Přejít k hlavnímu obsahu

Obecná charakteristika

Lvi jsou zosobněním šarmu a velkorysosti. Bývají to magneticky přitažlivé a fascinující osobnosti. Jsou vřelí, otevření a leží jim na srdci blaho druhých. Nadchnou se pro jakoukoli smysluplnou práci. Ve své šlechetnosti jsou nezištní, mají potřebu pomáhat a dávat, aniž by očekávali něco na oplátku. Proto bývají Lvi skutečně spolehlivými a opravdovými přáteli. Své blízké umí podpořit i v těch nejtěžších chvílích. Lvi potřebují být středem pozornosti a touží se prosadit. Mívají silně vyhraněné názory a není radno jejich mínění zpochybňovat a přít se s nimi. Své přesvědčení dokáží prosazovat s velkou vášní a občas proto mohou působit poněkud arogantně až sobecky, i když v jádru takoví rozhodně nejsou.

Partnerství a láska

Lvi se řídí srdcem. Jsou romanticky založení a pokud si k někomu vytvoří pouto, obvykle je hluboké a trvalé. Jsou okouzlující, chápaví a citliví, zkrátka nejen ideální partneři, ale i milenci. Jsou vášniví, silně prožívají emoce a v tomto směru by se měli více hlídat, aby se nenechali unést až příliš. Občas by se měli také zamyslet, zda jim jejich hrdost nebrání uznat vlastní pochybení. Najdou-li oddaného partnera, který nebude zpochybňovat jejich mínění, bude jejich vztah vzkvétat.
Partnerská kalkulačka

Pracovní charakteristika

Komunikativní Lví povaha se skvěle uplatní všude tam, kde je třeba jednat s lidmi. Lvi se výborně orientují v mezilidských vztazích a jsou obdařeni uměním diplomacie. Jejich silnou stránkou je i schopnost empatie. Ať už si vyberou oblast obchodu nebo zvolí kariéru ve vrcholovém managementu, dosáhnou výrazných úspěchů. Narazit ale mohou kvůli své hrdosti a pocitu nadřazenosti. Ačkoli ve vedoucích pozicích jim tyto vlastnosti mohou pomoci, jinde bývají spíše na škodu, jelikož okolí je může vnímat jako panovačnost a povýšenost.

Slavní lvi

Eva Pilarová, Bolek Polívka, Josef Suk, Paul Anka, Jásir Arafat, Fidel Castro, Alexander Dumas, Karel Fiala, Melanie Griffithová, Alfred Hitchcock, Dustin Hoffman, Jacqueline Kennedyová, Josef Laufer, Madonna, Alfons Mucha, Napoleon I. Bonaparte, Oldřich Nový, Dorothy Parkerová, Robert Redford, Július Satinský

Zdraví

Lvům se obvykle vyhýbají chronická onemocnění, spíše je trápí náhlé krátkodobější obtíže provázené vysokými horečkami. Vyvarovat by se měli potravin, které dráždí žlučník a mohou způsobovat nepříjemné záchvaty. Ve vyšším věku bývají ohroženi kardiovaskulárními chorobami, proto by neměli zanedbávat pravidelné prohlídky. Pozor také na zarděnky, které se obvykle Lvům vyhnou v dětství, ale mohou je naopak překvapit i později v mládí.

Erotika

ON:

Lev miluje ženy a potřebuje je k životu stejně jako sex. Je vášnivý a majetnický. V citech je ale štědrý a rád dává. Vzrušuje ho, když ho partnerka obdivuje a vzhlíží k němu. Je dominantní a vynalézavý, rád laská milenčino tělo a prodlužuje milování, střídá tempo, chvíli je jemný, pak přitlačí. Rád zkouší své sexuální fantazie, je pro nejrůznější scénáře a hry. Od partnerky očekává, že mu splní všechna jeho sexuální přání včetně náročných poloh, které vyžadují přímo gymnastickou průpravu. Zakládá si na kvalitním a drahém spodním prádle. Nejcitlivější bývá na zádech, bocích a na vnitřní straně stehen. Když se usadí, i po letech soužití ho stále vzrušuje manželský sex.

ONA:

Lvice je sebevědomá a umí na sebe upozornit. Je přirozeně smyslná, zkušená, dobře ví, jak dosáhnout uspokojení a sexuálního naplnění, nepotřebuje experimentovat. U partnera preferuje svalnaté a silné tělo, zbožňuje mužskou vůni a kůži. Stejně jako divoká šelma, i ona je nevyzpytatelná, někdy krotká a mazlivá jako kotě, jindy bouřlivě vášnivá a nespoutaná. Zvlášť ji vzrušuje sex na veřejných místech, kde hrozí, že budou milenci náhodou odhaleni. Pokud ji chcete přivést k extázi, lízejte jí obličej, uši, krk nebo vnitřní stranu stehen. Od svého milence očekává horoucí vášeň a bujnou představivost.
Přepnout znamení