Slovenský módní film míří na festival do Paříže

Mezinárodní Filmový festival ASVOFF (A Shaded View On Fashion Film) se během své desetileté existence stal prestižní akcí a představuje přehlídku toho nejlepšího v rámci žánru „fashion film“. Po hostitelských městech, jako byly Paříž, Bilbao, Šanghaj, Atény a Mexico City, se na seznam kulturních metropolí minulý týden zařadila i Bratislava. Divákům se na stříbrném plátně představily snímky velikánů jako Bruce Weber, Ellen Von Unwerth, Steven McQueen, ale i tvorba nezávislých mladých talentů.

Dvoudenní přehlídka módních filmů zaujala odbornou veřejnost stejně jako fanoušky módy. Slavnostní premiéry na červeném koberci se zúčastnili designéři slovenské módní scény Fero Mikloško, Marcel Holubec, Boris Hanečka či Michaela Ľuptáková spolu s topmodelkami Lindou Nývltovou, Barborou Bruškovou a zpěvačkami Márií Čírovou a Anitou Soul.

Filmový festival ASVOFF

Dramaturgii a programovou strukturu festivalu vytvořil kreativní producent Milosh Harajda ve spolupráci se zakladatelkou ASVOFF a respektovanou módní kritičkou Diane Pernet. „Uspořádání filmového festivalu světových rozměrů by bez podpory silných partnerů jako J&T Banka a AUPARK nebylo možné. Konfrontace domácí scény se světovou produkcí je velkou inspirací a motivací pro naše filmové tvůrce, kterým jsme dali šanci vyhrát účast na jedenáctém ročníku festivalu ASVOFF v Paříži,“ uvedl Harajda na závěr festivalu.

„Mám velkou radost, že výběr toho nejlepšího z 10. edice festivalu ASVOFF jsme zprostředkovali i divákům na Slovensku a fanouškům módy v Bratislavě. Kvalitou a kreativitou vaše produkce rozhodně nezaostává za tou světovou, důkazem je i vítězný snímek,“ zhodnotila úroveň lokální edice fashion festivalu Diane Pernet.

Na jedenáctém ročníku ASVOFF Paris se již na podzim tohoto roku představí i vítězný snímek Dolls Jakuba Gulyása, vítěze soutěžní sekce Slovenská a českých filmových tvůrců festivalu ASVOFF Bratislava. Jakub je oblíbený módní a reklamní fotograf a kameraman se zaměřením na fashion video a po vyhlášení výsledků uvedl:

„Snímek DOLLS vznikl jako doprovodné video k focení módního editoriálu pro český magazín Dolce Vita a zachycuje rozpohybované obrazy nostalgického světa módy podbarvené tajuplnou hudbou praskající desky. Je výsledkem spolupráce šikovných a talentovaných lidí z prostředí české a slovenské módní sféry, a proto moje velká díky patří celému realizačnímu týmu. Paříž je z mnoha důvodů moje srdcovka. Prezentovat se tam jako profesionál je splněný sen snad každého umělce, velmi se už na tuto cestu těším.“

Odborná porota ve složení Zuzana Kanisová, Eva Blahutová, Jozef Pavleye, Petra Majcher, Michal Borec, Milosh Harajda a Anna Macaláková vybírala vítěze z 33 přihlášených filmů, přičemž shortlist na projekci v Cinema City  AUPARK vypadal následovně:

Pure Spirit — Roland Wranik, SK

Ad Libidum for Pigmentarium Pragensis — Anežka Horová, CZ

Dolls — Jakub Gulyás, SK

Artra — Anna Smoroňová, SK

Nehera AW 2017 — Kristina Holla, SK

How to get to mars — Jarek Plouhar, CZ

Kids for CHATTY — Marek Partyš, CZ

Dedina — Vladimíra Hradecká, SK

II for SWARM MAG — Markéta Kosinová, CZ

Pieta for ODIVI — Jakub Jahn, CZ

The Gift for Mikloško Fashion Design — Roman Valent, SK

EBC promo