Proč silné ženy přitahují slabochy?

Proč přitahujete zrovna tyto typy lidí stále dokola?

Jste-li sebevědomá, silná a vyrovnaná žena, lidé kolem vás to vycítí. A přesně to je důvod, proč přitahujete primárně osobnostně slabší jedince. V těchto případech existují dva pohledy na věc, které dohromady tvoří poměrně jednoduchou rovnici. Z jeho pohledu jde o to, že člověk má ve velmi častých případech potřebu „být zachráněn” někým jiným. Mít vedle sebe někoho, o koho se může opřít, ať se děje cokoliv. Máme rádi pocit, že na všechno nejsme sami, ale je vedle nás někdo, kdo nás podrží. Z vašeho úhlu pohledu jde o to, že silné osobnosti mají přirozeně rády překážky. Člověk se přirozeně nenarodí silným. Tento osobnostní rys se buduje v průběhu života tím, že překonává nelehké výzvy.

Nejhorší typy mužů, se kterými raději nikdy na schůzku nechoďte

elle.cz

Proč v nefunkčním vztahu zůstáváme?

Osobnostním rysem silných žen je, že neutíkají z boje. Jste-li ve vztahu s někým, kdo je slabší osobnost, se kterou vám to nefunguje, budete za jeho záchranu bojovat až do konce svých sil. Ženy jsou navíc přirozeně empatické. Proto, máte-li vedle sebe někoho vnitřně „rozbitého”, cítíte k němu především lítost. Nechcete ho nechat jít, protože se o něj bojíte. Radši tedy přetrpíte to, že s danou osobou jste a neustále ji před něčím chráníte, než abyste ji nechala na pospas okolnímu světu.

Potřebujete dávat, ale i dostávat

Tak, jako téměř všechno v životě, i partnerské vztahy fungují na principu „něco za něco”, ačkoliv to může znít sebevíc hrozně. To, co druhému člověku dáváte, byste měla dostávat zpět. Jestliže tomu tak není, postupem času dojde k tomu, že vás váš partner bude neustále využívat, aniž by přemýšlel o tom, že by vám to měl nějakým způsobem oplatit. Člověk přirozeně potřebuje cítit pocit lásky, péče a pozornosti. Není-li tomu tak, velmi brzy se dostaví pocit prázdnoty a vyhoření.

Situationship: Zlomí vám tento vztah srdce nebo se v něm najdete?

elle.cz

Zachraňujte sebe, ne někoho jiného

Ačkoliv je to sobecká rada, někdy prostě sobečtí být musíme. Velmi často upřednostňujeme druhé před sebou, a proto po nějaké době dojdeme do bodu vyhoření kdy zjistíme, že vlastně nejsme šťastní. Navíc, slabého člověka uděláte silnějším pouze tím, že se o něj přestanete strachovat, necháte ho jít a poprat se se světem samotného. I přes to, že je to často těžké, uděláte tímto krokem službu sobě i jemu.

Zdroj: Nasehvezdy.cz, Firstclass.cz, Elle.cz