Jak do naší rutiny zařadit pohyb, který nás bude opravdu bavit?

Ale zdravý pohyb nemusí být vždy tou nechtěnou nutností, může vás naopak nabíjet energií a takový náročný pracovní den obrátit k lepšímu. Primárně teď na jaře se nám otvírá mnoho dalších možností cvičení a věříme, že na některé z nich se budete opravdu těšit.

5 tipů, které udělají vaše ráno efektivnější

elle.cz

Jak si najít ten svůj oblíbený pohyb?

Položte několik jednoduchých otázek. Cvičím raději sama, nebo s někým? Táhne mě to spíš ke sportu ve vodě? Potřebuji ze sebe vybít nahromaděnou energii, nebo se naopak uklidnit? Máme hned několik tipů na aktivity, které by se mohly stát tím vaším sportem pro tohle jaro a léto...

Tenis

Pokud tenis sám o sobě nezní jako ta pravá volba, jen si představte ten krásný tenisový outfit se sukní a kšiltovkou. A co je na něm ještě lepší je skutečnost, že je to skvělý sociální sport. Místo odpoledního kafe si můžete s kamarádkou zahrát, probrat novinky a slibujeme, že si u toho i pořádně zamakáte.

Plavání

Pokud si potřebujete vyčistit hlavu, plavaní je nad zlato. Je to jeden z mála sportů, při kterém vás neruší žádné okolní stimuly a vy si můžete při zdravém pohybu v klidu urovnat myšlenky. A jestli nechcete zrovna přemýšlet, stačí počítat tempa nebo počet uplavaných bazénů. Výrazné plus u plavání venku je, že se také krásně opálíte.

Běh

Někdo ho miluje, jiný nenávidí, skvělé na něm je, že běhat můžete jít kdykoliv a víceméně i kdekoliv. I po pár uběhnutých kilometrech vaše tělo vyplaví tolik endorfinů, že se budete skvěle cítit i dalších několik hodin.

Ty nejlepší potraviny a suplementy pro posílení imunitního systému

elle.cz

Pokud venkovní sporty nejsou tak úplně pro vás, hodiny jógy nebo pilates nejen posílí tělo, ale i zklidní mysl. A jsou dny, kdy není nad pořádný HIIT trénink... Důležité je, že pohyb by pro vás měl být něco, na co se těšíte. Je důležité poslouchat své tělo a mysl a dát mu ten typ pohybu, o který si daný den říká. A někdy to klidně může být i gauč se sklenicí vína, protože nejdůležitější je zdravý balanc...

cara

Zdroj: Healthline, Byrdie