Týká se pojem „Delulu girl” i vás? Odhalte, zda jste vztahová naivka

Iluze vztahu

Pojem „delulu“ je zkratka „delusional“, tedy něco jako „žijící v klamu“. Není genderově omezený, ale ve větší míře se týká nás žen. Původně se delulu používalo ve spojitosti s fanynkami boybandů, které věří, že mají u svých idolů šanci a do téhle iluze investují spoustu energie a času. Pro svou podobnost s reálnými vztahy se ale „delulu“ přeneslo i do slovníku moderního randění. Máte pocit, že vaše podobnost s dospívajícími dívkami, které milují Justina Biebra je nulová? A co třeba Carrie Bradshaw, hrdinka, které se v tolika ohledech snažíme podobat? Carrie je Delulu Girl přímo ukázková.

Mohlo by se vám líbit

Nechce s vámi navázat vážný vztah? Znamení, podle kterých to poznáte

Chodíte spolu na schůzky, máte příjemný milostný život, ale přijde vám, že něco je stále špatně? Je to nepříjemný pocit, či realita? Jak poznat, že vás váš partner vodí za nos, či si není jistý tím, zda by s vámi chtěl navázat vážný vztah?
elle.cz

Delulu na TikToku

Pokud se na TikToku mluví o Delulu Girls, odkazuje to na ženy, které jsou ve vztazích naivní, mají tendenci romantizovat si svou situaci a ignorují všechny varovné signály, že vše není tak zalité sluncem, jak se domnívají. Být delulu samozřejmě není nic nového. Kate Winslet strávila první polovinu romantické komedie Prázdniny v zoufalé víře, že muž, kterého miluje, se přestane chovat jako blbec a začne ji milovat tak, jako ona jeho. Nakonec jí ani nekoupil vánoční dárek a o ruku požádal jinou. A co teprve Carrie Bradshaw a její vztah s Božským v Sexu ve městě. Všechny jeho nejistoty, jestli chce s ní chce být, natož jestli si ji chce vzít, přešla jako dokonalá Delulu Girl.

Mohlo by se vám líbit

Lovehacks aneb metody, které vám mohou zachránit vztah

Máte krizi ve vztahu? To není nic neobvyklého a dá se překonat. Určitě jste četli mnoho různých návodů. Tyto hacky ale vycházejí z osvědčených sociologických experimentů. Nechte se inspirovat!
elle.cz

Vaše představy versus realita

Pokud poznáváte budoucí partnery přes seznamovací aplikaci, vidíte jen pár fotek a krátký popisek. Ten zbytek si dosadíte sama a přání bývá často otcem myšlenky. Jestli si přejete vztah, doplníte partnerovo nekompletní CV svými představami a iluzí, jak by mohla vypadat vaše budoucnost. Je to jako když si představujete postavy v knize. Takovou projekci partnerských očekávání můžete samozřejmě mít i ve vztahu s mužem, se kterým se seznámíte osobně. I s ním můžete mít nerealistická očekávání a sklon lakovat si všechno na růžovo.

Na druhou stranu není nic špatného na tom vidět začínající vztah pozitivně a nehledat na všem chyby a podezřelé signály. Je jenom důležité umět rozklíčovat, jestli se jedná o sem tam výjimečnou situaci, která není podle vašich představ, nebo jestli kdesi uvnitř víte, že něco ve vztahu není v pořádku a jen to neustále omlouváte. Pak je asi na místě se sama sebe zeptat, jestli ve skutečnosti nejste ve vztahu tak trochu delulu.

Mohlo by se vám líbit

Situationship: Zlomí vám tento vztah srdce nebo se v něm najdete?

Jste víc než přátelé s benefity, ale nemáte plnohodnotnou známost. Uvízli jste ve vztahovém meziprostoru, který je těžko definovatelný i uchopitelný. Pokud se jím ale naučíte proplouvat, nemusí vám v něm být vůbec špatně.
elle.cz

Jak se nestat delulu?

Je těžké na začátku vztahu, když se vám někdo vážně líbí, udržet všechno to nadšení na uzdě a neponořit se do toho až po uši. Ale berte to s nadhledem, dejte si na čas a zpočátku toho příliš neprozrazujte. To vám dá prostor zjistit, jak se partner chová, co od vztahu očekává a jestli se vaše představy shodují. Když ho představíte přátelům a v případě pochybností s nimi proberete, co se ve vztahu děje, získáte na něj různé úhly pohledu a objektivní názory. Díky nim se vyhnete tomu být nejen Delulu Girl, ale také ztrátě času s někým, kdo si vás nezaslouží.

Zdroj: Elle.nl, TikTok, urbandictionary.com