někdy může tato vlastnost partnerům prospívat a projevovat se pozitivním způsobem jako vítané zpestření a ozvláštnění společného soužití. Jindy je ale naopak zdrojem frustrace a vnáší mezi partnery nejistotu. Vodnář je velmi náročný, potřebuje svůj prostor, jistou volnost a nezávislost. Nesnáší omezování a pokud cítí tlak, začne se ve vztahu dusit. Pak se vydává hledat štěstí tam, kde má pocit, že pro své potřeby najde větší prostor a pochopení.
Partnerská kalkulačka

Pracovní charakteristika

Vodnáři jsou bystří, dokáží si pohotově osvojit novou pracovní roli. Rychle vstřebávají informace a výborně se orientují v pracovním prostředí. Jejich slabinou je však mimořádná vztahovačnost. I nevinná poznámka či gesto je dokáží urazit a hluboce ranit jejich city. Mnohdy proto raději volí cestu samostatného podnikání a v této oblasti se jim obvykle výborně daří, neboť jsou houževnatí a umí plánovat. Mají výdrž a nezaleknou se tvrdé práce.

Slavní vodnáři

Jan Werich, Bára Basikovám, Miloš Forman, Jiří Lábus, Božena Němcová, Milan Lasica, Kateřina Brožová, Enzo Ferrari, Lenka Filipová, Geena Davisová, Thomas Alva Edison, Mia Farrowová, Wolfgang Amadeus Mozart, Paul Newman, Kim Novaková, Ronald Reagan, Romain Rolland, John Travolta

Zdraví

Vodnáři se obvykle do všeho pouštějí s nadšením a velkým nasazením, činností se nechají zcela pohltit. Proto mnohdy ani nezaznamenají signály vlastního těla, únavu nebo dokonce úplné vyčerpání. Objevují se proto u nich žaludeční obtíže. I jejich oči bývají unavené a jsou tak více ohroženy infekcí a záněty. Jsou citliví na změny tlaku, které u nich vyvolávají bolesti hlavy. Vodnáři mohou trpět i poruchami oběhu, pomůže pohyb a cvičení. Pozor také na úrazy holeně.

Erotika

ON:

Muž ve Vodnáři je neodolatelný svůdce a dokonalý milenec. Pokud se rozhodne, žádná žena mu nedokáže dlouho odolávat. Přesně ví, jak rozvášnit i tu nejchladnější z nich. Doteky, ale i slovy, umí přímo kouzlit. Svou milenku pokaždé překvapí něčím novým a ještě vzrušivějším. Vášeň dokáže stupňovat až k nevydržení a nemusí se přitom partnŽena ve Vodnáři mívá silné zábrany, svou sexualitu potlačuje ve strachu, že by se na partnerovi mohla stát závislou. Udržuje si odstup, obává se vlastní zranitelnosti. Nesnese pomyšlení, že nad sebou ztratí kontrolu a bude někomu vydaná napospas. Tím více se ale nechává unášet svými milostnými fantaziemi. Uvolnit a otevřít v sexu se dokáže až ve vztahu naplněném hlubokou vzájemnou láskou a důvěrou. Jako součást předehry ji příjemně vzruší a naladí společná koupel a smyslné tření o tělo partnera. Nevyhýbá se vztahům s ženatými muži. Nejcitlivější je na chodidlech a na zádech.rky ani dotknout. Nespěchá, miluje se pomalu, umí mistrně prodlužovat slast a oddalovat vyvrcholení. Rád experimentuje, ale je ohleduplný a partnerku netlačí do věcí, které ji nelákají. Jeho oblíbená pozice je vestoje.

ONA:

Přepnout znamení