Přejít k hlavnímu obsahu

Obecná charakteristika

Ryby jsou jednoznačně nejnadanějším znamením zvěrokruhu. Bývají obdařeny mnoha rozličnými talenty a jejich kreativita skutečně nezná mezí. Bývají to vysoce citlivé, moudré a vyzrálé osobnosti s hlubokou empatií. Mají šlechetné srdce a vždy jsou připraveny podat pomocnou ruku druhým. Mají nejen schopnost naslouchat, ale také dobře poradit. Ve znamení Ryb se narodilo mnoho slavných osobností kulturního a uměleckého světa. Ryby jsou svou povahou skromné a plaché. Nerady na sebe strhávají pozornost. To platí dokonce i o celebritách narozených v tomto znamení. Zejména přehnaný zájem médií jim bývá velmi nepříjemný a své působení na veřejnosti proto omezují na nutné minimum. Ryby mají diplomatické vlohy, které jsou navíc umocněny jejich uměním vžít se do pocitů druhých. Za každých okolností jednají s taktem a ohleduplností, což ale mnohdy vede k tomu, že se zdráhají druhým sdělovat, co neradi slyší.

Partnerství a láska

Ryby jsou jedněmi z nejstabilnějších partnerů ze všech znamení zvěrokruhu. Jsou oddané, pevné a spolehlivé, což je předurčuje k dlouhodobým a naplněným vztahům. Mají skutečně výjimečnou schopnost naladit se na druhé a vnímat jejich pocity, což dvojnásob platí o těch, které milují. Když se zamilují a partner jejich city opětuje, odhodí veškeré zábrany a cele se mu oddají tělem i duší. Šlechetně a nezištně vloží do vztahu vše, co mohou. Jsou chápavé, tolerantní a obdařené vzácnou schopností odpouštět.
Partnerská kalkulačka

Pracovní charakteristika

Rozličné talenty a tvůrčí duch Ryby nejčastěji přivádí do světa umění, ať už je to hudba, psaní, herectví, výtvarné obory nebo třeba i umělecká řemesla. Tvůrčí ale dokážou být Ryby i při řešení problémů a své kreativitě umí dát průchod mnoha originálními způsoby. Výborně se jim daří i v oborech, pro které je stěžejní kontakt s lidmi. Někdy se však nedokážou vypořádat s kritikou.

Slavné ryby

Bedřich Smetana, Karolína Světlá, Lucie Vondráčková, Cindy Crawfordová, Martin Dejdar, Ema Destinová, Albert Einstein, Georg Fridrich Händel, Victor Hugo, Jiří Menzel, Ornella Mutiová, Viktor Preiss, Sharon Stoneová, Elizabeth Taylorová, Eva Vejmělková, George Washington, Bruce Willis

Zdraví

Neduživé bývají Ryby zejména v raném dětství. Od té doby velice citlivě reagují na změny a vnější vlivy. Zásadní je pro ně především psychická pohoda a vyrovnanost, jakmile podlehnou stresu a černým myšlenkám, stávají se mnohem zranitelnějšími a náchylnějšími k onemocněním. Zocelit organismus mohou otužováním a pravidelným pohybem. Nejčastěji trpí na záněty sliznic, spojivek a dásní. Infekce u nich mohou přejít do hnisavého stadia. Problémy jim mohou působit i ploché nohy a nesprávné držení těla.

Erotika

ON:

Muž v Rybách nepatří mezi lovce a svůdníky. Rád se spíše sám stává kořistí a nechává se svádět. Partnerku si ale pečlivě vybírá, nemůže to být jen tak ledajaká žena, musí ho opravdu zaujmout, potřebuje cítit, že je mezi nimi zvláštní chemie. Při milování se rád nechává laskat a hýčkat. Vzrušují ho kypré ženské tvary a teplo měkké hebké kůže. Je mimořádně náruživý, má slabost pro zkušené zralejší ženy, zejména jsou-li dominantní, a tak jako jeho je přitahuje i perverznější sex. Někdy se také s potěšením oddává hrátkám s nádechem sadomasochismu.

ONA:

Žena v Rybách je nesmírně rafinovaná. Prahne po tom, aby ji muž dlouho dobýval. Vyzývavě ho provokuje svými půvaby, aby se vzápětí ostýchavě stáhla, načež znovu vyrazí do útoku s ještě žhavější podívanou. Pohrává si s ním jako kočka s myší, smyslně ho dráždí, dokud nepodlehne jejím půvabům a nezahoří pro ni láskou. A toto umění dráždivého napětí ovládá i v sexu — umí být plachou, nezkušenou dívkou i protřelou vamp dračicí. Při milováni se dokáže zcela odevzdat, ráda se nechá vést. Záleží jí na tom, aby byl partner spokojený a je připravena splnit všechny jeho touhy a přání. Ráda ho vzrušuje dlouhou předehrou a hlasitým sténáním. Miluje lichotky. Její nejcitlivější erotogenní zónou jsou šíje, ňadra a bradavky.
Přepnout znamení