Přejít k hlavnímu obsahu

Obecná charakteristika

Panny není snadné jednoduše vystihnout. Bývají to přemýšliví, spíše uzavření a nesmělí lidé. Své myšlenky a názory si obvykle nechávají pro sebe, pro své okolí tedy nejsou snadno čitelní. Bývají ale velmi tolerantní a liberální. Panny bývají zpravidla obdařeny vysokou inteligencí, jsou nápadité a rády se dlouze zamýšlejí nad příčinami a souvislostmi věcí. Jsou pořádkumilovné, je jim vlastní praktičnost. Nemají rády okázalost, tíhnou k jednoduchosti a prostotě. Panny si díky své hloubavosti obvykle vypěstují mimořádnou schopnost nahlížet na věci z mnoha neobvyklých úhlů, vnímají a chápou souvislosti a zároveň si všímají detailů, které ostatním mohou unikat. Bývají rozvážné a opatrné. Mají sklony k perfekcionismu, nespokojí se s polovičatými řešeními. Ale jak tomu někdy bývá, touha po dokonalosti a přílišné lpění na detailech se může stát brzdou či dokonce nepřekonatelnou překážkou, kvůli níž Panny některé věci nedokáží dotáhnout do konce.

Partnerství a láska

Panny potřebují čas. Chvíli trvá, než překonají svou nesmělost a dovolí si více se otevřít. Zpočátku bývají velice obezřetné a své city mají tendenci skrývat. Získat si jejich plnou důvěru je běh na delší trať, ovšem rozhodnou-li se pustit si někoho blíž, stávají se oddanými partnery a spojenci. Mějte ale na paměti, že Panny zkrátka zůstanou do jisté míry rezervované a žádných bouřlivých projevů citů a emocí se od nich nenadějete. Svým založením jsou spíše racionální. Pokud se cítí nejistě, uzavírají se a reagují vyhýbavě.
Partnerská kalkulačka

Pracovní charakteristika

Panny se rády realizují v oborech, kde mohou uplatnit svou pečlivost, cit pro detail a mimořádnou schopnost vhledu. Umí strategicky plánovat, jsou pohotové a mají vrozený diplomatický talent. Uspějí zejména v oblasti financí a investic. Měly by si ale dávat pozor na to, aby pro své zaujetí detaily nespouštěly ze zřetele širší kontext.

Slavné panny

Emil Zátopek, Hana Zagorová, Alžběta I., Lída Baarová, Lev Nikolajevič Tolstoj, Ingrid Bergmanová, Radoslav Brzobohatý, Sean Connery, Greta Garbo, Maurice Chevalier, Michael Jackson, Zora Jandová, Milan Kňažko, Sophia Lorenová, Freddie Mercury, Jan Rosák, Ljuba Skořepová, Marta Vančurová

Zdraví

Panny mívají sklony k hypochondrii. Citlivě reagují na změny počasí, které se u nich mohou projevovat celkovou skleslostí a migrénami. Jejich slabým místem je především oblast břicha, jsou náchylné k nejrůznějším žaludečním a střevním neduhům. Mívají také poměrně křehkou konstituci.

Erotika

ON:

Muž v Panně klame tělem. Může budit dojem upjatého až prudérního člověka, ale realita je zcela jiná. Bývá to jemný a pozorný milenec, který žije ve světě svých erotických fantazií. Je vnímavý k přáním a potřebám své partnerky, do ničeho ji netlačí, spíše jí rád přenechává iniciativu. Je obdařen hlubokým estetickým cítěním. K milování potřebuje příjemné prostředí a vhodnou atmosféru. Zbožňuje vůni ženského těla a parfémy, k extázi ho přivádí jemná hladká pleť a dlouhé vlasy partnerky. Nejvzrušivější je na hrudi, břiše a podbřišku, zvlášť při jemném hlazení.

ONA:

Žena v Panně vnímá sex spíše jako biologickou potřebu, ale má k němu zároveň zdravý a pozitivní vztah. Jako součást milostné předehry miluje nejrůznější rituály, třeba společnou koupel ve vaně se šampaňským a jahodami, vášnivě ráda se líbá. Na sex se potřebuje správně naladit, neobejde se bez dlouhé předehry. Experimenty nejsou její doménou, přednost dává klasickým a osvědčeným polohám. Často mívá zábrany o sexu mluvit a zdráhá se odhalit své sexuální fantazie. Pokud ale potká muže, který ji fascinuje, dokáže docela ztratit hlavu a odhodit veškerý ostych.
Přepnout znamení