Pět sexuálních poloh, které nahradí posilovnu

Je to snadné jako facka. Při sexu spálíte kalorie a zhubnete. A naopak – jakmile začnete hubnout, zvýší se vaše chuť na sex. Příjemně začarovaný kruh. Existují navíc pozice, při nichž se zapotíte stejně jako ve fitku! Tři, dva, jedna… Start!

Proměňte sex ve cvičení

Ačkoliv patří misionářská poloha mezi ty nejoblíbenější, příliš se při ní nehubne. Ženy spálí pouhých 15 kalorií, muži necelých 50. Dobrou zprávou je, že si ji můžete pozměnit tak, aby fungovala daleko lépe. Muži se mohou zapřít na předloktí, podobně jako se cvičí plank, ženy zase zvednout pánev. Oprostit se od rutiny a experimentovat se v sexu zkrátka vyplatí. „Vaše svaly touží po nové aktivitě. Pokud tedy vyzkoušíte nové, nebo alespoň pozměněné sexuální pozice, pravděpodobně zapojíte do pohybu jiné svalstvo,“ zmiňuje se lékařka a expertka na cvičení Anna Balabanova Shannahanová.

Prodloužený orgasmus: jak dosáhnout toho, aby váš vrchol trval déle

elle.cz

Břicho, stehna i tricepsy

Pokud toužíte během sexu opravdu zhubnout, je pozice obkročmo tou nejlepší volbou. Za půl hodiny totiž spálíte zhruba 140 kalorií. Perfektně posílíte střed těla, a pokud se nohama pevně obemknete kolem partnerových boků, zapojíte i vnitřní strany stehen a hýždě. Zkrátka nepřijdou ani ruce. Když svého partnera nebudete objímat a místo toho se zakloníte a opřete se o své dlaně, posílíte i tricepsy. Zapřít se můžete o partnerova stehna nebo o podložku.

5 kilogramů za dva týdny?

Jednou z nejefektivnějších poloh je podle odborníků i ta vstoje. Výzkum, který se uskutečnil v sousedním Německu, totiž ukázal, že při ní mohou ženy shodit až 5 kilogramů za pouhé dva týdny! Tedy pokud vydrží praktikovat sex denně. Přesně tak to totiž udělalo na 500 dobrovolníků – den co den se milovali vstoje. Bez výjimky, žádná jiná poloha nebyla povolená. Výrazně pak zhubly hlavně ženy, většina z nich o 3 až 5 kilogramů. Není divu, vertikální poloha je totiž opravdu fyzicky náročná. Jen udržet balanc vyžaduje notnou dávku rovnováhy!

Nový hit OnlyFans: Tohle musíte vědět, než si tady založíte účet

elle.cz

Každý pohyb se počítá

Dokonalý sick pack. Ano, i ten můžete během sexu výrazně posílit. Obzvlášť v poloze, kdy se položíte na záda, zvednete nohy do výšky a zapřete je zadní částí stehen o partnerův hrudník. Pokud vydržíte mít nohy ve vzduchu bez opory, zapojíte tuto svalovou skupinu ještě intenzivněji. Posílíte navíc nejen břicho, ale i zadní část stehen, takzvané hamstringy.

Trocha akrobacie neuškodí

Milovnice jógy ji zvládnou levou zadní, pro ostatní bude tato pozice o něco náročnější. Stačí však trocha cviku a takzvaný most zařadíte velmi rychle do své rutiny. Perfektně při něm protáhnete tělo a procvičíte doslova každičký sval v těle. Stabilitu udržujte pomocí napnutých rukou a nohou, partner vás může klidně přidržovat za boky. A rada na začátek? Zkuste poloviční most: ruce nechte položené podél těla, pánev však mějte stále zvednutou.

5 důvodů, proč si zamilovat ranní sex: Více energie i lepší pleť

elle.cz

Zdroje: Well and Goood, everyhealth.com, theguardian.com