Kde si na poslední chvíli odpočinout před Vánoci

Většina lidí má tendence se před Vánoci stresovat, aby stihli nakoupit všechny dárky pod stromeček, napekli alespoň osm druhů cukroví, umyli okna a do toho stíhali veškeré osobní aktivity. Já bohužel nejsem výjimkou, ale snažím se vždy i dostatečně odpočívat. Nejlépe to jde někde na horách, kdy o sebe nechám trochu pečovat, užiji si wellness, dobře se najím a ke štědrovečerní večeři usedám v klidu a natěšená, co si rozbalím pod stromečkem. Přikládám tedy pár tipů, kde teď můžete načerpat energii.

Amazing Places

Hotel Olympie

Špindlerův mlýn se stále řadí k nejnavštěvovanějším horským střediskům u nás, a tak není žádným překvapením, že i tady se bude ukrývat luxusní wellness hotel, který uspokojí i náročnou klientelu, která tvoří hlavní osazenstvo Špindlu. Hotel Olympie prošel před nedávnem velmi zdařilou rekonstrukcí, takže pokud si hotel pamatujete z předchozích let, raději na to rychle zapomeňte. Původní vybavení byste tu totiž hledali marně. Proměnil se jak interiér, tak exteriér, pokoje nově připomínají horský srub ve švýcarských Alpách. Spojení celodenního lyžování na svahu (k vleku to máte sotva 500 metrů) a večerního relaxu ve wellness zkrátka funguje. To v hotelu Olympie je prostorné  a kromě bazénu si tu můžete dopřát regeneraci ve finské sauně, bio sauně s vonnými esencemi nebo ve vířivce. Nechybí ani v poslední době oblíbený Kneippův chodník a možnost zamluvit si masáž, koupel nebo zábal. 

cara
Amazing Places

Hotel PECR

Naprostá novinka letošního podzimu, v které se bude v zimě skvěle lenošit. PECR sestává ze dvou čtyřhvězdičkových hotelů Deep a Well postavených kousek od sebe. Oba najdete v centru Pece pod Sněžkou, která se v posledních letech mění ve velmi moderní lyžařské středisko. Majitelům se podařilo do středu města vkusně zasadit zajímavé a především neotřelé stavby, nabízející plně vybavené apartmány. Na střeše hotelu PECR Well je poté pro hosty umístěno wellness centrum, které ovšem můžou využívat i hosté z vedlejšího hotelu. Odpočinek si tak můžete dopřát ve vnitřní, ale i venkovní vířivce, která vám poskytne kouzelný výhled na okolní hory. Největší kouzlo má teď v zimě, pohled na zasněženou přírodu se vám vryje do paměti. Po odpoledním lyžování vám přijde vhod i finská nebo solná sauna, parní lázeň a spousta dalšího. Ovšem objednání si masáže nebo třeba anticelulidní zábal (teď v období vánočních svátků je to celkem aktuální, nemyslíte?) také nezní špatně, že?

cara
Amazing Places

Aparthotel Svatý Vavřinec

V Peci pod Sněžkou můžete najít ještě jeden čtyřhvězdičkový hotel, vizuálně podobný komplexu PECR. Přeci jen, na hory se hodí tyto stavby nejvíce. Aparthotel Svatý Vavřinec je sám o sobě takovým menším městečkem na jednom místě. Najdete tu naprosto vše od krásných horských apartmánů, po špičkovou restauraci, ze které budete chtít ochutnat naprosto vše, prodejnu se sportovním vybavením, servis lyží, lékárnu, supermarket a v neposlední řadě nově vybudované spa. Ani v tom vám nebude nic chybět. Rozmazlovat se můžete ve vířivce, finské sauně s venkovní ochlazovací sprchou,  bio sauě s aromaterapií, parní sauně nebo zážitkových sprchách. Nechybí ani klasická masáž zad a šíje, zkuste ale tentokrát něco nového, a to masáž obličeje. Dokonale vás uvolní. Ještě jeden tip: Pro více soukromí si můžete pronajmout mezonetový apartmán, do kterého se vejde až osm osob a patří k němu venkovní vířivka a finská sauna. Nic a nikdo vás nebude rušit a vy můžete jen odpočívat a užívat si skvělý zimní wellness.

cara
Amazing Places

Hotel Relax Resort - Apartmánové domy

Již název relax resort předjímá, co je zde hlavním cílem. Apartmánové domy jsou součástí komplexu budov, které najdete přímo u lipenské přehrady v místě, kde je Lipno nejširší. Věrohodně tím připomíná pobyt u moře, takže v létě nemusíte cestovat ani daleko. V zimě naopak je Lipno skvělým záchytným bodem pro všechny lyžaře, kteří to mají do oblíbených rakouských středisek opravdu za rohem. Celý den si tedy užívejte parádní sníh na svahu a večer se v klidu ponořte do wellness zóny a zregenerujte unavené svaly. Plnými doušky si můžete užít vyhřívaný bazén s výhledem přímo na Lipno. Kromě bazénu máte možnost ohřát se ve finské sauně nebo bio sauně a zchladit se následně můžete ve venkovním ochlazovacím bazénku. Nebo skočte přímo do sněhu a efekt bude stejný. Příjemný je také relax ve venkovní vířivce, kde doporučuji objednat si drink přímo u bazénu a jen si užívat pohled do zimní zasněžené krajiny. Skvělý zážitek z pobytu poté už jen podtrhne gastronomický zážitek v místní restauraci. Skvělá třešnička na dortu!

cara
Amazing Places

Amenity Hotel & Resort Lipno

Na Lipně se můžete ubytovat i v nově zrekonstruovaných domech s moderním vybavením a servisem čtyřhvězdičkového hotelu. Můžete si pronajmout jak standardní domy pro dostatek prostoru, tak hotelový pokoj pro veškerý komfort. Záleží čistě na vás, co si vyberete. Odpočívat  tu můžete v nově zrekonstruovaném wellness, kde je k dipozici  bylinná a finská sauna, několik vířivek,parní lázně nebo Kneippův chodník. trochu zasportovat si můžete i ve  dvacetimetrovém vyhřívaném bazénu se slanou vodou. Využít můžete samozřejmě i celou řadu sportovních a relaxačních masáží. Vedle toho si můžete v tomto zimním počasí zahrát bowling, stolní tenis nebo si zajít do plně vybaveného fitnness. A po troše sporu vám jistě vyhládne, a proto je v areálu skvělá restaurace s terasou a zimní zahradou, odkud budete mít prvotřídní výhled na hladinu Lipna. K tomu si objednejte speciality z domácí i mezinárodní kuchyně, specializují se na čerstvě grilované maso. K tomu si objednejte sklenku dobrého vína a uvidíte sami, jak skvěle si před Vánoci odpočinete.

cara
Amazing Places

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA