10 důvodů, proč milovat prince Williama

 

Jeho královská Výsost vévoda z Cambridge, princ William Arthur Phillip Louis, hrabě ze Strathearnu, baron z Carrickfergusu, je prvorozeným synem prince Charlese a Lady Diany Spencer. Vystudoval univerzitu St. Andrews ve Skotsku, kde se nejdříve věnoval historii umění, později zeměpisu. Absolvoval s titulem „Master of Arts", což je nejvyšší akademické ocenění, jakého se kdy následníkovi britského trůnu dostalo. 

Patří k nejoblíbenějším členům britské královské rodiny. Zde je 10 důvodů, proč prince Williama milujeme my.

1. Má skvělý smysl pro humor

Onen suchý britský styl vtipkování, který je někdy šarmantní, někdy až cynický. Následník trůnu se nebojí žertovat na účet kohokoliv, včetně své manželky vévodkyně Kate. Její kulinární schopnosti podle jeho slov stojí za tajemstvím štíhlé postavy Williama.

2. V noci vstává k dětem

Krátce po narození prince Louise v roce 2018 se William musel účastnit svých královských povinností a na jedné z ceremonií dokonce krátce usnul. Celý svět tak mohl vidět, že budoucí následník britského impéria je unaveným otcem tří malých dětí jako kterýkoliv jiný smrtelník.

Kate Middleton a princ William mají vlastní Youtube kanál

elle.cz

3. Byl pilotem letecké záchranné služby

Nejdříve tak sloužil u britského Královského letectva, později na letišti v Cambridge. I coby korunního prince se ho týkaly služby, čtyřdenní intervaly i devítihodinová směna. Svůj plat pak ale věnoval na charitu. William zastával tuto civilní pozici až do roku 2017, než se stal seniorním pracujícím členem britské královské rodiny.

4. Své ženě často nosí květiny

Princ William prozradil britské floristce Paule Pryke, že „Kate od něj dostává pugéty pravidelně, protože ona miluje květiny a Jeho Výsost je pro ni velmi rád nakupuje". 

5. Projevuje city vůči svým dětem

Ačkoliv by se o jeho tři potomky prince George a Louise a princeznu Charlotte mohly celé dny starat chůvy, vévodové z Cambridge se jim snaží věnovat co nejvíc sami. Oproti svému otci princi Charlesovi nemá William problém ukazovat  náklonnost vůči ratolestem také na veřejnosti.

 

Princ William a Kate Middleton

 

6. Je velmi skromný

Nikdo není dokonalý, ani budoucí král Velké Británie. Už v roce 2004 v jednom rozhovoru William prohlásil, že se snaží přijímat kritiku své osoby co nejotevřeněji. Chybí mu ono velikášské ego a pocit výjimečnosti. Vždyť nejoblíbenějším způsobem trávení času jednou popsal jako „hraní deskových her s rodinou".

7. Chová se jako gentleman

Neváhá podržet deštník nad svou manželkou, pustit ji samozřejmě do dveří, ujistit se, že je v pořádku. Není to taková samozřejmost, stačí si vzpomenout, kolikrát bývalý americký prezident Donald Trump během státních návštěv a jiných oficiálních příležitostí ignoroval svou manželku Melanii.

8. Chová se přirozeně

Během návštěv nemocnic, škol a dalších zařízení, kde přichází do kontaktu se svými poddanými, není žádným strojeným státníkem. William si ze sebe umí udělat legraci, naladit se na prostředí, kde se nachází a vede pak upřímné rozhovory. Proto ho milují zejména děti.

Kate a William nám dali nahlédnout do svého domova

elle.cz

9. Miluje dobrodružství

Ať už je to rychlá jízda na kole, kempování v divoké přírodě v Africe nebo létání v helikoptéře. Princ William není žádný suchar, i když dokonale ovládá přísný protokol britské královské rodiny.

10. Ctí svou rodinu a lid

Chová se tak, aby je co nejlépe reprezentoval. Dokáže komunikovat i s bulvárními médii tak, že ho společně s Kate nechávají na pokoji. I v těžkých časech mohou Britové mít dojem, že se na svého budoucího krále mohou spolehnout. V tom, že je symbolem tradice, ale zároveň představuje moderního mladého muže.