Status: milenka. Jaký je pohled na milostný trojúhelník z její strany?

Není to tak snadné

Nebudeme řešit milenecký vztah na jednu noc, ale dlouhodobý milostný vztah prožívaný ve třech. Vtáhnout muže do vztahu plného vášně, sexu a zábavy není až tak složité. Donutit ho k rozvodu a vybudovat si s ním plnohodnotný vztah je už o dost komplikovanější, ne-li nemožné. A i když se to časem podaří, cesta k tomu může být tak složitá, že milenku během kráčení po ní přejde chuť dojít do cíle. Ne každý muž je totiž ve svém původním vztahu tak nespokojený, jak tvrdí. Role milenky je mnohem náročnější, než se na první pohled zdá.

Touha po obyčejném štěstí

Být milenkou, tou třetí, která do vztahu vstoupila, je příjemné a vzrušující zpestření životní rutiny. Ovšem jen do chvíle, než se všechno začne komplikovat. Čekat na muže, krást si pro sebe tajné chvilky a scházet se v utajení, je zprvu báječné dobrodružství. Muž je pozorný, milý a sex a jeho četnost je pro oba tak uspokojující... Jakmile ale přeje období prvotního nadšení a i do mileneckého vztahu se začne vkrádat rutina, i milenka zatouží po všech těch běžných věcech, které nabízílegitimní partnerství. Většinu žen dostihne tikot biologických hodin a k nim se přidá touha mít víc – trávit spolu více času, méně se schovávat a plánovat společnou budoucnost. Dostaví se pocit frustrace a méněcennosti. Jste snad horší než ona, že musíte pořád čekat? Spokojit se s tím, co zbyde po ní? Čekat na drobky, zatímco si jiná dopřává plnými sousty a ani si jich neváží? Většinou toto je bod zlomu, kdy milenka začne všemi možnými prostředky usilovat o změnu. Často ale narazí na problém – jen málokterý muž chce na svéstávající situaci cokoliv měnit.

Fyzická versus emoční nevěra: Co oči nevidí, to srdce nebolí?

elle.cz

Nepříjemný zvrat

Muži jsou velmi pohodlní a nic nenávidí více než zvraty, změny a zbytečné komplikace. Manželku kvůli milence většinou opustí pouze ze dvou důvodů. Jedním z nich je ten, že to manželka ukončí sama a vyhodí ho, druhým ten, že je manželství skutečně tak špatné, že se čeká už jen na poslední kapku. Pokud ale muže vedla do náručí milenky pouze nuda a touha po dobrodružství a ne dlouhodobě vyhrocená situace doma, nedá se očekávat, že by milenka mohla brzy otevírat láhev na oslavu.

Když třetí chce být první

Milenky si v drtivé většině případů hledají muži, kteří se jen potřebují ujistit o své přitažlivosti a kteří hledají rozptýlení. Výměna životní partnerky na seznamu důvodů pro milenecký vztah většinou chybí. Největší chybou milenek je víra, že v jejich případě to bude úplně jinak. Že z ukradených chvilek, ze kterých jsou vášnivé víkendy a z těch se zase klubou nádherné dovolené, se stane i krásné full-time partnerství. Začnou na muže vyvíjet nátlak, zahrnují ho výčitkami, dělají scény a naschvály. Na scénu přicházejí i ultimáta a intriky, kterými chtějí zvrátit situaci na svou stranu. Místo hladkého vítěství ale často přichází ošklivé prozření. Realita jejich vztahu je jiná, než se zdála být.

Game over

Muž začíná být nepříjemný, vyhýbavý a změnám se za každou cenu brání. Nezřídka se postaví na stranu manželky – té, kterou doteď bezostyšně podváděl a na jejíž adresu nešetřil kritikou. Pravidelně se stává, že při prozrazení nevěry nezůstávají muži s milenkou, ale naopak se začnou snažit vše s manželkou urovnat.

Proč i spokojenému vztahu hrozí nevěra?

elle.cz

Přímo na pranýř

O postavení milenky ve společnosti všechny nedávno ujistila kauza trojúhelníku scénaristy Petra Kolečka s jeho partnerkami Anetou Vignerovou a Denisou Nesvačilovou. Denisa, která měla do té doby image sympatické herečky, byla po provalení milenecké aféry veřejností okamžitě postavená na pranýř. A oficiální partnerka Aneta Vignerová získala status trpící madony. Nezáleželo přitom na tom, jak to ve skutečnosti bylo. Tato situace naprosto modelově ukázala, jak společnost vnímá postavení milenky. Neetické, nemravné, nechutné. Můžete být sebesympatičtější a oblíbená, ale jakmile se o vás lidé dozví, že jste něčí milenka a odvádíte někomu muže, nedejbože ještě otce dětí, společensky jste, přinejmenším na nějakou dobu, skončila. Stejně tak se k tomu staví děti. Ne, nebudou radši, že jejich otec žije s někým, s kým se denně nehádá. I kdyby měli ke své matce milion výhrad, ve chvíli, kdy zjistí, že jejich otec má milenku, budou vždy na matčině straně.

Učme se od milenek

Být milenkou není jednoduché. Dávat muži všechno to, co mu doma chybí – obdiv, pochvaly, aktivitu v sexuálním životě, zájem o jeho osobu, činorodé trávení společného času a dostat za to zpátky to samé, ale bez jistoty, že to někdy povede někam dál, je náročné. Může se i stát, že milenka promarní své nejlepší roky a nakonec jí zbude prázdná náruč bez muže a bez vlastní rodiny. Milenky není třeba jen nenávidět, je dobré se od nich také poučit. Jako manželka občas překonat pohodlnost, vyjít muži vstříc s jeho aktivitami a přáními, ať už v jakékoli oblasti. Nebrat jeho úspěchy jako samozřejmost a dávat mu najevo, že ještě pořád dobře víte, proč jste si svého skvělého muže kdysi vybrala.

Nevěra si nevybírá: Slavné ženy, které velkolepě pomstily své parohy

elle.cz

Zdroj: ELLE.com, ELLE.nl, novinky.cz