Přejít k hlavnímu obsahu

Obecná charakteristika

Střelci jsou rození optimisté. Bývají to jemní a vysoce citliví lidé. Pozitivní energie z nich přímo sálá a dokáží jí spolehlivě nakazit své okolí. Téměř nikdy je nezastihnete ve skleslé náladě, srší vtipem a lehkostí. Patří k lidem, kteří na všem dokáží najít nějaké pozitivum. Mají dar hluboké empatie a k potřebám druhých bývají nanejvýš vnímaví. Bývají skvělými a velmi pozornými společníky, každého si získají svým obdivuhodným smyslem pro humor. Vždy jsou připraveni podat pomocnou ruku a nestane se, že by ke svému okolí byli lhostejní. O Střelcích platí rčení ‚‚co na srdci to na jazyku”. I ve své přímosti však zůstávají taktní a zdvořilí. Pokud ovšem nenarazí na nespravedlnost, pak jde mírnost stranou a nezdráhají se dát průchod svému rozčílení. Leží jim na srdci blaho druhých a tak se snaží nacházet diplomatická řešení, která by uspokojila všechny. V zájmu všeobecného blaha se nebojí občas obejít pravidla. Špatnou náladu a sklíčenost Střelci zásadně nedávají najevo. Okolí je proto vnímá jako věčně bezstarostné a pozitivně naladěné. Střelci jsou rádi v pohybu. Lákají je dálky a cestování. Mají potřebu na věci nahlížet z nových a neobvyklých perspektiv, snaží se vyhýbat zaběhnutým způsobům.

Partnerství a láska

Střelci potřebují ve vztazích absolutní důvěru. Sami jsou šlechetní a přímí. Chtějí mít vedle sebe někoho, kdo s nimi bude sdílet jejich vášeň pro cestování a s kým se zasmějí. Smích je pro Střelce elixírem života, neumí bez něj existovat. Pomáhá jim překonávat životní překážky a těžkosti. V lásce bývají Střelci opravdu vášniví, pevný vztah ale obvykle dlouho hledají. Potřebují dobře poznat sami sebe a naslouchat hlubším potřebám své duše.
Partnerská kalkulačka

Pracovní charakteristika

Stejně jako mezi přáteli, i v pracovním kolektivu bývají Střelci oblíbení. Jsou bystří a pohotoví, pracují s velkým nasazením. Nepodléhají stresu a dokáží kolem sebe šířit příjemnou náladu a harmonii. Skvěle fungují jako prostředníci při řešení vypjatých situací a konfliktů. Mají schopnost rychle rozředit napětí, vnést do konfliktu pozitivní náboj a ke spokojenosti všech vyřešit i zdánlivě nezvládnutelné stavy. Jejich hluboký smysl pro spravedlnost jim velí zasáhnout, když zpozorují, že někdo zneužívá situace. Neváhají pomoci těm, kteří se ocitnou v nouzi.

Slavní střelci

Hana Hegerová, Ladislav Smoljak, Josef Abrhám, Kim Basingerová, Ludwig van Beethoven, Walt Disney, Jane Fondová, Winston Churchill, Radek John, Edith Piaf, Brad Pitt, Frank Sinatra, Marie Stuartovna, Steven Spielberg, Tina Turnerová, Mark Twain

Zdraví

Střelci by měli především pečovat o svá játra. Přestože játra trpí, obvykle o sobě nedávají vědět, což ovšem neznamená, že jsou v pořádku. Vyvarujte se samoléčby volně prodejnými léky, zbytečně jimi svá již tak oslabená játra ještě více zatěžujete. Ve vyšším věku by si Střelci měli také hlídat příjem nezdravých tuků a cukru, které mohou vést k obezitě a cévním chorobám. Střelci bývají náchylní k revmatickým bolestem a zánětům nervů.

Erotika

ON:

Muž ve Střelci se rád oddává dlouhým předehrám a mazlení. Ženu svléká pomaličku, vyžívá se v odhalování a zkoumání každého kousku jejího těla. V umění žhavých polibků a laskání doteky prstů a jazyka ho nikdo nepředčí. Myslí více na svou milenku než na sebe a přináší mu potěšení, když může pozvolna stupňovat její vzrušení. Rád svou partnerku překvapuje novými experimenty, stereotyp s ním nehrozí. Často ale také udržuje více mileneckých vztahů najednou. Miluje se rád na nevšedních místech a v kteroukoli hodinu. Jeho nejcitlivějšími erotogenními zónami jsou krk a hrudník, boky a vnitřní strana stehen. Komplimenty spíše šetří, ovšem když se zamiluje, je schopen čehokoli, jen aby vytouženou ženu získal.

ONA:

Žena ve Střelci se nestydí říci si o to, po čem touží. Ráda se miluje v přírodě, na klidném chráněném místě na pláži, na louce nebo v lese. Prahne po něžném a pozorném partnerovi, se kterým bude moci experimentovat a improvizovat. Láká ji vyzkoušet si i skupinový sex. Ráda se nechává unést vášní a ztrácí nad sebou kontrolu. V sexu nesnáší stereotyp, potřebuje nové impulzy a překvapení. Nejcitlivější erotogenní zónou jsou u ní hýždě a stehna.
Přepnout znamení