Khloé Kardashian v dokonalé formě: Jak se modelka udržuje fit?

Americká herečka, modelka a televizní osobnost, která od roku 2007 účinkuje v rodinné reality show Držte krok s Kardashians (Keeping Up with the Kardashians), se stala jednou z největších amerických celebrit a také úspěšnou byznysmenkou. Khloé, třetí nejstarší ze všech pěti slavných sester, se před časem rozhodla zcela změnit svůj životní styl a zapracovat na dokonalé postavě, po které několik let toužila. Hlavním pohonem k „lepšímu já“ pro ni byl rozvod s manželem Lamarem Odomem a poté rozchod s partnerem basketbalistou NBA Tristanem Thompsonem, se kterým od roku 2018 vychovává dceru True.  

Sbohem emocionálnímu přejídání

Kardashian za klíčové považuje především dosažení balancu a ukončení takzvaného emociálního přejídání, kterého se roky dopouštěla. „Uvědomila jsem si, že od otcovy smrti a po mém rozvodu jsem vždy zajídala emoce. Což mi nedocházelo. Pokaždé když jsem byla ve stresu, tak jsem jedla, jedla a jedla,“ přiznala Khloé v show Ellen DeGeneres s tím, že po rozvodu začala chodit do posilovny, kde se konečně zbavila nahromaděného stresu a začala hubnout. „Pak jsem si uvědomila, že tohle je má cesta, jak se vypořádat se stresem namísto toho, abych snědla tři pizzy, které jsem si tajně objednala,“ dodala. 

Sexy tělo díky intenzivnímu a dlouhodobému tréninku

Kardashian u Ellen také přiznala, že své tělo „mučí“ v posilovně každý den, a to především kvůli tomu, že má zpomalený metabolismus a například oproti své sestře Kim přirozeně více a rychleji tloustne. „Potřebovala jsem se uvolnit a potřebovala jsem se cítit silná,“ řekla s tím, že dře jako zvíře.  

Maminka čtyřleté True, kterou na Instagramu sledují miliony lidí, nevěří na zázračné diety. Je také zastánkyní názoru, že nejlepší je pravidelný a dlouhodobý trénink. Díky němu žena sice nezhubne rychle, ale novou postavu si stoprocentně udrží. Dlouhodobé výsledky nepřicházejí rychle. Trénink v posilovně se stal součástí jejího nového života a pohyb si naprosto zamilovala.  

Členka slavného klanu nedá dopustit na dřepy, takzvaný mrtvý tah, výpady, protažení celého těla, cviky s lasy a provazy a další nejoblíbenější posilovací cviky, které do své rutiny zařazují všichni fitness trenéři a nadšenci posilování. K běžnému tréninku ráda přidává také lekce pilates.

Proměna Ariany Grande: Z rudovlasé rebelky elegantní divou

elle.cz

Stop drastickým dietám

Khloé se vyhýbá drastickým dietám, kvůli svému tréninku však většinou konzumuje jídla s nízkým obsahem sacharidů a vysokým obsahem bílkovin. Nejraději jí chřest, ovesné vločky, špenát a řepu. Ačkoliv nedodržuje složité diety, v rámci večeře se snaží vyhýbat sacharidům, plně se vyhýbá skladkým nápojům a omezuje mléčné výrobky. Zároveň se soustředí na to, aby během dne pila dostatek vody, což je u hubnutí a udržení zdravého těla velmi důležité. Kardashian se však také netají tím, že se soustředí hlavně na sport, takže si čas od času dopřeje i nezdravé jídlo, a to hlavně hamburger, quesadillu či pizzu. Důležitý je balanc. 

Hvězda reality show je toho názoru, že klíčové je dát svému tělu čas, jíst převážně zdravě, ale nezapomínat na to, čas od času si dopřát i nějaké nezdravé, avšak uspokojující jídlo. Ženy by se podle Khloé měly zcela vyhnout sladkým nápojům a nevsázet na drastické, rychlé a neudržitelné diety. 

Jak Kim Kardashian budovala impérium: Od střevíčků po stovky milionů

elle.cz

Zdroje: People, SCMP, Fabbon