Jsou běžky nový kvásek?

 

Kvásek umřel v instagramovém pohřebišti postů a spolu s nezvyklou sněhovou nadílkou se zrodil nový trend. Vzhledem k tomu, že kvůli přetrvávající pandemii jsou lyžařská střediska zavřená, zbývá nám si užívat sněhové závěje jinak. Nic není momentálně víc cool, než vyrazit do zasněžené krajiny na běžky. Největší výhoda je samozřejmě ta, že za den uvidíte víc přírodní krásy, než kdybyste šli pěšky a ještě k tomu uděláte službu svému zdraví. Ostatně během výpravy na běžky myslete nejen na své zdraví, ale také na zdraví svého okolí a prosíme, dodržujte hygienická bezpečností opatření i na výletech.

Urban hikes: Podívejte se na (své) město z jiné perspektiv

elle.cz

Jak se správně obléci?

Lákají vás běžky, ale tápete v tom, co si na ně obléci? Volte kvalitní, funkční materiály, ve kterých se vám půjde snadno hýbat, ale nebude vám zima. Vzhledem k tomu, že má každý jinou termoregulaci, asi neexistuje jednotný návod, co přesně a kolik vrstev zvolit, každopádně pokud dodržíte tyto tři základní body, neměli byste šlápnout vedle. Pokud si s sebou do batůžku přihodíte náhradní oblečení, uděláte jenom dobře.

1. Funkční vrstva. Počítejte s tím, že se na běžkách zapotíte. Zvolte proto kvalitní termoprádlo, které bude regulovat tělesnou teplotu a zároveň vás udrží v suchu.

2. Izolační vrstva. Ideální je teplá, lehká fleecová mikina, která zahřeje, ale zároveň umožní volnost pohybu.

3. Ochranná vrstva. Počasí v zimě je nevyzpytatelné, především pokud se vydáte běžkovat na hory. I když je venku krásně, za půl hodiny může klidně začít chumelit, pršet nebo foukat. Bez voděodolných, větruvzdorných, ale prodyšných kalhot a bundy se neobejdete.

 

Outfit na běžky
Info ikona

 

Kam na běžky?

Outfit a běžky už máte, ale nevíte, kam vyrazit? Tento problém jsme vyřešili za vás a vybrali jsme nejkrásnější trasy, kam se vydat. Pokud je to možné, vyražte na běžkovací výlet mimo špičku, užijete si klid přírody a volnost pohybu o to víc!

Jizerská magistrála

Téměř 200 km upravených lyžařských stop v Jizerských horách, na které se můžete připojit ze známých středisek Bedřichov a Jizerky, nebo také z Desné, Nového města pod Srmrkem a dalších nástupních míst. Pokud se budete cítit dobrodružně, stopy vás navedou i do Krkonoš nebo až k sousedům do Polska. Po cestě na vás budou čekat zastávky s občerstvením s sebou.

 

 

Orlické hory

Na severovýchodě České republiky se skrývá přes 250 km stop pro nadšené běžkaře. Klenotem Orlických hor je 30 km dlouhá Jiráskova hřebenová trasa, která vám za krásného počasí poskytne dechberoucí přírodní panorama. Náročnější běžkaři pak ocení trasu přes Velkou Deštnou na Pěticestí.

 

 

Vysočina

Pokud si netroufáte na běžkách zdolávat hory, zkuste si na běžkách projet Vysočinu. Sice cestou nepotkáte tolik občerstvovacích stanic, jako na dlouhých horských magistrálách, odměnou vám ale bude menší hustota běžkařů a pohodlné brouzdání atmosferickou přírodou. Zkusit můžete stopy například v okolí Nového města na Moravě.

 

10 top pilates lekcí, které najdete na Youtube

elle.cz

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA