Přejít k hlavnímu obsahu

Obecná charakteristika

Lidé narození v tomto slunečním znamení mívají vysoce rozvinutou emoční inteligenci. Současně působí odvážně a neohroženě. Nejen, že výborně rozumí sami sobě, ale dokáží porozumět i skrytým motivacím ostatních a odhadnout jejich charakter. Mistrně ovládají umění komunikace a bývají vynikajícími prostředníky. K druhým si vytvářejí trvalá a pevná citová pouta. Najdeme mezi nimi mnoho tvůrčích osobností, které úspěšně působí v oblasti umění, filosofie a věd. Raci srší nevšedními nápady a rádi hledají neobvyklé cesty řešení problémů. Dokáží projevit nesmírnou houževnatost. Jsou pohotoví a duchapřítomní. Výborně se uplatňují na pozicích, které vyžadují umění efektivní komunikace. Jejich dar hluboké empatie jim propůjčuje schopnost silně působit na ostatní.

Partnerství a láska

Raci bývají ve vztazích opatrní. Často je na vině zlomené srdce z první velké lásky v mládí. V dospělosti pak mají potřebu se chránit a budují si bariéry. Ty ale současně fungují jako stavidla jejich vlastních emocí a citů a potkají-li někoho, kdo je přesvědčí o svých dobrých úmyslech, stavidla se prolomí pod přívalem bouřlivé vášně. Hluboká emoční inteligence Rakům na jedné straně pomáhá skvěle komunikovat, současně je ale také činí citově zranitelnějšími.
Partnerská kalkulačka

Pracovní charakteristika

Odvážnému štěstí přeje! A Rak to dobře ví. Umí se pohotově chopit příležitosti a nezalekne se překážek ani tvrdé práce. Dobře se adaptuje, neúnavně hledá nová a nevšední řešení. Výborně spolupracuje v týmu a odolává stresu. Ve svém živlu je v profesích, kde může uplatnit svou kreativitu. Raci by se však měli naučit lépe hospodařit se svými silami. V návalu nadšení a tvůrčí energie občas zapomínají sami na sebe a rychle se vyčerpají. Riskují tak, že pracovně vyhoří. Raci se obvykle nederou na výsluní. Neprahnou po vedoucích pozicích, spíše jim vyhovuje být zákulisním tvůrčím duchem týmu, který je zdrojem nápadů a stojí u zrodu všech důležitých projektů. Jsou spolehliví a bystří. Někteří Raci se pouštějí do podnikání a daří se jim prorazit právě díky originalitě svých nápadů.

Slavní raci

Franz Kafka, Jan Neruda, Ota Pavel, Karel Gott, Jiří Grossmann, Olga Havlová, Ernest Hemingway, Josef Jungmann, Gina Lolobrigida, Francesco Petrarca, František Plánička, Erich Maria Remarque, Rembrandt, Ringo Starr, Meryl Streepová, George Sandová, Louis Armstrong, Harrison Ford

Zdraví

Raci, zvláště v mladém věku, trpí trémou. Nervozita jim často znepříjemňuje život v podobě střevních problémů a nevolností. Časem se ji ale obvykle naučí zvládat a zbaví se tak bolestí hlavy a žaludku. Úlevu od starostí by však rozhodně neměli hledat v alkoholu! Ženy v Raku mívají přecitlivělá prsa a rozhodně by neměly zanedbávat pravidelné mamografické kontroly. Pozor by si měli Raci dávat na to, co jedí, vyhýbat se potravinám, o kterých vědí, že jim zaručeně způsobují nevolnost a potravinám s prošlou trvanlivostí. Pozor také na kvalitu vody, kterou pijí.

Erotika

ON:

Doménou muže v Raku je milostná předehra. Zbožňuje mazlení a líbání, je mistrem doteků. Je hluboce eroticky založený a mimořádně citlivý na nejrůznější sexuální signály okolí. Nerad flirtuje, raději jde přímo na věc, ovšem s citem a fantazií. Jeho oblíbené polohy jsou ty, při nichž je partnerka nahoře a on může laskat její ňadra a hladit jí boky. Svým založením je jemný a něžný, ale dokáže se i bouřlivě rozvášnit. Nejcitlivější erotogenní zóny má na zádech a na vnitřní straně stehen.

ONA:

Žena v Raku je pozorná a něžná milenka. Nejdůležitější jsou pro ni opětované city, potřebuje, aby o ni muž projevoval vážný zájem a zahrnoval ji komplimenty. Nedokáže se oddávat sexu bez lásky. Při milování ráda objevuje dosud nepoznané a touží partnera dokonale uspokojit. Sama se ráda nechává unést svými pestrými fantaziemi, ovšem potřebuje čas, pozornost a příjemné prostředí, aby se na sex patřičně naladila. Velmi ji vzrušuje vyvrcholení partnera a jeho mužné tělo. Při orgasmu dokáže sténat rozkoší a po vyvrcholení se ráda schoulí v milencově náruči a mnohdy se rozpláče štěstím.
Přepnout znamení