Prodloužený orgasmus: Jak dosáhnout toho, aby váš vrchol trval déle

Prodloužené orgasmy mají pomalý nástup, který ale vede k vášnivým pocitům v celém těle až k vrcholu, který trvá déle než typický orgasmus. Pro srovnání, typický ženský orgasmus trvá zhruba od 20 sekund do dvou minut, podle výzkumu publikovaného v akademickém časopise Československá psychiatrie. Podle chicagské sexuální terapeutky Casey Tanner pak mají prodloužené orgasmy dlouhodobější fyziologické a psychologické účinky.„Cílem prodloužených orgasmů je udržet delší trvání vyvrcholení, abyste nezažili tak rychlé opadnutí rozkoše jako po typickém orgasmu,“ říká. Takový přístup bývá často praktikován v duchovnějších sexuálních komunitách a kontextech, jako je tantra. Ale prodloužený orgasmus není na spiritualitu nijak vázaný. Nemusíte být mistrem tantrického sexu nebo jiných spirituálních technik orgasmu, abyste ho dosáhli. Delší a silnější vyvrcholení lze snadno začlenit do vašeho sexuálního života i pouhým experimentováním.

Bez ohledu na to, zda máte vulvu nebo penis, můžete s trochou cviku prodlouženého orgasmu dosáhnout. Pro někoho může být dosáhnout prodlouženého orgasmu snadnější než pro ostatní, jiní k němu naopak mohou mít cestu složitou. Svou roli hrají věk, nedostatek sexuální touhy, ale i psychické problémy. Někomu navíc nemusí připadat prodloužené orgasmy tak příjemné nebo vzrušující jako prudký nástup a bouřlivé prožití typického orgasmu...

7 typů sexu, které byste měla vyzkoušet

elle.cz

Jak dosáhnout prodlouženého orgasmu?

Rozpumpujte krev

Než půjdete do ložnice, dejte si kardio. 20 minut chůze nebo běhu na rotopedu zvyšuje srdeční frekvenci a průtok krve ve všech orgánech, včetně genitálií. Prospěje to nejen mužské erekci. I do klitorisu míří krev a zvětšuje ho, což pomáhá stimulovat nervová zakončení.

Zbavte se stresu

Chronický stres snižuje sexuální touhy a podepisuje se negativě na sexuálních funkcích. Muži pod stresem trpívají poruchami erekce, ženy hůře dosahují orgasmu. Zkuste minimálně před milováním nemyslet na věci, které vás rozčilují. A zkuste se také vyhnout tabáku a snížit spotřebu alkoholu, což může snížit průtok krve, a tedy i chuť na sex.

Oddalujte vrchol

Budujte sexuální napětí. Nechte svého partnera, aby se vás dotýkal a dráždil vás, dokud se neocitnete na pokraji vyvrcholení, ale nenechte se k němu dovést. Pracujte na budování svého vzrušení pomalu. Muži by měli přestat před ejakulací, ženy by měly nechat dráždění klitorisu nebo bodu G na prahu orgasmu. Můžete to opakovat tolikrát, kolikrát vydržíte.

Zkuste Kegelovy cviky

Kegelovy cviky jsou určené k posílení svalů pánevního dna. Zabraňují inkontinenci a zároveň zlepšují krevní oběh v pánevním dně a vagíně. Svaly pánevního dna jsou odpovědné za kontrakce během orgasmu. Zatnutí a uvolnění těchto posílených svalů může prodloužit pocit orgasmu, a to u obou pohlaví.

Dýchejte

Když cítíte, že se blížíte k orgasmu, zkuste dýchat řízeně, pomaleji. Soustřeďte se na své tělesné vjemy a dýchejte do hloubky.

Nevzdávejte to, pokud po našich tipech nezažijete ten nejdelší a nejintenzivnější orgasmus svého života. V tomto případě platí více než kde jinde, že cvičení dělá mistra. A i kdybyste mistrovského stupně nikdy nedosáhli, v tomto případě jsou docela zábavné i samotné tréninky.

Sexuální revoluce se děje právě teď

elle.cz

Zdroj: Google.com, pubmed.ncbi.nlm.nih.gov, allure.com

REKLAMA