Jak nám Kate v roce 2020 dokázala, že bude jednou dokonalou královnou?

Zrodila se hvězda 

Je březen roku 2020 a pro královskou rodinu nevypadá toto období vůbec příznivě. Meghan a Harry vykonávají svoje poslední královské povinnosti a migrují za oceán. Princ Charles má diagnostikován COVID-19 a Alžběta je okamžitě eskortována do izolace za robustní hradby Winsoru, odkud pronáší jeden ze svých velice vzácných projevů k národu. Královská rodina, kdysi exkluzivní skupina zářivých superstar cestujících po světě, a ruku si potřásajících se světovými velikány, je najednou o pár hlav kratší a značně indisponována. Kdo zůstává jsou William a Kate.  

Vévoda a vévodkyně z Cambridge se tak stávají světlem v tunelu v boji proti pandemii. A jejich světlo svítí stále jasněji. Navštěvují nemocnice, zoomují s dětmi těch, kteří nasazují život v první linii a dobrovolničí v iniciativách týkajících se duševního zdraví. Vše zvládají s grácií mezi úsměvy a šibalskými pohledy svých tří dětí, které Kate v rámci naordinovaného lockdownu vzdělává doma.  

Proč jsme stále posedlí princeznou Dianou i v roce 2021?

elle.cz

Z popela sociálních médií jako fénix 

Kate a William však nevystoupili ze stínu svých příbuzných omylem. Je vhodné ještě zmínit jednu, ne úplně veřejnou, přesto velmi významnou událost. Královský pár si v dubnu najal nového social media managera, stejného, kterého dříve využívali i Harry a Meghan. Zatímco pak jiné královské instagramové účty pomalu skomíraly a začaly být cítit naftalínem, ten jejich hýřil životem a barvami i na černobílých fotografiích. Byl plný láskyplných pohledů, obrazů rodinné idylky, a podpory v nelehkých časech. Stal se tak na chvíli i nejrychleji rostoucím účtem na celém Instagramu! Královské duo Kate a William se najednou začalo řítit velkou rychlostí k úspěchu. Rychlostí 8400 nových followerů na Twitteru za den! A Kate se stala v průzkumu YouGov druhou nejoblíbenější členkou královské rodiny hned po panovnici samotné.  

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Druhá strana královské mince 

Se všemi pohádkovými hrady a zámky, korunkami, šperky a krásnými šaty však přichází i nutné povinnosti a různá úskalí, která nedělají tento život snadným. Tlak veřejnosti, bulvární titulky a minimální právo na soukromí jsou povinné daně, které nyní Kate a Williamovi rostou exponenciálně s jejich věhlasem. A ocitnout se pod takovým tlakem, když v královské rodině nevyrůstáte odmalička je opravdu psychicky náročné. Vždyť se o tom mohla sama přesvědčit i princezna Diana, a dokonce i Meghan, která se rozhodla, že život v odrazu novinových titulků nestojí za to. Ovšem Kate je jiná a její střevíčky ani psychika nejsou ze skla, aby je někdo snadno rozbil. Ona moc dobře rozumí své roli, ví, co se od ní očekává a je si vědoma toho, že jde o celoživotní závazek.  

Kate má oproti Dianě a Meghan jednu obrovskou výhodu. Ona má velmi cennou přirozenou schopnost stát se přístupnou, a přitom si zachovat mystiku a důstojnost potřebnou ke svému postavení. Důstojnost, která pak chrání i její křehké soukromí. Ona v tom zkrátka umí plavat.  

Bronde: Kate Middleton a její nový odstín vlasů, který musíte vidět

elle.cz