Sex ve městě pro mladší. Proč se dívat na Bold Type?

 

Trojice kamarádek pracuje pro americký ženský časopis Scarlett. Jsou mladé, ambiciózní a mají spousta snů. Bold Type vás chytne od prvního dílu, i když místy budete protáčet panenky. Neřeší se tu jen sex, kariéra a oblečení, ale také všechno, co pálí současnou mladou generaci (hlavně na Západě): sexismus, rasismus, pracovní etika... Situace, do kterých se ústřední trojice Jane, Sutton a Kat dostávají, jsou mnohdy uvěřitelné a hrdinky vymodelované sympaticky. Až je vám líto, že nejsou skutečné a nemůžete se s nimi přátelit.

Velmi zajímavou postavou, která se pyšní úžasným profesionálním úsudkem a lidským přístupem, je šéfredaktorka titulu Jacqueline Carlyle, kterou byste si přáli mít nejen za šéfovou, ale také někdy za mámu. Je totiž empatická, spravedlivá a umí své podřízené povzbudit. V tom se Bold Type liší od ostatních seriálů, které zobrazují firemní kulturu, kde dominují ženy jako místo jedovatého vosího hnízda, kde je plno intrik a žabomyších válek. Redakce Scarlett je naopak prostorem, kde se ženy navzájem podporují. Až na několik epizodických postav, ale nebudeme o tom více spoilovat.

 

 

Nemá smysl spekulovat, nakolik Bold Type, v Čechách překládaný buď jako Palcové titulky nebo Troufalky, zrcadlí realitu. Zábava není dokumentární film nebo zpravodajství, abychom namítaly, že práce v módním časopise je více o sezení u počítače než pochodování s kelímkem kávy po městě, stejně jako, že mýtus toxických ženských kolektivů se může zakládat na realitě a zde je tento prvek zcela vynechán. 

Seriál se bude líbit moderním mileniálům, protože hovoří jejich jazykem. Scénáristka Sarah Watson a producentka Joanna Coles, která měla sloužit coby bývalá šéfredaktorka Cosmopolitanu jako předobraz výše zmíněné Jacqueline, odvedly dobrou práci. Sporná je produkce, která navzdory úspěchu seriálu, zřejmě musela šetřit. Vidět je to především na lokacích, některé jsou dokonce (jako například pařížský showroom) vytvořené před modrým klíčovacím pozadím.

Dalším slabým bodem je šatník hlavních hrdinek. Především postava novinářky Jane Sloan, kterou hraje Katie Stevens, má v prvních dvou řadách seriálu bizarní prodloužené řasy, které odvádí pozornost od jejího hereckého výkonu. Jak ale série postupují, tak se zlepšuje i styling protagonistů, naštěstí jsou pryč košile ve stylu crop topů a mini sukně s volány. Existuje ale několik webových stránek, kde najdete odkazy na oblečení hrdinů Bold Type a zjistíte, že na sobě mají samé drahé kousky. Například šéfredaktorka Jacqueline má v jednom díle pyžamo za 10 tisíc korun či náramek za půl milionu.

 

 

Nyní přichází seriál, který se natáčí od roku 2017, se závěrečnou pátou řadou. Premiéru bude mít 26. května na americkém kanále Hulu, otázka je, kdy ho uvidíme v Evropě. Narozdíl od předchozích sérií, kde bylo více než 10 epizod, nám tvůrci naservírují pouze šest dílů, které mají být nabité dramatickými situacemi.

 

 

Pokud jste ještě Bold Type neviděli, je pravý čas to právě teď napravit. Nebo jste stejně jako my fanoušci tohoto osvěžujícího, i když někdy nechtěně trapného seriálu? Ať už patříte do kterékoliv skupiny, dejte mu šanci. Pobaví vás, i poučí.

REKLAMA