Tajné vzkazy na pohřbu prince Phillipa

 

I když je náš život na míle vzdálený od britské královské rodiny, můžeme se s ní v dnešní den ztotožnit. Jako každý, kdo někdy ztratil milovaného příbuzného. Poslední rozloučení s princem Phillipem, který zemřel 9. dubna ve věku 99 let, se konalo ve velmi komorním duchu. Zúčastnilo se ho kvůli pandemickým opatřením pouze třicet lidí, kteří přijeli do kaple svatého Jiřího na hradě Windsor, kde se v roce 2018 také konala svatba prince Harryho a Meghan Markle.

Ta je v poměrně vysokém stupni těhotenství a na doporučení svých lékařů na pohřeb dědečka svého manžela nepřiletěla. Společně s Harrym ale napsala osobní dopis, který vyvedla kaligrafickým písmem. Vzkaz byl položen na věnec, který Meghan objednala u jedné z nejprestižnějších britských floristek Willow Crossley. Ten byl uvit z květin, které odkazovaly jak na místo narození prince Phillipa, tak na jeho námořnickou minulost. Možná jste netušili, že paznehtík měkký je národní květinou Řecka, původní vlasti zesnulého manžela Alžběty II. Máčka zase představuje britské královské námořnictvo. Zbytek věnce tvořily zvonky, které v květomluvě zastupují vděčnost, rozmarýn na památku a levandule zde představovala oddanost.

 

Ve věku 99 let zemřel princ Philip, manžel královny Alžběty II.

elle.cz

Vévodkyně Meghan sice na pohřbu chyběla, ale poslední rozloučení s vévodou z Edinburghu si nemohla nechat ujít jeho blízká přítelkyně Penny Brabourne. Hraběnka Mountbatten z Barmy prince pravidelně navštěvovala i po roce 2017, kdy odešel z veřejného života. Phillip údajně trval na tom, aby Penny byla vždy zvána na nejrůznější oficiální příležitosti. Blízké přátelství navázala Penny i s královnou Alžbětou II., která jí vyjádřila svou podporu v nejtěžší životní situaci- hraběnce z Mountbattenu zemřela na rakovinu jater pětiletá dcera. Po této životní tragédii chtěl Phillip Penny rozptýlit tím, že ji bral na pravidelné vyjížďky kočárem. 

 

Penny Brabourne

 

Pohřeb je společenská událost, i když má ryze tragický charakter. Takže to, co máte na sobě, je podstatné. Nota bene, když jste vévodkyně Kate a váš outfit bude řešit celý svět. Manželka prince Williama vypadala dokonale, ostatně jako vždy. Svým outfitem od Rolanda Moureta a kloboučkem se závojem připomněla zesnulou Lady Dianu na pohřbu monacké kněžny Grace. Perlový náhrdelník na Katině šíji patří královně Alžbětě II. a Diana si ho půjčila v roce 1982. Diamantové náušnice zase královna dostala ke svatbě s princem Phillipem v roce 1947.

 

Kate Middleton

 

V co jsme ale všichni doufali, bylo usmíření znesvářených bratrů, kteří se od loňského Megxitu neviděli. Po rozhovoru, který mladší syn Diany a Charlese dal společně se svojí manželkou moderátorce Oprah Winfrey jen několik týdnů před Phillipovou smrtí, to mezi Williamem a Harrym vypadalo na studenou válku. Harry o bratrovi tvrdil, že jsou nyní každý někde jinde, William byl podle blízkých přátel královské rodiny velmi rozladěn obviněními své švagrové Meghan.

Meghan a Harry u Oprah šokovali více, než to kdokoliv čekal

elle.cz

Za rakví dědečka, se kterým si právě mladší Harry byl velmi blízký, nekráčeli spolu. Bylo tak rozhodnuto na základě královského protokolu. V kapli seděli kvůli pandemickým opatřením naproti sobě, každý sám. Po skončení obřadu je ale televizní kamery zachytili, jak odchází spolu i s Kate. Bratři spolu živě hovořili, byla mezi nimi vidět vřelost.

 

Pohřeb prince Phillipa

 

Britská aristokracie je pověstná pro takzvaný „stiff upper lip", což můžeme interpretovat jako kamennou tvář. Vzhledem ke krizi, kterou výpověď Meghan a prince Harryho královské rodině způsobila, si emoce na pohřbu královna Alžběta II. i následník trůnu princ Charles dovolili. Královna měla během obřadu slzy v očích, což také vzhledem ke skutečnosti, že seděla sama, lámalo srdce miliónům diváků po celém světě. Charles zase plakal, když se svými sourozenci kráčel ve smutečním průvodu.

Smrt v rodině bývá často zdrojem velkého rodinného zemětřesení, ale i smíru. Pohledy všech se nyní upírají k Buckinghamskému paláci s nadějí v lepší zítřky.

Jak nám Kate v roce 2020 dokázala, že bude jednou dokonalou královnou?

elle.cz