5 důvodů, proč si zamilovat ranní sex

Ideální čas na sex? Půl osmé ráno

Jen málokdo se v týdnu vyspí do růžova a vyskočí z postele s úsměvem na rtech. Věřte, nebo ne, ale zlepšit náladu vám pomůže právě sex. Endorfiny, které se během něj uvolňují, dokážou během několika sekund vyvolat pocit štěstí, který vám pak vydrží po celý den. A ideální čas? Podle expertů v půl osmé ráno. „Oba partneři jsou odpočatí se zvýšenou citlivostí všech smyslů. Když se zrovna probudíte, vaše tělo sexuálně lépe reaguje,“ vysvětluje sexuoložka Suzie Hayman z Londýna. Podle ní jsme právě v tu dobu nejvýkonnější a milování si tak nejlépe užijeme.

Zbavíte se stresu i únavy

Kromě endorfinů se během sexu uvolňuje i takzvaný „hormon lásky“ oxytocin, který se postará o to, aby omámil váš mozek a zpacifikoval stres. Pokud vás tedy ten den čeká nějaká nepříjemná schůzka nebo třeba porada, naordinujte si ranní dávku tohoto hormonu, který vás napětí alespoň zčásti zbaví. Pomůže vám i večer, a to pro změnu usnout. Právě díky oxytocinu se vám totiž v těle uvolňuje melatonin, který činí spánek hlubším a celkově spokojenějším.

Mohlo by se vám líbit

5 největších mýtů v sexu, které vám mohou zničit vztah

Svět erotiky je nevyčerpatelnou studnicí témat a inspirací, je ale také zdrojem mnoha mýtů a přežitků. Možná jim věříte i vy. Posviťte si s námi na ty nejznámější a dejte jim rychlé sbohem. Dřív, než vám stihnou zničit vztah.
elle.cz

Zvýšený výkon i štěstí

Ranní sex vám zlepší nejen náladu, ale i zdraví. Pokud si ho dopřejete alespoň třikrát týdně, tvrdí odborníci z Queen’s University v Belfastu. Taková frekvence prý výrazně sníží riziko infarktu, mrtvice i krevního tlaku. Milostné hrátky po ránu totiž zvyšují obsah imunoglobinu A, látky, která chrání tělo před mikroby. Do krve proudí i daleko víc testosteronu, což pomáhá zpevňovat kosti a zvyšovat sílu svalové hmoty. Pochopitelně, že se můžete milovat i večer, ale pak všechny výhody zaspíte.

Kardio trénink

Není to zrovna náhrada každodenního několikakilometrového běhu či hodiny ve fitku, nicméně sex se za cvičení považovat dá! Podle studie, která se objevila v americkém odborném časopise The New England Journal of Medicine, spálí člověk během pěti minut asi 20 kalorií! To se rovná jedné kratší procházce. Tak na co ještě čekáte? Utíkejte si do ložnice zlepšit kondičku!

Mohlo by se vám líbit

Nevěra v Česku: oddáváme se jí pravidelně a bez výčitek

Nevěra je ve většinové společnosti pořád vnímána jako něco, co se nemá a co se nesluší. Zanechává hluboké rány a vede ke ztrátě důvěry i k rozpadům dlouhých hezkých vztahů. Přesto nevěrníků přibývá a výčitky je trápí také stále méně.
elle.cz

Mladší díky kolagenu

Elixír mládí? Někteří odborníci tomu skutečně věří. Jelikož se při souloži uvolňují beta endorfiny, a především protizánětlivé molekuly, můžete díky nim vypadat mladší. „Zároveň se při sexu aktivuje tvorba kolagenu, bílkoviny, která je tělu vlastní a je zodpovědná za pružnost kůže,“ říká Hayman. Když si ho navíc užijete hned ráno, pleť se vám nádherně prokrví, okysličí se a bude působit svěžím a zdravým dojmem. A to je ten správný ranní doping!

Věděli jste, že…?

Hormon oxytocin pomáhá mužům daleko lépe odolávat svodům cizích atraktivních žen. Vyplývá to ze studie publikované v odborném časopise Journal of Neuroscience, která odhalila, že když si muži k tomuto hormonu přičichnou, jsou mnohem víc imunní k jakýmkoliv touhám. Oxytocin se přitom v těle nevytváří jen při samotném sexu, mnohdy stačí jen dotek či láskyplné chování.

Mohlo by se vám líbit

5 důvodů, proč je sex lepší než lékař

Není to jen o tom, že budete klidnější a budete se víc smát. Sex je lékem na všechno. Prospívá imunitě, srdci, zahání stres a zlepšuje spánek. Krom toho prý zpomaluje i stárnutí.
elle.cz

Zdroje: Journal of Neuroscience, The New England Journal of Medicine, simplypsychology.com