Nejlepší róby červeného koberce 76. ročníku filmového festivalu Cannes

V jihofrancouzském městě Cannes se rozsvítila hvězdná přehlídka filmových i módních osobností. Zahajovací ceremoniál 76. ročníku prestižního filmového festivalu nabídl pohled na nádherné róby, které si pro tuto příležitost vybraly slavné herečky, modelky a další celebrity. Vysokou laťku zahajovacího ceremoniálu si móda na červeném koberci udržela i po následující dny hvězdných příjezdů. 

Lesk a třpyt zahajovacího večera

V hledáčku fotografů se snad nejčastěji ocitla Uma Thurman, která si pro zahajovací večer vybrala poněkud netradiční barevnost pudrové růžové a červené, kterou doplnila o sladěné náušnice a choker ve stejné barvě. Možná právě tato sázka na neobvyklé barevné spojení jí vynesla pozornost davů. Další hvězdou, která zaujala svou róbou, byla herečka Catherine Zeta-Jones, která dorazila na festival s manželem Michaelem Douglasem a dcerou. Dlouho jsme o ní neslyšeli, ale připomněla se náležitě, a patří jí za to velký obdiv. Catherine si oblékla šaty z Couture kolekce Elie Saab. Šaty měly hluboký výstřih, který zdůraznil její dekolt, a vysoký rozparek, který odhalil její nohy i stříbrné boty. Catherine Zeta-Jones vypadala jako opravdová diva.

Když se extravagance setká s noblesou: beauty looky hvězd v Cannes

elle.cz

Hvězdné příjezdy na červený koberec

V dalších dnech se na červeném koberci vystřídalo mnoho hvězd a mnohé příjezdy nás ještě do zakončení filmového festivalu čekají. Modelka Karlie Kloss se ukázala v nepřehlédnutelných žlutozelených šatech, které důmyslně odhalovaly její těhotenské bříško, které odhalila teprve začátkem května na Met Gala. Významnou stálicí červeného koberce Cannes je například Cate Blanchett, která oblékla slavnostních rób hned několik, ale nejvíce zazářila v šatech módního domu Louis Vuitton. Spolu s ní toto módní prvenství drží Natalie Portman, která přinesla na red carpet skutečný glamour jednoduše tím, že si na sebe oblékla reinterpretaci šatů od Christiana Diora z roku 1949. Podvratnou přitažlivost zas na koberec přinesla modelka Anja Rubik, která vynesla komplet od Saint Laurent, který doplnila šperky klenotnického domu Boucheron. Senzací červeného koberce byla také Elle Fanning, která stále překvapuje dalšími a dalšími rolemi stejně tak jako večerními róbami. Podívejte se s námi na ty nejkrásnější a nejzajímavější modely z červeného koberce níže...

Ty nejlepší róby červeného koberce filmového festivalu v Cannes:

Zdroj: Getty Images, autorský článek