Předstíráte orgasmus? Škodíte své pleti i sebevědomí

Parabola lží

Čísla nelžou. Studie vedená Debby Herbernickovou z Indiana University v USA zjistila, že více než polovina dotázaných žen přiznala simulování vyvrcholení, a to jak v krátkodobých, tak dlouhodobých vztazích. Nejčastěji proto, aby uspokojily partnerovo ego. Nebyl to však jediný důvod předstíraných orgasmů – řada žen zmínila, že si falešným aktem zvyšují sebevědomí, případně že je nevinná lež vzrušuje. Ať tak či onak, pro tyto herecké scénky není v dlouhodobém vztahu prostor. Na lži zkrátka není dobré stavět. A co víc, čím častěji orgasmus předstíráte, tím hůře ho ve skutečnosti dosáhnete. Z bludného kruhu se pak budete dostávat jen těžko…

Velký návrat líbání & proč bychom na něj neměli zapomínat

elle.cz

Ztráta důvěry

Navíc platí, že partneři, kteří před sebou vyvrcholení nepředstírají, zažívají mnohem intenzivnější milování. To je dáno skutečností, že navzájem poslouchají své sexuální potřeby, a případně si dokážou říct, co se jim v posteli líbí a co naopak ne. Orgasmus má nicméně i řadu jiných výhod – podle neurovědkyně Nan Wise působí pozitivně nejen na psychiku, ale i na mozek. Je to díky zvýšenému průtoku krve, která během procesu orgasmu stoupá, pak stagnuje a opět pomalu klesá – což představuje efektivní cvičení pro mozek. Krom toho pomáhá proti bolesti, ulevuje od stresu, posiluje imunitu a lépe se po něm usíná. Proč se ho tedy dobrovolně vzdávat?

 

Vyvrcholením proti stárnutí

Není žádným tajemstvím, že pravidelný orgasmus vede i k lepší a mladistvější pokožce. To proto, že se při něm vyplavuje hormon estrogen, jehož zvýšená hladina v těle pomáhá zvýšit elasticitu kůže a pomáhá ji udržet si vlhkost. Je rovněž známo, že sex snižuje stres, a tedy i hladinu stresových hormonů v těle. „Tím se zmenšuje riziko zánětů, a to zase znamená menší šanci, že se nám v těle bude tvořit akné či otoky,“ zmiňuje se dermatoložka Elizabeth Tanzi. Zároveň se vám díky orgasmu krásně prokrví obličej a zvýší se přísun kyslíku. Ovšem pozor – nestačí se milovat nebo masturbovat jen jednou za měsíc, chce to víc pravidelnosti.

Sex jako zrcadlo: Vaše rituály o vás prozradí mnoho

elle.cz

Zdroje: National Library of Medicine, springer.com, simplypsychology.com