Moc, nadhled a finanční stabilita: 5 důvodů, proč milujeme starší muže

Výzkumy dokazují, že muži dozrávají až ve svých třiačtyřiceti letech, tedy přesně o 11 let později než něžnější pohlaví. Není tedy divu, že pokud ženy hledají spolehlivého a vyspělého partnera, musí se poohlédnout po starším ročníku. Jisté klady to skutečně má…

Sliby chyby? To rozhodně ne!

Většina starších mužů má svůj čas plně pod kontrolou. Málokdy se stane, že něco slíbí a nesplní či že budou lhát, kličkovat a nesmyslně se vymlouvat. Pokud přece jen budou muset zrušit plánovaný oběd nebo večeři, vždy to bude mít reálný důvod, o němž vás s dostatečným předstihem informují. Jen zřídka navíc upřednostní schůzku s kamarády před tou, kterou si domluvili s vámi.

Češky se v posteli nudí. Zpestření hledají v ordinacích terapeutů

elle.cz

Klid, vyrovnanost, nadhled a my, co se zamilováváme

Jednou z nesporných výhod je, že muži v letech toho mají hodně za sebou. Jsou vyrovnanější, klidnější, mají vysoké sebevědomí a nepotřebují se otáčet za každou sukní. Místo toho, aby každý den po práci vysedávali v baru, a vraceli se opilí domů nad ránem, raději si udělají pohodlí na gauči, uvaří, posedí s vámi na terase nebo si pustí oblíbený film. A to je další benefit, jeho pohodový režim nejspíš zklidní i vás.

Charisma, peníze a vliv starších mužů

Starší muži jsou často moudřejší a mohou vás naučit zvládat těžkosti a vyrovnávat se s nejrůznějšími životními nástrahami. Jistě, jejich fyzička už není to, co bývala, a už nemají tolik sil jako ve třiceti. Jejich velkým bonusem je ale postavení na pracovním trhu. Pokud mají dobrou práci a jsou ve svém oboru už dvacet nebo třicet let, pravděpodobně za to budou adekvátně ohodnoceni. A pro mnohé ženy je finanční zajištění a určitá životní jistota mnohem větším afrodiziakem než vyrýsované svaly.

Sexuální půst. Může přinést něco dobrého?

elle.cz

Poradí, pomůžou a dodají vám motivaci

K zahození nejsou ani bohaté zkušenosti, které muži v letech mají. Něco si už zkrátka prožili a během toho se museli vypořádat i s řadou nepříjemných a komplikovaných situací. A kdo jiný by vás měl motivovat a povzbuzovat než váš partner? „Je to tak trochu vztah žák a učitel. Žák se učí, díky učiteli objevuje svět, někam se posouvá. Učitel předává vědomosti, cítí se naplněný,“ vysvětluje britská odbornice na vztahy Tracy Cox. Jediným problémem je, že si role nemůžete nikdy prohodit. Učitel bude zkrátka pokaždé jen on.

Kvalita spíš než kvantita

Životní zkušenosti mužů po padesátce se bezpochyby odrazí i na jejich intimní stránce. Starší muži totiž nikam nepospíchají a víc hledí na uspokojení ženy. Nečekejte sex čtyřikrát denně, o kvantitě to rozhodně nebude. Zato o kvalitě ano. Z průzkumu provedeného BJU International navíc vyplývá, že starší muži jsou v sexuálním životě daleko spokojenější než muži o 10 až 20 let mladší.

Nejste náhodou Delulu Girl? Co to je a jak se jí nestat

elle.cz

Zdroje: psychologytoday.com, simplypsychology.com