ELLE & Amazing Places: kam na kolo

Pokud vyrazíte na dovolenou po Česku, řada z vás si s sebou určitě přibalí i kola. Cyklovýlety jsou ideální formou, jak poznat krásy naší země, ať už ujedete pár kilometrů s dětmi, vyrazíte na elektrokolo nebo dáte každý den stovku.

na kolo

Kolovna

Do Jeseníků vyrazte do penzionu Kolovna v Hynčici pod Sušinou. Lepší místo pro milovníky horských kol neznám. Krásně zrekonstruovaný penzion a milá rodina Linhartů jsou zárukou báječného zážitku. Kousek od Kolovny najdete také Bike centrum & Bistro, kde si můžete půjčit perfektně seřízené kolo a vyrazit na výlet do okolní přírody. Kolovna má prodejen a půjčoven hned několik po celé republice, tak si buďte jisti, že se o vás postarají opravdoví profíci a svezete se na nejnovějších modelech kol či elektrokol. Já se přimlouvám právě za elektrokola, v kopcích je určitě oceníte.

cara
na kolo

Bed & Bike Prachatice

Pokud jsem vás nalákala na elektrokola, vydejte se také do penzionu BB Prachatice. Bike už má přímo ve svém názvu a budou tu na vás čekat nadstandardní elektrokola, jejichž půjčení máte v ceně ubytování. Můžete se tak projíždět po Prachaticích a jejich okolí, nebo vyrazit třeba až na Šumavu a v horách otestovat sílu kol s pohonem. V penzionu se na vás bude těšit moc milá paní majitelka a s výlety a trasami na kolo vám určitě poradí.

cara
na kolo

K babičce

Kdo by nechtěl vyrazit poznávat jižní Moravu ze sedla kola? V Němčičkách najdete domek po prarodičích paní majitelky, kteří si jej postavili, když se brali, tedy ve 30. letech 20. století. Nyní je krásně opravený a za atmosféru tu ručím. Bude vám tu vážně krásně. Tři apartmány, dvorek, zahrada, vinný sklípek a dokonce i houpačka pod vzrostlými stromy na konci pozemku. Co víc si přát? No, třeba domácí víno či meruňkový koláč od paní majitelky. Navíc si můžete půjčit kolo a objet si okolní vinice. Alkohol za řidítky se tu naštěstí moc neřeší, tak ochutnávejte, ale s mírou.

cara
na kolo

Dvůr Perlová voda

V Českém středohoří si aktivní dovolenou užijete nejlépe ve Dvoře Perlová voda. Celý areál nabízí spoustu možností, jak se zabavit. Když si vezmete kola, můžete vyrazit poznávat okolní kopce přímo od penzionu, z něhož vede cyklostezka. Pro malé cyklisty tu mají pumptrack, tedy dráhu, na které využíváte pumpování jako hnací sílu jízdního kola místo šlapání. Děti si tu nacvičí rovnováhu a ovládání kola. Můžete si tu půjčit i velké koloběžky a vyrazit na výlety po okolí. Určitě se budete ale rádi vracet, protože na Perlovce mají nejen fantastickou restauraci s vlastním pivovarem, ale také přírodní biotopové jezírko s písečnou pláží a venkovní bazén se slanou vodou. Na letní dovolenou značka ideál.

cara
na kolo

Jizerská vyhlídka

Jestli toužíte po létě na chalupě, zajeďte si do Jizerek. Vyhlídku nemá tohle kouzelné místo v názvu jen tak, přímo z terasy uvidíte do celého okolí, tak občas bude stačit si tu jen tak posedět a kochat se. Ale zůstat pasivní by byla škoda, kousek od Jizerské vyhlídky v Lázních Libverda totiž leží jeden z nejslavnějších areálů pro horská kola Singltrek pod Smrkem s 80 km stezek. Kola si můžete půjčit rovnou tady a pak už stačí jen trocha odvahy a rozjet se.

cara
na kolo
REKLAMA