Přejít k hlavnímu obsahu

Obecná charakteristika

Váhy, jak už napovídá symbol jejich znamení, mají hluboce zakořeněný smysl pro rovnováhu a spravedlnost. Za všech okolností dokáží zachovat klid a chladnou hlavu, nedají se snadno strhnout emocemi. Jsou schopny mimořádné objektivity, postupují věcně a nezaujatě. V projevování vlastních citů navenek nikdy nezacházejí do krajnosti, vždy se dokáží ovládnout, i když uvnitř je mohou prožívat velmi silně. Na spory mají schopnost nahlížet očima obou znesvářených stran a nestrannost obvykle zachovávají až do konce. I ve sportu pro ně bývá téměř nemožné vybrat si tým, kterému budou fandit. I když se to nejeví na první pohled, bývají váhy velmi ctižádostivé. Váhy bývají průrazně inteligentní a jsou obdařeny schopností kreativního myšlení. Jejich fantazie nezná hranic. I když tyto své vlastnosti Váhy umí uplatnit v životě i práci, v rozletu je nezřídka brzdí jejich vrozený smysl pro rovnováhu. Nejsou to typy, které by se dobrovolně vrhaly do konfliktů, jejich přirozeností je spíše zachovávat neutralitu.

Partnerství a láska

Stejně jako v životě, i v lásce a vztazích usilují Váhy o harmonii. Osamělost nenesou dobře, není v souladu s jejich potřebou vyváženosti. Prahnou po milujícím a chápavém partnerovi, s nímž si mohou vybudovat rovný a stabilní svazek. Nestojí o konflikty a výlevy citů. Ke svému partnerovi jsou samy nanejvýš pozorné, jeho přání a potřeby jsou pro ně na prvním místě. Jsou mimořádně chápavé a tolerantní, díky umění vžít se do druhých často rozumí jejich pohnutkám a chování lépe než svým vlastním stavům a potřebám.
Partnerská kalkulačka

Pracovní charakteristika

Vahám obvykle nesvědčí pozice, kde je nutné rychle konat a rychle se rozhodovat. Mnohem lépe se uplatní v oborech, kde využijí svou kreativitu. Výjimečně úspěšné bývají v oblasti advokacie, ale i v politice. Váhy mají mimořádnou schopnost vhledu, velmi rychle se dokáží zorientovat ve složitých životních situacích. Nadto mají dar empatie a jsou tak výborně vybavené pro práci kouče, poradce či terapeuta.

Slavné váhy

Rudolf Hrušínský st., Rudolf Hrušínský ml., Vladimír Remek, Ondřej Havelka, Václav Havel, Emil Holub, Jaroslav Ježek, Brigitte Bardotová, Sarah Bernhardtová, Jimmy Carter, Michael Douglas, Dwight Eisenhower, George Gershwin, John Lennon, Vladimír Menšík, Luciano Pavarotti, Bruce Springsteen, Sting, Margaret Thatcherová, Oscar Wilde

Zdraví

Váhy často trpí na bolesti hlavy a migrény, které obvykle předznamenávají jiné nadcházející onemocnění. Měly by se psychicky šetřit, i když působí klidně a vyrovnaně, mívají slabší nervy. Váhy mají citlivou pokožku a jsou náchylné na nejrůznější kožní nemoci, záněty a ekzémy. Pozor také na prochladnutí odspodu, které může být nebezpečné pro močové cesty a ledviny. Ženy by neměly vynechávat pravidelné kontroly vaječníků. Váhy bývají také ohroženy cukrovkou a trápí je bolesti bederní páteře.

Erotika

ON:

Muž ve Vahách bývá živočišný, je obdařen zvláštní sexuální intuicí. Je to pozorný a ohleduplný milenec, kterému záleží na tom, aby partnerku vždy uspokojil. Rád se nechá vést jejími potřebami a fantaziemi, nechává ji převzít iniciativu. Když se ženě dvoří, nebývá urputný, nýbrž spíše nenápadně vytrvalý. Zpočátku může působit dojmem, že mu o sex tolik nejde. Skutečnost je však taková, že milování je pro něj něčím mnohem hlubším než jen tělesným spojením. Je mistrem polibků, laskání a doteků. Bývá něžný a vynalézavý. Jeho nejcitlivějším místem je oblast beder. Jeho nejčastější fantazií je sex ve třech.

ONA:

Žena ve Vahách je smyslnost sama a je si toho dobře vědoma. Mistrně ovládá umění svádět, muže dokáže přivést k milostnému vytržení. Její doménou je předehra, dlouhé milování a erotická masáž. Dobře zná a miluje vlastní tělo, přesně ví, jaké jsou její přednosti. Partnera dokáže uhranout svými ňadry a klínem. Je jako zkušená Venušina kněžka lásky, chvíli se mazlí jako laskavý vánek a za chvíli bouří jako uragán.
Přepnout znamení