10 duhových make-upů, které využijete (nejen) během Pride měsíce

Make-up zářící všemi barvami je letos víc než aktuální záležitostí. Už kolem roku 1920 začal nizozemský malířPiet Mondrian vybarvovat geometrické vzory sytými kontrastními barvami. Po módě a designu si kombinace výrazných barev vydobyla své místo i v líčení. Do barev duhy se zbarvila přehlídka Oscara de la Renty, Christiana Siriano nebo Nicole Miller. A právě duhový make-up je skvělým způsobem, jak oslavit LGBTQ+ komunitu a užít si každou letní summer party ve znamení lásky pro všechny. 

Čas na experimenty

Milujete barvy, ale zatím jste nesebrali odvahu vyzkoušet něco bláznivého? Teď je ta správná chvíle. Pro tentokrát nechte hluboko ve své kosmetické taštičce neutrální paletky očních stínů a užijte si tu pravou divočinu s výraznými odstíny tyrkysové, růžové, žluté, červené nebo fialové. 

Bez čeho se neobejdete

U barevného líčení je velice důležité použít vysoce pigmentované paletky očních stínů, které jsou snadno roztírat a tvoří plynulé přechody. S těmi, které mají spíše slabší odstíny a pigmentace není tak výrazná, se budete moci snažit sebevíc, ale barvy duhy nevytvoříte v žádané intenzitě. 

Základ je základ

Možná vám to přijde jako zbytečný mezikrok navíc, ale dokonalý podklad je pro vaše líčení alfou a omegou. Použijte podkladovou bázi neboli primer pro oční stíny i pro váš make-up. Může být v pudrové nebo krémové konzistenci, ale důležité je, že vaši pleť sjednotí a připraví ji na vrstvu barevného líčení. To navíc na pleti bude lépe držet.

Na závěr

Fixujte! Cesta k perfektnímu duhovému make-upu vede přes fixační sprej nebo pudr. Ten pleť zmatní a hlavně zajistí to, že vám váš umělecký výtvor vydrží na pleti déle než pár minut. Stačí s ním přepudrovat nebo přestříkat celý obličej a máte hotovo!

Jaké duhové make-upy během měsíce lásky vyzkoušet? 

Podívejte se na ELLE inspiraci:

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Původní článek najdete na www.elle.com/uk

ELLE
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)