#ELLEtravelblog: 24 hodin ve Veroně

Léto a prázdniny končí, nejlepší čas chytit ještě pár slunečních paprsků někde na jihu. Osobně to mám tak, že jakmile to na mě přijde, mizím na Lago di Garda nebo do Verony. Je to moje absolutní srdcovka, kterou mám z Mnichova, kde žiji, díky bohu vlastně za rohem. Miluji tu atmosféru, procházky ve starých uličkách, úplně se odevzdat pocitu sladkého nicnedělání a rozjímání. Pracovně jsem dost vytížená, takže si takhle vyrazím třeba i jen na jednu noc. Vyčistit hlavu, jak já tomu říkám. Není to dlouho, co jsme si takto vyjely s kamarádkou a objevila jsem zase spoustu nového. Třeba skvělé bydlení skoro za hubičku. Ale nechci předbíhat! 

Co se vám vybaví, když slyšíte slovo Verona? Většině z vás asi „Romeo & Julie“. Město ovšem nabízí mnohem víc než přeplněné nádvoří a balkon u nejnavštěvovanější atrakce. Mám pro vás pět tipů, jak si užít perfektních 24 hodin. 

ELLE travel blog

BYDLENÍ

Řeším na každém výletě jako první. Je jedno, do jakého města se vydám, rozhodně chci bydlet v centru. Žiji na vesnici, tak asi o to víc se těším, když vykročím z hotelu a jsem v centru dění! Verona není výjimkou. Apartmány ES – Essential Solution – jsou jen pár kroků od Arena di Verona. Nově zrekonstruované, čisté a v soukromí. Zkrátka nabízí vše, co člověk potřebuje. Parkování je na ulici, přes den za 1€ na hodinu, což je snad nejlevnější parkování, jaké ve Veroně znám. 

NEJLEPŠÍ & NEJSTYLOVĚJŠÍ ESPRESSO

To nejlepší jsem si dala v dokonalé Pastecerii Flego. Za mě osobně je „nej“ z celé Verony. Najdete tu hned tři pobočky, moje nejoblíbenější je ve Via Stella, pár kroků od Casa di Giulietta. Jestli se chystáte „pod balkón“, dejte si espresso dvojité, k tomu Aperol Spritz a doslaďte to nejlepším zákuskem na světě. (můj tip: mandlové Amarettini) Takto posilněný můžete vyrazit. Nebuďte zklamaní, až si budete klestit cestu davem… k Julii chtějí prostě všichni. 

MĚSTO JAKO NA DLANI

To budete mít z krásné vyhlídky Castel San Pietro. Projděte se uličkami směrem k Ponte Pietro, za tímto mostem na vás čeká super moderní kabinová lanovka přímo na vyhlídku. Mohla bych tam trávit hodiny. Doporučuji vám drink / aperitiv na terase místní restaurace Re Teodorico. Tohle místečko prostě stojí za to. La dolce vita! 

NÁKUPY & DOBRÁ VEČEŘE

K Itálii patří! Na zpáteční cestě z vyhlídky se zastavte v některých z tradičních obchůdků. Zapomeňte na řetězce, jež najdete všude. Užijte si tu atmosféru, která vás pohltí. Posledně jsem v jednom z takových obchůdků objevila krásný turban od místní návrhářky. Velké plus, když nakupujete mimo řetězce a na cestách. Ulovíte jedinečné kousky, které budete mít jen vy. Italové to s módou umí. A taky v kuchyni ! Přímo v centru mám hned dvě oblíbené restaurace – Lamberti a Little Italy. Obě nabízejí terasy mimo přelidněné náměstí a výbornou pastu. V Little Italy vám doporučuji pizzu s lanýži a parmskou šunkou nebo domácí těstoviny à la Genovese.

EXTRA TIP!

Pokud máte rádi nevšední zážitky, zakončete večer u sklenky (kelímku ) vína na schodech slavné Arena Di Verona. Do poloviny září se tu hrají všechny známé opery. Nejlepší je koupit si ty nejlevnější lístky, vzít s sebou deku, něco na zub a mega zážitek vás nemine. Je to opravdu romantika, ale doporučuji vám konec léta. Teploty jsou mnohem snesitelnejší a vy si nepřipálíte zadek.

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA