Přejít k hlavnímu obsahu

Obecná charakteristika

Štíři jsou milovníky života, do všeho jdou naplno. Jsou nesmírně vitální a čilí, jsou hnáni touhou dosáhnout velkých věcí. Někdy se neovládnou a nechávají se svými emocemi strhnout až do krajnosti. Období nadšení u nich mohou být střídána obdobími depresí a malomyslnosti. Ve své nesmírné touze po úspěchu k sobě bývají přehnaně kritičtí. I přesto ale platí za skvělé vůdce, protože svým ryzím zápalem a odhodláním dokážou druhé naprosto přesvědčit. V tom, co dělají, obvykle vynikají. Pozor ale na štíří bodnutí — v tomto případě spíše na jejich neschopnost odpouštět. Štíři skutečně žádnou křivdu jen tak nezapomenou a jestliže se nakonec odpustit přece jen uvolí, může to trvat dlouhé roky. Jinak bývají oblíbení, vitalita, kterou vyzařují, má na okolí pozitivní vliv. Vynikají v nejrůznějších sportech, jsou soutěživí. Ve svých oborech často platí za uznávané autority. Nezaleknou se žádných překážek.

Partnerství a láska

Když se Štíři zamilují, jsou jako smyslů zbavení. Svému objektu touhy se budou dvořit s urputností a houževnatostí, dokud nedosáhnou svého a nedobydou ho. Jsou nesmírně vášniví a milují s hlubokou oddaností. Určité zklidnění může přijít poté, kdy se ve vztahu usadí, nicméně cesta ke stabilitě bývá v jejich případě náročná. Zmítá jimi žárlivost a vášně a trvá dlouho, než se naučí s těmito emocemi lépe pracovat. To je ovšem podmínkou k dosažení vyrovnanosti a klidu. Musí se více otevřít a důvěřovat svému okolí.
Partnerská kalkulačka

Pracovní charakteristika

Štíry pohánějí jejich silné ambice. I v práci prahnou po úspěchu, touží vyšvihnout se až na samotný vrchol. Jsou průbojní a jdou si neochvějně za svým, někdy, jak se říká, až ‚‚přes mrtvoly”. Pokud se jim někdo postaví, vyrazí do boje. Cítí-li se ohrožení, útočí a mohou se i mstít. Mají dobré oko na detaily a jsou nesmírně všímaví. Neunikne jim žádná příležitost, které mohou využít.

Slavní štíři

Rudolf Hrušínský nejml., Miroslav Horníček, Pavel Trávníček, Petra Janů, Marta Kubišová, Marie Antoinetta, Karel Havlíček Borovský, Richard Burton, Fjodor Michajlovič Dostojevskij, Jodie Fosterová, Indíra Gándhíová, Annie Girardotová, Princ Charles, Grace Kellyová, Jana Koubková, Demi Mooreová, Julia Robertsová, Marie Rottrová, Nicolo Paganinni, Pablo Picasso, Voltaire, Pavel Zedníček

Zdraví

Štíři by se měli vyvarovat promiskuitního způsobu života, jinak si zaručeně vykoledují nějakou nepříjemnou pohlavní chorobu, k nimž jsou ze všech znamení zvěrokruhu nejnáchylnější. Infekce a nachlazení se u Štírů mohou projevovat otoky uzlin a žláz. Klíčový je také dostatek odpočinku, přetížení a stres mohou u Štírů narušit správnou funkci srdečních chlopní. Mohou je trápit i záněty střev a močových cest. Časté u nich bývají také nosní polypózy. V dětství je mnohdy na místě psychologická podpora a pomoc, aby citlivé vnímání určitých zážitků nezpůsobilo celoživotní trauma.

Erotika

ON:

Muž ve Štíru je nejsmyslnější ze všech znamení. Bývá vždy připraven, nepotřebuje čas ani zvláštní rituály, předehru neprodlužuje, má ji rád prudkou a intenzivní, pak jde přímo na věc. Je dychtivý a náruživý, chce objevovat a zkoušet všechno myslitelné. Dokáže vyvrcholit několikrát za večer. Potřebuje milenku, která se nestydí. Jeho polibky jsou žhavé a omamné. Vzrušuje ho působit partnerce příjemnou bolest. Rád ji laská jazykem. Miluje anální sex a polohu zezadu. I když jde rád přímo na věc, nemá rád bleskovky.

ONA:

I když na první pohled působí někdy až stroze, potřebuje se žena ve Štíru cítit jako femme fatale. Sní o všech možných romantických klišé a ráda se vyzývavě obléká. Představuje si mužného svůdce, který pro ni vzplane a bude ji dobývat. Sama je při sexu mimořádně vynalézavá a ráda přebírá iniciativu, ovšem aktivitu a nápaditost očekává i od svého milence. Miluje nejrůznější experimenty, ráda se nechá překvapit. Holduje silným, těžkým vůním. Obvykle má celou sbírku sexuálních hraček a pomůcek, kterými ráda ozvláštňuje partnerský sex. Svému milenci dokáže připravit opravdu nezapomenutelné noci plné vášně. I když ráda flirtuje, náhodné známosti nejsou pro ni. Pokud je šťastně zadaná, nemáte u ní šanci.
Přepnout znamení