Přejít k hlavnímu obsahu

Obecná charakteristika

Tichá voda břehy mele, tak lze vyjádřit jemnou sílu, která z Býků vyzařuje, a jejich klidné a zároveň neochvějné odhodlání. Typická je pro ně nesmírná trpělivost, kterou se na rozdíl od mocného zvířete symbolizujícího toto znamení, vyznačují. Bývají mimořádně ukáznění, pevní a rozhodní. Býkům můžete důvěřovat, jsou nanejvýš spolehliví. Ke svým blízkým se chovají velmi ochranářsky. Bývají společensky založení a jsou to mimořádně oddaní přátelé, kteří vás nezklamou a vždy ochotně podají pomocnou ruku. Věrnost a loajalita jsou pro ně charakteristické a Býci očekávají, že i jejich okolí tyto vlastnosti projeví směrem k nim. U Býků se mnohdy střídají fáze extrémní otevřenosti a aktivity s obdobími, kdy se obracejí do vlastního nitra a rozjímají. Bývají mezi nimi výrazně nadaní a tvůrčí lidé.

Slavní býci

Marie Terezie, Alžběta II., Adolf Hitler, Dáda Patrasová, Jiřina Bohdalová, Honoré de Balzac, William Shakespeare Salvador Dalí, Ella Fitzgeraldová, Sigmund Freud, Petr Hapka, Jaroslav Hašek, Cher, Jan Pavel II., Karel Kachyňa, Oldřich Kaiser, Karel IV., Vladimír Iljič Lenin, Josef Mánes, Jack Nicholson, Michelle Pfeifferová, Barbara Streisandová, Shirley Tempel-Blacková
Partnerská kalkulačka

Zdraví

Slabinou Býků je oblast krku a šíje. Jejich organismus je sice vcelku odolný, ale protože holdují pohodlí, mívají sklony k tloustnutí. Měli by si dávat pozor na průvan a prochladnutí, ty mohou přejít v bolesti v krku a onemocnění dýchacích cest. Pokud infekce zasáhne mandle, rozhodně by ji neměli zanedbávat! Mohou si tak totiž zadělat na nepříjemné komplikace, pokud se zánět rozšíří na jiný orgán. Býci by se měli vůbec v otázce svého zdraví chovat zodpovědněji a více dbát na prevenci.

Erotika

ON:

Muž v Býku je hluboce eroticky založený a náruživý. Rád ženy dobývá a zkoumá nové cesty k dosažení slasti. Dokáže vytvořit neuvěřitelné erotické napětí. Při milování potřebuje být v roli toho, který vede. Bývá jemný, hrubost je mu cizí. Zajímají ho milostné fantazie partnerky, nakonec však většinou zvolí docela jinou a neobvyklou milostnou hru. Miluje vášnivě, vzrušuje ho vůně ženského těla. K extázi ho přivádí ženské pozadí a sex zezadu. Mezi Býky najdeme hodně bisexuálů.

ONA:

Z ženy v Býku vyzařuje smyslnost. Bývá přitažlivá a žádoucí. Miluje hru svádění. K sexu potřebuje city, musí vnímat, že plyne přirozeně a spontánně. Má jemnou duši, je křehká a něžná. Chová se přímočaře, neskrývá své pocity. V milování nemá předsudky, pokud se zamiluje, je oddaná a její láska bezvýhradná. Očekává blažené splynutí. Předehra je pro ni velmi důležitá, ovšem nespokojí se jen s ní. Má schopnost instinktivně vycítit, po čem partner prahne a jeho touhy také umí vyplnit. Dokáže muže vzrušit a vést ho tak, aby se milování odehrálo podle jejích přání a představ. Jejími erotogenními zónami jsou především krk a šíje.
Přepnout znamení