EXKLUZIVNĚ: Jak voní Jamie Dornan a jaké české herečky obdivuje?

 

Jste tváří parfému Boss The Scent. Co dělá tuto vůni výjimečnou?

Řekl bych, že tato vůně se hodí na všechny příležitosti, pro kteroukoliv denní dobu i roční období. Nejlepší na parfému je, když dokáže vyzdvihnout to, kým už jste. Dodá vám na smyslnosti, svůdnosti i sebevědomí. Všechny Boss parfémy z řady The Scent toto umí a mně se opravdu moc líbí, že je mohu použít kdykoliv.

 

Hugo Boos

BOSS THE SCENT Pure Accord, v prodeji exkluzivně v Sephora 

 

Kdy jste se rozhodl, že se stanete hercem? A co vás k tomu vedlo?

Když jsem byl dítě, hrával jsem ve školních hrách a pohyboval jsem se mezi lidmi z dramatického spolku. Je ale něco jiného, když si na herce v dětství hrajete, a pak když se má tento koníček stát vaší prací, která vás bude živit. Je to docela bláznivé rozhodnutí, kterému jsem se nějakou dobu vyhýbal. Odešel jsem z univerzity, přestěhoval se do Londýna a půl roku jsem pracoval v baru. Pak jsem se začal živit modelingem. Vnitřně jsem ale cítil, že se chci posunout dál a dělat toho mnohem víc. Nebylo mi ještě ani dvacet pět let, a dostal jsem se na svůj první herecký casting do filmu Marie Antoinetta. Byla to naprosto úžasná zkušenost. Postupně se k tomu pak přidávaly další role a já si uvědomil, že je to opravdu něco, čemu se chci věnovat a postavit na tom svoji kariéru. A měl jsem to štěstí, že se to opravdu podařilo.

Před pár lety jste v Česku natáčel film Anthropoid. Jak se vám zde natáčelo?

Česko jsem si naprosto zamiloval. Celé natáčení bylo úžasné, příběh mě velice uhranul a moc mne bavilo spolupracovat s místními lidmi. Pamatuji si, že když se film natáčel, bylo neskutečné horko. Spousta scén se ale odehrávala v zimě, takže jsme společně s mým hereckým kolegou Cillianem Murphym na sobě měli klidně až třívrstvé kostýmy, byli omotaní šálami a pobíhali jsme v umělém sněhu. A venku mezitím bylo 36 stupňů. Bylo to bláznivé, ale užil jsem si to. Navíc jsem bydlel v nádherném bytě v centru Prahy, Karlův most jsem měl od bytu čtyři minuty. 

 

Zamiloval jsem si české jídlo i všechen ten život a bary, které snad nikdy nezavíraly.

 

A jak vzpomínáte na spolupráci s českými herci?

Jedině v dobrém. Oba s Cillianem jsme mluvili převážně anglicky, snažili jsme se ale naučit pár českých slov a přiblížit se českému přízvuku. Aňa Geislerová, která ve filmu hraje Lenku Fafkovou, naopak mluvila anglicky. Velice jsem oceňoval také Alenu Mihulovou, jak se zhostila anglického scénáře, přestože angličtina není její parketa. Moc jsem je obě za to obdivoval. Kdyby mě někdo poprosil, ať se naučím dlouhé dialogy v češtině, nezvládl bych to. Bylo mi proto ctí potkat takto talentované herečky.

Máte nějaké speciální tipy, jak si odpočinout a zrelaxovat, když máte hodně plný kalendář a většinu času trávíte na natáčení?

Záleží na konkrétní situaci. Miluji například golf. Ať už cestuji za prací kamkoliv, vždy si s sebou beru svoji golfovou výbavu. Stejně tak ale také záleží, jestli se mnou může jet i moje rodina. Pokud ano, trávím čas s nimi. Pokud odjíždím na delší dobu, tak je to právě golf, který mi dokáže vyčistit hlavu. Hraji i třeba s kolegy či členy štábu. Když se poté vrátím domů, chci se nejvíce věnovat své ženě a dětem. Odjedeme na venkov a trávíme volné chvíle tam. Nejinak tomu bylo teď po celou dobu karantény.

 

Mohlo by se vám líbit

Sylvie Pilipová: Modelka, o které brzy znovu uslyšíte

Sylvie nás přivítala ve svém krásném bytě uprostřed Prahy s panoramatickým výhledem na město. S šálkem kávy a čerstvě upečeným perníkem jsme začaly mluvit o umění, práci a plánech do budoucnosti ohledně její kariéry. Sylvie by si před rokem nedokázala představit, že by ji jednou modeling mohl živit. Když však minulý rok náhodně potkala režisérku a bývalou modelku Evu Doležalovou, její kariéra nabrala rychlý spád.
elle.cz
Je důležité neustrnout a ve chvíli, kdy se zase celý svět rozvolní, tak být připravený pustit se naplno do práce.

 

Když už se bavíme o dění tohoto roku. Přiměla vás tato situace k tomu, abyste i vy přeci jen trochu v životě zvolnil?

Jistě. Přeci jen teď nemáme tolik možností, jak se socializovat se. Což vlastně z nás všech shazuje onen tlak vést neustálý společenský život. Je ale pravda, že člověk hodně zvolní už ve chvíli, kdy se mu narodí děti. I to byl jeden z důvodů, proč jsme se odstěhovali pryč z města. Během karantény navíc bylo možné si mnohem více vážit času, který máme, a lidí, se kterými jej můžeme trávit. Sám sebe považuji za rodinný typ, letos se to ale ještě umocnilo. Vždy jsem se snažil být s rodinou co nejvíc, ale někdy jsem prostě musel odjet za prací. O to víc jsem teď byl za klid rád. Zvolnil jsem a užíval si naplno toho, co doma mám.

Máte krásnou rodinu, o které velice rád mluvíte. Co je tedy podle vás klíčem ke šťastnému rodinnému životu?

Základem všeho je naslouchat svým dětem a co nejvíce se jim věnovat. Poslouchat co chtějí, i přestože jim ve všem samozřejmě nevyhovíte. To byste je přeci příliš rozmazlili. Stejně tak je důležité pochopení a možnost být tu pro rodinu, když vás potřebuje. To samé se týká schopnosti vzít si co nejvíce pozitivního z jakékoliv situace. Letos se to obzvlášť projevilo. Posledních sedm týdnů jsem sice točil film, ale když byla úplná karanténa, tak jsem mohl být se svojí rodinou a děti byly nadšené. Užívat si naplno tu lásku, blízkost a společný čas bylo skvělé.

Přestože je teď situace dost nejistá, plánujete na příští měsíce nějaké zajímavé projekty?

Ano, rozhodně. Jak jsem již nastínil, právě nedávno jsem se vrátil z natáčení nového filmu, který režíruje Kenneth Branagh. Zahraji si v něm po boku Judi Dench a Caitriony Balfe. Jsem moc rád, že jsem i navzdory situaci mohli jako jedna z mála produkcí točit. Čeká mě také trojice premiér a s tím spojených povinností. Zpátky na plac se poté chystám v lednu, kdy bychom měli začít natáčet další snímek. Takže rozhodně mám před sebou dost věcí. Je důležité neustrnout a ve chvíli, kdy se zase celý svět rozvolní, tak být připravený pustit se naplno do práce. Mám rád, když je co dělat.

Mohlo by se vám líbit

Jak nám Kate v roce 2020 dokázala, že bude jednou dokonalou královnou?

V roce 1995 se ptal v rozhovoru pro BBC Martin Bashir princezny Diany, jak zvládala svůj nový královský status. “Byl to život v izolaci, ale také situace, ve které jste se nemohli litovat. Museli jste se buď naučit plavat nebo jste se potopili ke dnu.” O dvacet pět let poté se Kate na rozdíl od svých předchůdkyň naučila dokonale plavat.
elle.cz