Letní láska je skvělá. Pokud ovšem nejste zadaná...

Společnost vám dělá už nějaký čas ten sexy cizinec, díky kterému se vaše obyčejná dovolená proměnila v emocionální jízdu plnou vášně, touhy, nespoutaného sexu a chvilek víc horkých, než je rozpálený písek na pláži, kde si dáváte pravidelné dostaveníčka. Díky němu zažíváte pocity, na které jste už dávno zapomněla a při kterých zjišťujete, že vaše nepovedenými vztahy otlučené srdce stále umí bít jako na poplach!

Letní láska je fenomén, který umí probudit k životu i tu nejvíc cynickou duši, která na vztahy a muže především dávno zanevřela. Pocity, které ve vás vyvolá, jsou nepřenosné a není divu, že vám nikdo nerozumí. Co na něm vidíš? Vždyť je to cizinec! Nemáte žádnou budoucnost. Ty přece žiješ na míle daleko odtud. Jsi jedna z mnoha, se kterými si zpříjemňuje léto. Neblázni… Ale vy blázníte a zcela dobrovolně a ráda. Chemie, která mezi vámi funguje, je snad viditelná i na pohled a jediné, na co nemyslíte, je to, co se stane po návratu domů. Proč byste taky měla… Užíváte si přítomný okamžik a budoucnost je daleko. Je přece léto a vy jste na dovolené!

Milujete víc než on? Pak co nejrychleji zatáhněte za brzdu

elle.cz

Expirace lásky

Vztahy, které mají předem určenou dobu spotřeby, v nás vyvolávají touhu. Touho po dobrodružství, nových zážitcích, vytrhnutí ze stereotypu, novém příběhu, který se vám otiskne do srdce vedle všech ostatních. Pokud se rozhodnete do takového vztahu jít a máte jasně nastavená pravidla, můžete si tenhle románek báječně užít. Jste si vědoma rychlé doby expirace, víte, že za pár dní vše skončí, vy se vrátíte ke svému starému životu a z pana Dokonalého se stane krásná vzpomínka, o které budete vyprávět kamarádkám u skleničky prosecca. Žádné trápení, žádné slzy, jen příběh, který napsalo jedno léto. Co se ale stane, když se z nezávazného románku stane něco, s čím jste ani ve snu nepočítala? Co když se zamilujete a budete chtít v letní lásce pokračovat i přesto, že léto už dávno skončilo? A co víc... Co když vlastně nejste až tak single, jak jste se na dovolené prezentovala? Má takový vztah šanci, nebo je lepší respetkovat pravidla, která jsou předem určená?

Diagnóza: Pokaždé si najdu podvodníka

elle.cz

Proč milujeme milovat v létě

Letní měsíce a doba dovolených krátkým románkům nahrávají. Lidé jsou otevření, mají více volného času, méně starostí, dobrá nálada je na každém kroku a je tak nakažlivá! Když k tomu všemu přičtete slunce a pár koktejlů, výsledek nikoho nepřekvapí. Pokud jste tedy single. Pokud ne, může se z vaší letní lásky, celkem snadno stát noční můra, která vašim životem otřese v základech… Co když se zamilujete, přitom zamilovaná už jste?

Definujte nedefinovatelné

Stalo se. Prostě jste se zamilovala i když nejste až tak úplně bez závazků. Co teď? Myslete racionálně. Dejte si pár dní pauzu a nechte své tělo, mysl i srdce vystřízlivět z emocionálního koktejlu, který neumí namíchat ani ten nejlepší barman na světě… Z každé kocoviny přece existuje cesta ven. Chce to pár dní detoxu, nulového kontaktu s dotyčným a s vědomím, že život, který žijete, je pro vás mnohem cennější než letní flirt, který je sice skvělým kořením, ale každé koření, zvlášť to extra výrazné, se časem přejí a vy opět zatoužíte po svém klasickém menu…

Nevěra neznamená konec. Naučte se ji zvládnout

elle.cz

Přiznat se nebo mlčet?

Tady je každá rada drahá. Když se přiznáte, ulevíte sama sobě, ale tíhu svých skutků přesunete na svého partnera. Zaslouží si to? A zasloužil si vůbec tuhle situaci? Dobře, na tyhle úvahy je teď už trochu pozdě… Pokud jste se smířila s tím, že šlo o krátký románek, který nic neznamenal, možná by bylo fajn nechat si své letní tajemství pro sebe a do budoucna myslet na to, že se vám nikdy nic podobného nesmí stát! Svého partnera milujete a nikdo jiný (ne, ani ten super sexy plavčík) vám nestojí za to, riskovat váš dosavadní život a vše, co jste společně vybudovali. Jestli ale vaše srdce vzplanulo a vy ten žár ne a ne udusit, asi se nevyhnete řešení dané situace.

Prostě se to stalo…

Ano, občas se to stane a život vám s kartami osudu zamíchá natolik, že v původní sestavě už nemůžete dál hrát. Vše bylo v pořádku, nikoho jste nehledala, byla jste ve svém vztahu spokojená, ale i přesto se stalo. Život se vám otočil o 360 stupňů a vám je jasné, že se z původního vztahu musíte vyvázat, protože to, co cítíte, se nedá popřít, utlumit, natož to přejít a zapomenout na to. Pak je na řadě upřímnost a to v té nejryzější formě. Jednejte zcela na rovinu. Popište všechny své pocity a dejte svému, brzo již ex partnerovi najevo, že tenhle scénář jste opravdu neplánovala a mrzí vás, jak to celé dopadlo. Samozřejmě, vaše omluvy nezmírní bolest a zklamání, ale alespoň se budete moci podívat každé ráno do zrcadla a budete vědět, že i přes to, co se stalo, jste na samém konci byla svá.

Jak fungují feromony?

elle.cz

A pohádky je konec?

I v případě letní lásky existuje happy end. Zkrátka se i přes všechny překážky světa našli dva, kteří k sobě patří, hledali se a jsou si souzení. I to se děje. A pokud se to stalo právě vám, užívejte si to celé tak, jak nejvíc můžete. Pokud jste vše ukončila a srovnala se s minulostí, zasloužíte si užívat si to, co teď bude následovat. I přes překážky a trnitou cestu, zvítězila láska, která nebyla pouhou touhou, co vám zatemnila mysl, ale skutečně jste našla vztah, který vás naplňuje. A o to celé přece jde. Být šťastná a užívat si každou minutu svého života. Láska si nevybírá roční období. Láska si vybírá lidi a ty, kteří k sobě patří, spojuje. Bez ohledu na to, kolik stupňů venku je. Milujte jak nejvíc umíte, a to v kterémkoliv ročním období. Vyplatí se to. Láska je přece něco extra!

 

Zdroje: Wikipedia Commons, bbc.co.uk, Elle.com