Sextalk: co křičet při sexu a kdy být radši zticha

Při sexu se vyjadřujeme více než slovy. Mluví za nás tělo, dotyky, výraz ve tváři i oči. Slova ale mohou dodat sexu další dimenzi, zvlášť, pokud je dobře zvolíme. Pro někoho je mluvení při milování samozřejmost a sextalk mu naskakuje sám. Někdo k němu hledá cestu, protože by třeba mluvil rád, ale není si jistý tím, co říkat a nebo na to nemá odvahu. Jako se vším jde o překonání první bariéry. Chvíle, kdy se snažíte u sexu něco říct, může být těžší, než čekáte, ale jakmile získáte sebejistotu, může to být naopak velmi sebevědomé a extrémně sexy.

Posilovač chtíče

Sextalk může být součástí předehry nebo i sex zastoupit, třeba ve chvílích, kdy mít ho není zrovna možné. Motivaci má jednoznačnou - vzrušit partnera a probudit v něm touhu a chtíč. Může být něžný, vtipný, vulgární i surový. Záleží na tom, s kým se milujete a v jakém jste zrovna módu. Mluvení během sexu podporuje blízkost a soustředění se na druhého člověka, snahu vycítit, co od sexu oba chcete. Navigovat, co potřebujete, kam sáhnout, co udělat a jak silně. Nebo vyjasnit si v sexu dominanci. To pomáhá vyburcovat vzrušení hlavně mužům. Dokázat ženě, že je v jeho moci, ale bez toho, aby ji ponižoval.

Jak vnést do vztahu jiskru? Poznejte nové sféry rozkoší

elle.cz

Role-playing

Samostatnou kapitolou sextalku je role-playing. Spousta z nás při sexu necítí potřebu mluvit, výjimku dělají jen tehdy, když je to součástí hry. Některé páry si na hraní rolí potrpí a je to pro ně doslova afrodiziakální přísada sexu. Pro jiné je to naopak zahanbující představa. Hodně lidí se bojí, že se dostanou do trapné situace. Mají pocit, že neumí hrát v posteli sexy hry a připadali by si trapně a strojeně, pokud by měli hrát nějakou roli. Tyto zábrany převažují u žen. Muži naopak experimentují rádi a využívají toho, co viděli a zaslechli jinde, třeba v pornu. S tím ale ženy mnohdy mívají problém. Slyší, že to, co muž říká, nevychází z něj, poznávají odposlouchané věty z filmů pro dospělé a kazí jim to autentický zážitek ze sexu. Shodují se na tom, že vzrušení může místo eskalace naopak strašně rychle zmizet.

Rozhoduje i partner

Co ale rozhodně výrazně ovlivňuje sextalk, je také to, s kým máme zrovna sex. Jestli se dobře znáte a cítíte vůči sobě důvěru. Jestli se milujete nebo jestli se vidíte poprvé a jde o vášnivý one night stand. Někde můžete stavět na společných zážitcích, už víte, co na koho funguje, co kdo chce říkat, slyšet, a kdy naopak raději mlčet. Jindy partnera sotva znáte, ale i tak jde o momentální pocit napojení. Některý partner v nás vzbuzuje potřebu mluvit něžně, procítěně, jiný zase pořádně ve slovníku přitvrdit. Sextalk někdy také nemusí být vůbec určený uším vašeho partnera. Někdy jím prostě můžete více vzrušovat sami sebe.

Dipsea stories: erotické příběhy, které se vám postarají o orgasmus

elle.cz

Co chceš slyšet?

Co tedy chceme nejčastěji při sexu slyšet? Žena většinou o své kráse, nádherném těle a o pocitech, které v muži vyvolává. Muž o sexy těle, o své výkonnosti nebo technice, pochvaly o tom, jak žena tohle ještě s nikým jiným nezažila a nikdy předtím neměla silnější orgasmus. Co by naopak mělo být tabu, jsou jména expartnerů, posměšky týkající se vzhledu, velikosti, techniky a výdrže. Zdrobněliny ve chvíli, kdy se burcujete vulgárnostmi a naopak, hrubosti ve chvílích, kdy dominuje něžnost. To dokáže zapůsobit jako prásknutí bičem v tichu.

Prodloužený orgasmus: jak dosáhnout toho, aby váš vrchol trval déle

elle.cz

Zdroj: Healthline.com, badgirlsbible.com, zeny.cz