Summit, který rozhodne o budoucnosti královské rodiny

 

Princové Charles a William povedou summit, kde se rozhodne, jaká bude podoba královské rodiny v budoucnosti. Následníci trůnu prodiskutují za pomoci Alžběty II., komu zůstanou královské povinnosti, kdo se jich bude muset vzdát a také mezi jednotlivé členy s modrou krví rozdělí veškeré závazky, které již nemůže plnit Phillip. Deník Sun uvedl, že dvě následující generace budou muset počítat z lehce “hubenější” sestavou. Svolání tohoto summitu urychlil i odchod Harryho a Meghan z královské rodiny, kteří se svých povinností zřekli. A stejně tak učinil i princ Andrew, a to kvůli jeho skandálnímu přátelství s Jeffrey Epsteinem. 

Tajné vzkazy na pohřbu prince Phillipa

elle.cz

Rozhodnutí takové váhy není lehké, a ačkoliv v něm má princ Charles hlavní slovo, bude veškeré detaily konzultovat se svým synem Williamem, dalším v řadě v nástupnictví na trůn. Charlesův nejmladší bratr princ Edward, hrabě z Wessexu a jeho žena Sophie by se měli podle dostupných informací stát náhradníky za Meghan a Harryho v jejich rolích. Pokud jim to samozřejmě dovolí jejich předešlé závazky, kterých bylo loni opravdu mnoho.  

Rozhodnutí Meghan a Harryho otřáslo celým historickým systémem rozdělení funkcí v královské rodině. Jelikož se jejich závazky musí podělit mezi ostatní členy královské rodiny. Ti však již mají své vlastní povinnosti, a proto zastává princ William názor, že by se měli některých úkolů vzdát, aby jejich harmonogram nebyl příliš náročný. Tento koncept by limitoval počet organizací, kterými jsou členové královské rodiny patrony. Jen tak by podle jeho názoru mohli plnit úkoly svědomitě a naplno. Tato změna “tempa” bude jistě pečlivě prodiskutována, ale znamenalo by to, že do budoucna uvidíme méně aktivních členů britské monarchie s méně závazky. Ovšem nečekejte, že tato změna přijde ze dne na den. Tento proces může klidně trvat celé dekády, než se systém opět ustálí.  

Jak nám Kate v roce 2020 dokázala, že bude jednou dokonalou královnou?

elle.cz