Jak vydělat peníze na Instagramu? Novinkou bude privátní feed

 

Chystá se revoluce toho, jak vnímáme svět Instagramu? Vypadá to, že vývojáři připravují novinku, která změní pravidla hry. TechCrunch uvedl, že se možná již brzy budeme moci těšit na exkluzivní a privátní obsah od našich oblíbených influencerů. Nový feature by měl nabízet placený kanál, ve kterém bude možné sdílet intimnější či osobnější kontent. Protože žádné bližší detaily zatím nejsou známe, a tato funkce není ještě ani v testovací fázi, připravili jsme pro vás další způsoby, jak vydělat peníze na Instagramu.

Pracovat z postele. Erotická sociální síť je v pandemii příležitost

elle.cz

1. Instagram shop 

Ačkoliv na Instagramu pravděpodobně neudáte starý nábytek či nošenou obuv – od toho je tu Marketplace na Facebooku - můžete prodávat zboží prostřednictvím Instagram shopu. Pozor! Musíte být však zavedeným obchodníkem s vlastní webovou stránkou.  

2. Partnerství se značkami 

Vybudovali jste si slušnou základnu sledujících, kteří vám věří? Potom není nic jednoduššího než se spojit se značkou, kterou máte rádi a profitovat z toho. Přitom není nutné mít sto tisíc followerů. Marketéři různých společností již dnes ví, že mikroinfluencing je někdy efektivnější než zaplatit spoustu tisíc velkým jménům na sociálních sítích. Nečekejte však, že vás někdo sám objeví a nebojte se firmám napsat první... protože nikdy nevíte, jestli nehledají právě vás.  

3. Affiliate marketing 

Na jedné straně značka, na druhé vy a mezitím je odkaz, který sledující nabádá ke koupi nějakého produktu. Pokud tak učiní a na stránky prodejce se dostane díky vašemu účtu, náležívám část ze zisku. To je affiliate marketing. Například Amazon poskytuje až 10 % z doporučeného prodeje - musíte s ním mít ale samozřejmě smlouvu.  

Instagram versus realita: Kdy se z inspirace stane frustrace?

elle.cz

4. Reklamy 

Jste tvůrce a baví vás přidávat videa na IGTV? Potom máte nárok na určité výnosy z reklam, jestliže jste je na svém účtu povolili. Instagram postupně zavádí program, zatím se začíná prosazovat především v USA, díky kterému můžete získat až 55 % příjmů právě z tohoto zdroje.  

5. Štítky

Rádi sdílíte svůj život s lidmi co nejaktuálněji? Jistě často využíváte funkci Instagram live. A jste obeznámeni s takzvanými “štítky”? Pokud si je lidé zakoupí, mohou během živého vysílání projevovat podporu tvůrcům a vám tam poslat peníze. Tuto vymoženost je však třeba povolit v nastavení.

REKLAMA