Miluji ho víc než tebe. Proč muže v ložnici nahrazuje elektronika?

Nad přijetím faktu, že v Japonsku začínají nahrazovat skutečné partnerky humanoidní robotky, ještě stále váhavě krčíme rameny. Sami jsme přitom jen o kousek jinde. V ložnici běžně používáme mechanické hračky a připadá nám to zcela normální. Obliba sexuálních pomůcek ale vzrůstá tak masivně, že se objevuje další rozměr tohoto sexuálního „vztahu“. Oba původci naší rozkoše už totiž neumí v posteli koexistovat, jak tomu bývalo v minulosti. Partneři na baterky začínají z vedlejší úlohy sexuálních asistentů přebírat hlavní roli a z našich ložnic vytlačují své živé předchůdce. Z občasného zpestření milostného života je najednou plnohodnotná náhrada. Co zapříčinilo tento nový fenomén?

Z velké části ho má svědomí covidové období, kdy páry v karanténě hledaly, čím a jak si zpříjemnit čas. Ke svým hrátkám přibraly sofistikované sexuální pomůcky. To, co fungovalo jako občasné vítané zpestření, ale přešlo v pravidelnou potřebu. A zatímco vy jste (u)spokojená, u vašeho partnera, odsunutého na vedlejší kolej, vzrůstá frustrace. Klade si otázku, kde se stala chyba a pochybuje o svých rozměrech i mileneckých kvalitách. Možná netuší, že důvody, které ho vyřadily ze hry, jsou úplně jiné.

„Dnes ne, bolí mě hlava” Aneb proč přestáváme mít sex?

elle.cz

Sebevědomí a uvolnění

Vibrátoru nevadí dvě tři kila navíc, ani nezpevněné břicho. Před ním se nemusíte stydět ani hlídat. Zaujímat polohu, která je sice nepřirozená, ale vy v ní vypadáte nejlépe. Čelit škádlení na adresu vašich křivek, i když míněnému v žertu. Se sexuální hračkou nijak netrpí vaše sebevědomí a můžete se úplně uvolnit, což je pro dobrý sex ten nejzákladnější předpoklad. Objevila jste, jak úlevné to může být a nechcete se toho vzdát.

Ideální timing

Pro milování je také důležité správné načasování. S partnerem je nutné se přizpůsobit i jeho naladění, nebo jen zkrátka tomu, kdy je doma. Další dobrou vlastností vibrátoru je to, že je vám k dispozici tehdy, když na to máte chuť vy. A naopak – nemusíte se podvolovat tomu, kdy to chce váš protějšek. V tomto ohledu je robertek dokonale ohleduplný.

Vy na prvním místě

S vibrátorem můžete být absolutně sobecká. Je tady pro to, aby vás uspokojil a sám si žádné nároky nedělá. Nemusíte mu oplácet něžnosti a pracovat na jeho orgazmu, ale můžete se sebestředně koncentrovat pouze na ten svůj.

Záruka orgazmu

S tím souvisí i další aspekt, který hraje vibrátoru do karet. Ve vašich rukách se mění v záruku dokonalého orgazmu. Vy přesně víte, co a jak vám dělá dobře a on vám to splní. Možná vám jednoduše nedělá dobře si o to muset říkat. Přeci jen, všechna partnerství nejsou bez zábran a otevření se se svými sexuálními potřebami a fantaziemi partnerovi nemusí být každému komfortní.

Může být špatný sex důvodem k rozchodu?

elle.cz

Intimní prožitek

Chcete být sama. Toužíte po klidu, protože si chcete užít vlastní intimitu a smyslnost. Po pocitu, že máte vše pod kontrolou a že jste v bezpečí . Po té chvíli, kdy se celý svět zastaví a ztichne, aby vzápětí explodoval ve vašem klíně. Prožít si po svém vyvrcholení i ty intimní chvíle po něm.

Tlačí na vás

Čím více vám vyčítá, že se s ním nechcete milovat, tím více se vy blokujete. Nátlak v sexu prostě nefunguje. Možná by dosáhl více jiným přístupem. Nevnímat vibrátor jako hrozbu a vás zasypávat výčitkami. Spíše než že se cítí být odmítán, přiznat, že mu chybí vaše doteky a radost z toho, že vás může líbat. Určitě by u vás by tímto přístupem získal větší pochopení a snahu něco změnit.

Sex s prožitkem

Možná si nemůžete pomoct, protože sex s vibrátorem je zkrátka nadpozemský. Jistě ale tušíte, že pokud si chcete partnera udržet, budete muset svůj přístup k sexu přehodnotit. I kdybyste měla toho nejtrpělivějšího muže pod sluncem, zřejmě nebude chtít žít s vědomím, že je vám dobrý na všechno, jen na milování ne. Mužské ego ani touha takové postavení do outu nesnesou.

Jako na všechny problémy ve vztazích je i na tento jediným řešením komunikace a kompromis. Vraťte partnerovi jeho místo v ložnici a věnujte mu svou pozornost i něhu. Vyhraďte si prostor na své soukromé hrátky. Nemusíte si vybírat jedno nebo druhé. Oba způsoby sebe/lásky mohou fungovat vedle sebe. Kromě toho je to skvělá příležitost si s partnerem promluvit, co se vám na společném sexu líbí, co ne a co se vám líbí na vašem sebeuspokojování. Řekněte mu, co v sexu potřebujete, a zjistěte, jestli existuje něco, co vám oběma vyhovuje. Nezapomeňte, že vibrátor vám nemůže poskytnout lásku, romantiku, zábavu a skutečnou intimitu. Věnujte svou energii vytvoření vzájemné erotiky a milování, které není jen o vašich genitáliích.

 

Zdroj: Cdr.cz, ravishly.com, menshealth.com