Výlety v nouzovém stavu? Jde to i bezpečně

Nemusíte tedy zůstávat celé dny doma, stačí dobře zvolit trasu své procházky, počínat si během ní bezpečně a snažit se potkat co nejméně lidí. Máme pět tipů, jak na to.

1) Výlet lepší než městský park
Zvlášť ve velkých městech je obtížné procházet se tak, abyste nikoho nepotkali. Parky jsou plnější než před vyhlášením nouzového stavu, a tak je lepší se jim vyhnout. Zkuste proto raději vyrazit za město. 

2) Mimo turistické atrakce
S rozvahou však vybírejte i cíl vašeho výletu. Médii proběhla řada zpráv o tom, jak je okolí Macochy či slavné vyhlídky Máj přeplněné lidmi. „Je důležité si uvědomit, že nejde o cestování v klasickém slova smyslu, a že cílem výletu tentokrát je jen pobyt na čerstvém vzduchu, nikoli objevování turistických atrakcí. Zkuste si tedy spíše najít procházku, na jejíž trase není žádný z jinak oblíbených cílů. Tím se pravděpodobnost, že někoho potkáte, snižuje,“ radí mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

Výlety v nouzovém stavu? Jde to i bezpečně

3) Auto lepší než MHD
Vyrazit autem je vždy lepší než využít hromadnou dopravu. Jedete v něm sami, a nehrozí tedy případná nákaza od spolucestujících. Opět však platí, že byste měli cestovat jen v kruhu rodinném. 

4) Carsharing s dezinfekcí
Že nemáte auto? Ani tak se nemusíte výletu vzdávat a auto si můžete snadno půjčit. Například služba sdílení aut Anytime se chová velmi zodpovědně a několikrát týdně auta zevnitř i zvenku dezinfikuje. V každém voze navíc najdete dezinfekční sprej, kterým si můžete před každou jízdou vydezinfikovat ruce, volant, řadicí páku, ruční brzdu a další plochy, se kterými v autě přicházíte do styku. Ideální pak je, když se i v autě nosí rouška a případně rukavice,“ říká ředitel carsharingové služby Anytime v České republice Milan Beutl. Jeho firma používá vozy Toyota Yaris s šetrným hybridním motorem, a tak navíc můžete mít i čisté svědomí, že cestujete ekologicky a s minimálními emisemi. Stačí si stáhnout bezplatnou aplikaci z Apple Store nebo Google Play, online registrace trvá do pár minut. Cesty pak může podnikat po celé ČR a auto nakonec necháte kdekoli v Praze.

5) Přátelům raději zavolejte
Asi nemusíme připomínat, že pokud se nejedná o rodinu, je povoleno pohybovat se na veřejnosti jen ve dvou. Je to sice nepříjemné, ale snažte se toto nařízení dodržovat - nikdy přesně nevíte, s kým se vaši přátelé v minulosti setkali. Pokud vám chybí, domluvte si pravidelné videohovory. Jejich prostřednictvím se můžete „setkat“ i během výletů, nebo i společně povečeřet.

cara
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA