6 wellness praktik, které zlepší váš každodenní život

 

Je důležité udržovat svou mysl i své tělo v harmonii. Každodenní “wellness” proto reprezentuje konzistentní praktiky, které s sebou nenesou jen cvičení nebo sezónní očisty. Klíč tkví hlavně v dodržování dlouhodobých návyků, které vám pomohou udržet balanc v každodenním životě.   

 

 

Najděte si čas na sebe

Péče o svou mysl je nedílnou součástí wellness kultury. Naučte se naslouchat sami sobě, rozhodujte se podle osobních preferencí. Vyhraďte si čas na dialog sami se sebou, alespoň pár minut denně. Najděte oblíbený způsob relaxace – saunu, procházku, koupel nebo hudbu. Během těchto pár minut se zaměřte na sebereflexi a identifikaci stresových bodů, které nyní budete moci s čistou hlavou vyřešit.  

Klíč k úspěchu? Time management

Dnešní doba je velmi rychlá, jsme neustále něčím zaneprázdněni. I když si najdeme chvíli na sebe, plány nám lehce může zhatit jedno upozornění na telefonu, které nás zatáhne zpět do koloběhu. Stále více ztrácíme schopnost soustředění, jelikož řešíme několik úkolů naráz. Na to existuje jediné (a roky prověřené) řešení – nastavení efektivního time managementu. Plánování nejenže snižuje hladinu stresu, ale rovněž nám pomáhá identifikovat úkoly a míru jejich důležitosti. Jedná se o velmi efektivní praktiku, kterou využívají jak vrcholoví byznysmeni, tak i rodiče v domácnosti. Stačí vám k tomu jen papír a tužka.  

Pracujte na svém sebevědomí

Je přirozené se stále dívat dopředu a plánovat další kroky. Neignorujte však ani to, čeho jste doposud dosáhli. I když se vám vaše nynější pozice v životě zdá být pouze přestupnou stanicí, je důležité si i tohoto úspěchu cenit. Zanalyzujte svou dosavadí kariéru a rozpoznejte své úspěchy. Ty totiž rozhodně nejsou automatické. Buďte za ně vděčni – sami sobě, i těm, kteří vám k nim napomohli.  

 

Panika a úzkosti: jak je rozeznat a jak si pomoci?

elle.cz

 

Zdravé tělo, zdravý duch

Fyzické cvičení má mnoho pozitivních účinků na naše tělo. Pro někoho je vhodná jóga, někdo raději silová cvičení nebo třeba box. Je dobré udržovat tělo v kondici, myslet byste však měli i na svého ducha. Čtěte proto knihy, poslouchejte hudbu nebo získávejte nové poznatky, dovednosti a informace – doslova kdekoliv. Uvidíte, že to všechno se pozitivně odrazí na vaší mysli.  

Nebojte se občas hřešit

Byť se tento krok zdá jako banalita, je ve skutečnosti velmi složitý. Všichni víme, že je důležité dodržovat pitný režim a jíst jen kvalitní potraviny. Úplné vyřazení cukrů je však prakticky nemožné, podobně jako dodržování 100 % zdravého jídelníčku bez občasných prohřešků, které však mají tendenci nás zcela vyřadit z již zajetého rytmu. Zkuste k jídlu přistupovat jako k rituálu – k jeho přípravě i konzumaci. Ať už pracujete doma nebo v kanceláři, vždy si najděte čas na klidný a ničím nerušený oběd.  

Spánek nad zlato

Nedostatek spánku trápí stále větší množství lidí. Na vině je mimo jiné i časté sledování obrazovky našich telefonů a počítačů. Je proto dobré si vypěstovat zvyk, kdy alespoň hodinu před spaním budou vaše oči odpočívat. Vytvořte si uklidňující rituály, do kterých zapojíte například četbu nebo poslech hudby. To samé platí i pro probouzení. Nastavte si budík o půl hodiny dříve a věnujte pár minut protažení těla, které povzbudí nejen vaše svaly, ale i vaši mysl.

 

Očistěte si (nejen) karmu před vstupem do nového roku

elle.cz