Pět největších mýtů v sexu, které vám mohou zničit vztah

Na velikosti záleží

Otázka přímé úměry mezi velikostí mužského přirození a uspokojením ženy je diskutovaná napříč generacemi. Podle sexuologů jde však o největší mýtus v této oblasti. Podle studie, kterou provedla Lékařská fakulta v Michiganu, až jedna čtvrtina žen cítí při milování nepříjemnou bolest. A jednou z příčin může být právě větší penis a jeho majitel, který při sexu spěchá. Přílišná náruživost kombinovaná s partnerovou necitlivostí pak vede k nepříjemnému podráždění děložního hrdla. A to skutečně není sexy.

Mohlo by se vám líbit

Důvod většiny rozchodů? „Ick“ faktor, neboli znechucení partnerem

Partnerské vztahy se rozpadají z různých důvodů. Někdy vážných, jindy zdánlivě malicherných. A celých 65 % lidí ukončilo vztah kvůli něčemu, co se nazývá „ick“ faktor. Spadají do něj nežádoucí chování, nechtěné vlastnosti… ale také zdánlivě podružné věci jako špatný módní vkus, špinavé boty nebo neupravené nehty.
elle.cz

Být iniciativní? Nikdy!

Většina žen má za to, že iniciátorem v sexu musí být muž. Jedná se přitom o velmi škodlivý názor, který je zakořeněn hluboko v minulosti. „Ženy byly vždy vedeny k tomu, aby se ujímaly spíše pasivních rolí a prohlubovaly vlastní sexuální rozkoš. To je ale špatně,“ podotýká americká sexuoložka Laura Berman a tím, že pokud se často podřizujete nebo jen čekáte na signály a výzvy od druhé strany, váš milostný život výrazně trpí. Nespoléhejte tedy na iniciativu toho druhého, o tom to rozhodně není. Ostatně ženy, které znají své tělo a umí se dostat na nálady, prožívají sex mnohem intenzivněji.

Sex musí být spontánní

Spontánnost je nádherná, to bez debat. Proto většina lidí zastává názor, že k milování by mělo dojít pouze přirozeně a zcela nečekaně. Praxe je však trochu složitější. Pokud si totiž sex nenaplánujete, tak ho v dnešní době nebudete mít ani ve středu, ani na Valentýna. Doba je uspěchaná a všichni mají tisíce jiných starostí než dovádět v ložnici. Tak zapomeňte na předsudky a plánujte. Pravidelnost sice nedává moc prostoru pro fantazii, na druhou stranu – když si zvolíte jeden den, budete se mít na co těšit. Podstatné je, že si díky plánování na sebe opravdu uděláte čas, i kdybyste se měli jen smát a mazlit se. A co přijde pak, zkrátka neřešte.

Mohlo by se vám líbit

Syndrom zlomeného srdce: Není to jen nesnesitelná bolest rozchodu

Sevřené hrdlo, úzkost, lapání po dechu, nepředstavitelné prázdno, smutek a obavy, co bude dál. Tyto pocity jste nejspíš zažili také a dost možná několikrát za život. Řeč je o rozchodu. Proč při něm tolik trpí nejen naše duše, ale také naše tělo? Existuje na syndrom zlomeného srdce nějaký spolehlivý recept, jak z toho rychle ven? Máme pro vás první pomoc!
elle.cz

Muži mají chuť pořád, bez ohledu na čas a místo

Muži sice myslí na sex častěji než ženy, stejně tak ale přemýšlejí i o jiných věcech. O jídle, o sportu, o videohrách. Odtud už je jen krok k domněnce, že muži chtějí sex pořád, bez ohledu na čas, denní dobu či roční období. Tento mýtus podporují i sami muži, zvyšuje to jejich ego a sebevědomí. Jsou to přece páni tvorstva, tak je přirozené, že mají na sex chuť doslova kdykoliv. Průměrný muž přitom potřebuje po akci asi hodinu na znovuobnovení sil a s největší pravděpodobností usne dřív, než mu stihnete navrhnout, že si dáte repete.

Čím vypracovanější svaly, tím lepší sex

Tento mýtus vznikl patrně díky tomu, že kvůli posilování roste objem svalové hmoty, tudíž se lze domnívat, že takto vytrénovaný jedinec lépe zvládne doslova jakékoliv pozice při intimních hrátkách, i ty "krkolomné". Není to tak úplně pravda, i když jakákoliv pravidelná fyzická aktivita vaši kondici zlepší. A čím lepší vaše forma je, tím budete ohebnější, vytrvalejší a odolnější proti křečím. Ideální je v tomto případě vyzkoušet třeba balet nebo jógu, při níž můžete kromě jiného posilovat i svaly pánevního dna. Dobrá kondice těchto svalů má přitom velký vliv na prožitek ze sexu a na schopnost dosáhnout orgasmu.

Mohlo by se vám líbit

Bloody Mary: je sex během menstruace no go, nebo větší rozkoš?

O sexu už jsme se mluvit naučili, ale téma ženské periody je ještě pořád doprovázené rozpaky. A co teprve když přijde řeč na sex během menstruace. Skoro nikdo to nepřizná, ale přece si intimitu během menses dopřává až 30% párů. Rádi byste mezi ně také patřili, ale nevíte, jestli stojí za to zbourat bariéry ostychu?
elle.cz

Zdroje: psychologytoday.com, forbes.com