Sex jako zrcadlo: Vaše rituály o vás prozradí mnoho

Utápíte se v představách

Intimní fantazie mají své místo i při milování. Zvláště ženám pomáhají snáze se vzrušit a dosáhnout uspokojení. I odborníci mají za to, že bez těchto představ by to zkrátka nešlo. „Sexuální fantazie jsou pro člověka typické a nejedná se o nic špatného. Navíc toho o vás hodně vypoví,“ zmiňuje seamerický vědec Justin Lehmiller. Pokud se ve svých představách budete aspoň trochu orientovat, možná poznáte, co vám chybí, napravíte to a o dokonalém sexu nebudete jen snít. Dokonalým se totiž stane. A nemusíte mít ani zbytečné výčitky. Fakt, že sníte o někom extrémně vášnivém nebo romantickém ještě neznamená, že svého partnera toužíte podvést. „Je to právě naopak. Tito lidé se svými fantaziemi většinou snaží skrýt svou nejistotu, kterou ve vztahu pociťují,“ míní vědec. Přitom stačí tak málo – o daném problému se společně pobavit. A že vás naopak láká něco mnohem peprnějšího? Třeba sex ve třech? To většinou vypovídá o tom, že vám ve vztahu schází pozornost toho druhého.

Stud stranou: sexuální polohy, ve kterých budete vypadat božsky

elle.cz

Sex? Jedině po pár sklenkách!

Řada žen připouští, že je po pár skleničkách vína baví milování víc. Není na tom nic zas až tak divného – alkohol odbourává zábrany, jsme po něm uvolněnější a jsme schopny dělat věci, k nimž bychom se ve střízlivém stavu neodhodlaly. Když se občas po alkoholu trochu odvážete, není na tom nic špatného. Problém nastává tehdy, pokud si zastřízliva sex neužijete. Možná máte zbytečné morální zábrany, anebo vás drží zkrátka komplexy typu „těch pět kilo nahoře je určitě znát“. Hoďte tyhle obavy jednou pro vždy za hlavu. Muži si takových detailů zkrátka nevšímají. Nikdy! Ani v noci, ani ve dne. A už vůbec vás nebudou považovat za zkaženou. Naopak. Budou si zbožně přát, abyste taková ještě pár dní zůstala.

Žádný sex, lepší sex. Aneb proč spějeme k celibátu

elle.cz

Jste spíš tichá požitkářka

Je samozřejmě možné, že si sex užíváte i tehdy, když při něm mlčíte. U žen je to koneckonců poměrně běžné. Hlasitý orgasmus je většinou známkou předstírání. „Při orgasmu je dýchání rychlejší a mělčí a je při něm těžké křičet. A jestli je to doprovázeno ještě dramatickými gesty, kdy někdo extaticky svírá polštáře a peřinu nebo sebou divoce zmítá, je skoro jisté, že tenhle orgasmus skutečný není,“ podotýká psycholožka Tracey Cox. I když jste spíš tichá požitkářka, neznáme to, že si sex neumíte užít. Jen si ten slastný okamžik chcete vychutnat sama – stáhnete se do sebe a nehodláte se o něj dělit. Je to spíš sólový okamžik než něco, co byste toužila sdílet. Možná jste tak trochu sobecká, ale co na tom. Rozkoš se zkrátka nerozdává na potkání.

Triky z porna, které v posteli opravdu fungují

elle.cz

Zdroje: simplypsychology.com , huffpost.com, traceycox.com