REKLAMA

Klára Pokorná radí, jak přežít Vánoce fit a ve zdraví

REKLAMA

Vánoce jsou jedním z nejkrásnějších období v roce, které si všichni chceme užít, ať už s rodinou u štědrovečerního stolu a nebo s přáteli u sklenky, možná sklenek, vína. Jak si ale užít tento magicky čas a zároveň se z toho potom v lednu nezbláznit a nedávat si šílená předsevzetí?

Jezte s rozumem 

Užívejte si každé sousto, vnímejte chutě a dejte svému tělu čas, aby vám dalo signál, že už máte dost. Vyberte si dvě jídla která vám opravdu chutnají a nemíchejte několik druhů tapas, dezertů a jídel dohromady. Pokud se vydáte opačným směrem, nejenže vám nebude druhý den úplně dobře, ale ani vaše váha nebude tak optimistická. 

Proměňte svůj vánoční mindset

Máte pocit, že jenom v tenhle vánoční čas si můžete dát všechny sladkosti a dobroty? A proč by to nešlo i jindy? Přestaňte si říkat teď a nebo nikdy, protože tahle myšlenka vám pomůže vybírat si jídla, která jsou zdravější a kvalitnější a nebudete mít pocit, že pokud teď nesníte všechny rohlíčky, tak už nikdy v životě nebudou. 

Sestavte si svojí rutinu

Večer si napište co budete druhý den dělat a snažte so to dodržet. Vstávejte ve stejný čas jako ovykle, dejte si patnáctiminutový HIIT workout, běžte na procházku nebo na kávu do svého oblíbeného okénka. 

 

Klára Pokorná YOGAGANG
Info ikona

 


Dopřejte si dostatek spánku

Kvalitní spánek je cesta ke zdraví, udržení váhy a správné regeneraci. Pokud špatně usínáte, zaměřte se na to abyste omezili co nejvíce modrého světla (televize, mobil, počítač) a spěte v úplné tmě a také v chladu. 

Pijte hodně vody

Vánoce nás svádí k pití alkoholu víc než normálně a my máme pocit, že popíjení a míchání alkoholu je normální, jenže když tohle budete dělat pár dní v kuse, tak vám vaše tělo moc nepoděkuje. Snažte s každou skleničku vypít také minimálně sklenici vody. 

Nečekejte do ledna

Pokud chcete začít cvičit, zhubnout, změnit práci a nebo si třeba koupit svojí vysněnou kabelku, tak to udělejte ted! Není na co přece čekat! 

Klára Pokorná YOGAGANG
Info ikona

 

A protože vím, jak nudné je stále vymýšlet co cvičit, na train.yogagang.com jsme pro vás připravili několik plánů. Ať už je to týdenní Killer Core, Flexibilita, dvoutýdenní plán, po kterém zvládnete stoj na rukou a nebo kurz pro začátečníky.

Nebo si nejdřív můžete vyzkoušet ideální vánoční 10 minutové video zaměřené na core a potom pokračovat jakýmkoliv plánem na train.yogagang.com.

Štastné a veselé,

Klára & YOGAGANG

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA