Přejít k hlavnímu obsahu

Kozoroh
22. 12. - 20. 1.
22. 12. - 20. 1.

Znamení horoskopu Kozoroh

Obecná charakteristika

Kozoroh rozhodně není žádný snílek, který by měl hlavu v oblacích a stavěl si vzdušné zámky. Za všech okolností stojí oběma nohama pevně na zemi, dokáže být tady a teď, ukotven v realitě. Je nesmírně houževnatý a uvědomělý. Svou povahou je mimořádně stálý a pevný, je také nejstabilnějším znamením zvěrokruhu. Má přímo svatou trpělivost a je úžasným a chápavým posluchačem, který se zájmem vstřebává příběhy druhých. Kozorozi bývají zajímavé a přitažlivé osobnosti. Mívají vytříbený styl i chování, obvykle také skvělý přehled o aktuálním dění. Výborně se orientují jak v kultuře, tak v politice. Bývají sečtělí, vzdělaní a inteligentní. Zakládají si na svém vzhledu a velmi jim záleží na tom, jakým dojmem působí na své okolí. Nejsou jim cizí ani móda a styl, mívají skvělý a neotřelý vkus. Mají šlechetné srdce a jsou zdvořilými a pozornými společníky.

Partnerství a láska

Kozorozi jsou až chorobně žárliví. Jestliže v životě obecně platí za pragmatické realisty, ve věcech lásky a milostných vztahů tomu tak rozhodně není. Bývají to mimořádně pozorní a trpěliví partneři i milenci. Svou žárlivost ovšem nedokáží ovládat a mohou tak ve vztahu vytvářet pěkné dusno. Libují si v pořádku a čistotě, někdy mohou v tomto směru být až příliš pedantští. Zda bude tato jejich vlastnost zdrojem sporů a hádek, nebo přispěje k vytvoření dokonalé domácnosti, závisí na tom, jak se s ní zvládne vypořádat jejich protějšek.
Partnerská kalkulačka

Pracovní charakteristika

Kozorozi se vyznačují vysokou odolností vůči stresu. Díky vrozené trpělivosti mistrně ovládají umění jednat s lidmi, dokáží skvěle vyjít s nejrůznějšími typy osobností a povah. Výborně se proto uplatní v manažerských pozicích. Bývají přirozeně inteligentní, ctižádostiví a podnikaví. Uvažují pohotově a snadno se přizpůsobují novým situacím.

Slavní kozorozi

Vlasta Fialová, Jiří Sovák, Jaroslav Vojta, Eduard Bass, David Bowie, Kevin Costner, Karel Čapek, Marlene Dietrichová, Johanka z Arku, Annie Lenoxová, Jack London, Richard Nixon, Louis Pasteur, Edgar Allan Poe, Elvis Presley

Zdraví

Kozorozi bývají obvykle aktivní až do vysokého věku a dlouhověkost je pro ně také typická. V průběhu života je ani tak neohrožují akutní onemocnění, jako spíše pozvolna se rozvíjející chronické obtíže. Mezi nimi třeba revmatismus, postupné zhoršování sluchu, které může časem dojít až do stavu ohluchnutí. Často je také provází řídnutí kostí, bývají náchylní ke zlomeninám a bolestem kolen. Někdy se až příliš pozorují a mohou působit jako hypochondři.

Erotika

ON:

Muž v Kozorohu je typický monogamista. Potřebuje stabilitu, bezpečí a jistotu. Pokud nemá stálou partnerku, nedokáže se při milování uvolnit a bývá křečovitý. Takovým dojmem ostatně působí často, protože se neustále hlídá a kontroluje. Touží být dokonalý, a to i v ložnici. Sex většinou vnímá jako biologickou potřebu, jejíž uspokojení uvolní vnitřní napětí. Narazí-li ale na spřízněnou duši a jeho milostný život se ustálí, dokáže se otevřít zcela novým dimenzím sexu a objevit kouzlo milostných her a fantazií. Nechává se vést svou milenkou a je zcela na ní, kam až ve společném objevování zajdou. Nejcitlivějšími erotogenními zónami jsou u něj krk, hrudník a boky. Vzrušuje ho milování zezadu a rád udává tempo.

ONA:

Pro ženu v Kozorohu je zásadní, aby se necítila jen jako sexuální objekt k uspokojení chtíče. Milostný akt má pro ni hluboký význam. Potřebuje mít jistotu, že na ní partnerovi záleží a že k ní skutečně něco cítí. Vyzývavost jí není vlastní, naopak se chová spíš rezervovaně. Více se odvázat ale dokáže, pokud popustí uzdu své fantazii. Při předehře ji nejspolehlivěji nažhaví dlouhé vášnivé líbání. Když se silně vzruší, má ráda tvrdší, dráždivý sex. Nejcitlivější je na vnitřní straně stehen a paží. Pokud si ale k partnerovi nevytvoří hlubší pouto, pravděpodobně mu bude brzy nevěrná.
Přepnout znamení