Kate Middleton a princ William mají vlastní Youtube kanál

 

Budoucnost právě přišla do Británie a vy jste jejími svědky. Z následníka trůnu a jeho královny se stali vlogeři. Jejich prvním videem na novém Youtube kanálu s názvem “The Duke and Duchess of Cambridge” je roztomilá upoutávka, ve které královský pár vítá diváky na své platformě “Welcome to our official YouTube channel!”. Tento počin, jež obsahuje prostřihy z jejich veřejného života i z intimnějších momentů, má již skoro milion shlédnutí za pouhých patnáct hodin. Nehledě na to, že se může pochlubit 200 000 odběrateli.

 

Summit, který rozhodne o budoucnosti královské rodiny

elle.cz

 

Sociální média se stala preferovaným způsobem, prostřednictvím kterého členové královské rodiny kontrolují narativ, jež je vytvářen kolem jejich osob. Tím, že mohou oni sami, či lidé na tuto práci najatí, promovat své charitativní akce, diplomatické styky, a dokonce ukazovat svůj rodinný život, hlídají, kolik toho o nich veřejnost zjistí a jak daleko do svého osobního prostoru ji pustí. Vypadá to, že Kate a William nyní otevírají dveře do svého domova. Například minulý týden slavili veřejně desáté výročí své svatby a zdá se, že na více podobného kontentu se můžeme těšit i nyní. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Královská rodina má mnoho oficiálních účtů, ale vévoda a vévodkyně z Cambridge si vystvářejí image vlastní, a to velice úspěšně. Popularita jejich brandu stále stoupá a důkazem toho je i jejich účet na Twitteru, kde mají 2,2 miliony sledujících či Instagram, kde je toto číslo ještě vyšší - 12,7 milionů. 

Za co však královskému páru smekáme je fakt, že nechal na Youtube povolené komentáře! Kdo někdy tuto síť navštívil dobře ví, že jde o minové pole, kde se našlapuje - ne úplně po špičkách - kolem politické korektnosti a internetových trollů. Je ale vidět, že Britové se toho opravdu nebojí a nás by jen zajímalo, zda se jednou dočkáme doby, kdy bude i královská rodina točit clickbaitová videa typu: “Neuvěříte, co skrývá královna v komnatě číslo tři. Odhalte děsivé tajemství!” Možná až začnou čísla padat a chřadnout...?

Tah Meghan: Z nenáviděné ženy autorka dětské knihy

elle.cz