Velký návrat Angeliny Jolie: bude operní pěvkyní Marií Callas

Příběh nezlomné vůle i zlomeného srdce

Filmu o operní divě Marii Callas se ujal režisér Pablo Larraín. Hlavní roli svěřil Angelině Jolie a její proměnu v jednu z nejslavnějších operních pěvkyň všech dob nyní tým filmařů zveřejnil. Jolie k co nejlepšímu ztvárnění postavy Marie Callas pomáhá nejen tým špičkových maskérů, ale také kostýmy vycházející z šatů, které operní diva skutečně nosila. „Beru velmi vážně odpovědnost za Mariin život a odkaz. Dám do toho vše, abych se s touto výzvou vyrovnala,“ zapřisáhla se Angelina. A věrná své předloze nemá být pouze její podoba, ale také filmový příběh. Životopisný snímek Maria má být založený na skutečných událostech. Chce odvyprávět bouřlivý, krásný a zároveň tragický příběh operní pěvkyně, která bilancuje svůj život během svých posledních dní v Paříži v 70. letech. Kromě Paříže se bude natáčet také v Budapešti, v Miláně a v domovině Marie Callas, v Řecku. Kromě Marie Callas na plátně znovu ožije i Jackie Kennedy v podání herečky s řeckými kořeny Valerie Golin. Díky ní se opět střetnou dvě milostné rivalky, které proti sobě postavil milostný trojúhelník v čele s miliardářem Aristotelem Onassisem. Ten měl poměr s Mariou Callas, ale za ženu si vzal prezidentskou vdovu Jackie Kennedy. Dodnes se říká, že Maria se přes tuto zradu nikdy nepřenesla a její smrt, kterou způsobil infarkt, byla ve skutečností následkem zlomeného srdce.

Angelina Jolie: Od herectví k aktivismu

elle.cz

Jedna jako druhá 

Fotografie z natáčení odhalují Jolie, která je Marii Callas velmi podobná. Ačkoli Angelina Jolie ve skutečnosti velmi odlišný styl oblékání, na plátně se proměnám zcela oddává. Jako Maria vypadá téměř k nepoznání. Své husté hnědé vlasy protkané stříbrnými nitkami prvních šedin nosí sčesané do elegantního nízkého drdolu, na nose má posazené okrouhlé dioptrické nebo sluneční brýle a obléká outfity indikující 70. léta a také pařížskou módu té doby. Callas, která na svá vystoupení oblékala modely značek jako Christian Dior a Yves Saint Laurent, i v osobním životě nosila elegantní outfity, které si mohla poté, co během jediného roku dokázala zhubnout 30 kilogramů, dovolit. Jeden ze snímků, které produkce filmu Maria zveřejnila, zobrazuje Jolie během venčení dvou pudlíků připomínající pejsky Marie Callas, které pojmenovala Pixie a Djeddas, zatímco měla na sobě šedivý tvídový sukňový kostým. Přes něj navlékla hnědý kabátek se širokými ¾ rukávy a hnědé semišové kozačky. Dekolt ozdobila šátkem se žlutými detaily a dlouhým zlatým náhrdelníkem.

Jackie, Diana a Kelly: Kabelky, pojmenované po významých ženách

elle.cz

Diana, Jackie a teď Maria

Snímek z jiné scény natáčené na jednom z pařížských mostů, ukazuje osmačtyřicetiletou herečku ve vypasovaném černém kabátě, doplněném černou koženou kabelkou a stejným šátkem se žlutým lemem, který tentokrát Angelina uvázala „na babku“. Nechyběly jí opět okrouhlé dioptrické brýle. Podobnost Jolie s Callas je díky precizní práci maskérů a stylistů až neuvěřitelná. A jisté je, že i Angelina do svého výkonu dá všechno. „Udělám všechno, co je v mých silách, abych se s touto výzvou popasovala. Pablo Larraín je režisér, kterého dlouho obdivuji. Dostat příležitost vyprávět více o Mariině příběhu ve spolupráci s ním a podle scénáře Stevena Knighta je sen.“ Kromě biografického snímku Maria už má režisér Pablo Larraín na svém kontě filmy o nejikoničtějších ženách historie. Stál za oceňovanými trháky Jackie, o životě Jackie Kennedy v hlavní roli s Natalií Portman a Spencer věnovaný úseku života princezny Diany, kterou ztvárnila Kristen Stewart. Natáčení firmu Maria je stále v běhu a jeho premiéra by se měla odehrát někdy během roku 2024, ale už teď je zřejmé, se opět bude jednat o zajímavý film, který si zaslouží naši pozornost.

Krvavý příběh růžového kostýmku Jackie O

elle.cz

Zdroj: Wikipedia, wmagazine.com, people.com