Prodloužený orgasmus: Jak dosáhnout toho, aby váš vrchol trval déle

Prodloužené orgasmy mají pomalý nástup, který ale vede k vášnivým pocitům v celém těle až k vrcholu, který trvá déle než typický orgasmus. Pro srovnání, typický ženský orgasmus trvá zhruba od 20 sekund do dvou minut, podle výzkumu publikovaného v akademickém časopise Československá psychiatrie. Podle chicagské sexuální terapeutky Casey Tanner pak mají prodloužené orgasmy dlouhodobější fyziologické a psychologické účinky.„Cílem prodloužených orgasmů je udržet delší trvání vyvrcholení, abyste nezažili tak rychlé opadnutí rozkoše jako po typickém orgasmu,“ říká. Takový přístup bývá často praktikován v duchovnějších sexuálních komunitách a kontextech, jako je tantra. Ale prodloužený orgasmus není na spiritualitu nijak vázaný. Nemusíte být mistrem tantrického sexu nebo jiných spirituálních technik orgasmu, abyste ho dosáhli. Delší a silnější vyvrcholení lze snadno začlenit do vašeho sexuálního života i pouhým experimentováním.

Bez ohledu na to, zda máte vulvu nebo penis, můžete s trochou cviku prodlouženého orgasmu dosáhnout. Pro někoho může být dosáhnout prodlouženého orgasmu snadnější než pro ostatní, jiní k němu naopak mohou mít cestu složitou. Svou roli hrají věk, nedostatek sexuální touhy, ale i psychické problémy. Někomu navíc nemusí připadat prodloužené orgasmy tak příjemné nebo vzrušující jako prudký nástup a bouřlivé prožití typického orgasmu...

Mohlo by se vám líbit

7 typů sexu, které byste měla vyzkoušet

Vy a on. Máte dobrý sex. Možná i fantastický sex. Jaký je tedy problém? Že je pořád stejný. Sex přitom rozhodně není jen pouhou honičkou za orgasmem. Je mnohem víc: požitkem, slastí, koktejlem pozitivních emocí. A cest, jak k takovému vzrušení dospět, je neskutečně mnoho. Inspirujte se.
elle.cz

Jak dosáhnout prodlouženého orgasmu?

Rozpumpujte krev

Než půjdete do ložnice, dejte si kardio. 20 minut chůze nebo běhu na rotopedu zvyšuje srdeční frekvenci a průtok krve ve všech orgánech, včetně genitálií. Prospěje to nejen mužské erekci. I do klitorisu míří krev a zvětšuje ho, což pomáhá stimulovat nervová zakončení.

Zbavte se stresu

Chronický stres snižuje sexuální touhy a podepisuje se negativě na sexuálních funkcích. Muži pod stresem trpívají poruchami erekce, ženy hůře dosahují orgasmu. Zkuste minimálně před milováním nemyslet na věci, které vás rozčilují. A zkuste se také vyhnout tabáku a snížit spotřebu alkoholu, což může snížit průtok krve, a tedy i chuť na sex.

Oddalujte vrchol

Budujte sexuální napětí. Nechte svého partnera, aby se vás dotýkal a dráždil vás, dokud se neocitnete na pokraji vyvrcholení, ale nenechte se k němu dovést. Pracujte na budování svého vzrušení pomalu. Muži by měli přestat před ejakulací, ženy by měly nechat dráždění klitorisu nebo bodu G na prahu orgasmu. Můžete to opakovat tolikrát, kolikrát vydržíte.

Zkuste Kegelovy cviky

Kegelovy cviky jsou určené k posílení svalů pánevního dna. Zabraňují inkontinenci a zároveň zlepšují krevní oběh v pánevním dně a vagíně. Svaly pánevního dna jsou odpovědné za kontrakce během orgasmu. Zatnutí a uvolnění těchto posílených svalů může prodloužit pocit orgasmu, a to u obou pohlaví.

Dýchejte

Když cítíte, že se blížíte k orgasmu, zkuste dýchat řízeně, pomaleji. Soustřeďte se na své tělesné vjemy a dýchejte do hloubky.

Nevzdávejte to, pokud po našich tipech nezažijete ten nejdelší a nejintenzivnější orgasmus svého života. V tomto případě platí více než kde jinde, že cvičení dělá mistra. A i kdybyste mistrovského stupně nikdy nedosáhli, v tomto případě jsou docela zábavné i samotné tréninky.

Mohlo by se vám líbit

Sexuální revoluce se děje právě teď

Víte, že při sexu s partnerem dosáhnete orgasmu za 14–20 minut, zatímco při masturbaci vám stačí pouhých osm? Americká sexuoložka Megwyn White toho o anatomii orgasmu ví tolik, že ji společnost Satisfyer, jež vyrábí sexuální pomůcky, jmenovala ředitelkou pro vzdělávání. Její ikonické hračky pro dva se dosud prodalo 25 milionů. Možná ji doma máte i vy.
elle.cz

Zdroj: Google.com, pubmed.ncbi.nlm.nih.gov, allure.com