REKLAMA

Jak slavit Den Země online

REKLAMA

Naše Země by si zasloužila oslavovat každý den. Dnešek je ale pro tento účel celosvětově vyhrazené datum. Mezinárodní den Země se po celém světě slaví 22. dubna a proto se tento den nese ve znamení ekologie.

Kde se toto datum vzalo? Vznik se počítá od roku 1969, kdy s tímto nápadem přišel aktivista za mír John McConnell. Oficiálně pak první Mezinárodní den Země oslavili v San Franciscu o rok později. V roce 1990 se svátek rozšířil i za hranice USA do zbytku světa. Je ironií, že se letos oslavy tohoto svátku konají v době největší světové pandemie. V důsledku toho proto byla zrušena jakákoliv shromažďování nebo jiné davové akce. To však neznamená, že Den Země nemůžete oslavit. Tady jsou tipy na online projekty z celého světa, kterých se můžete virtuálně zúčastnit.

#ELLEGreenIssue

Více než 30 vydání magazínů ELLE & ELLE Decoration po celém světě odhalilo svoje titulní stránky květnových čísel a hromadně se připojilo k 50. výročí Dne Země, které připadá na 22. dubna 2020. V souvislosti s tímto výročím nám současná světová situace připomíná naléhavost kolektivní změny klasických vzorců spotřeby a přijetí nezbytných opatření k zachování naší planety pro budoucí generace. Připojte se k nám a pod hashtagy #EarthDay, #StandforEarth, #WomenForEarth a #ELLEGreenIssue sdílejte svoje ekologické náměty nebo se připojte k organizaci Earth Day Network - ZDE.

ELLE

Přečtete si celý článek SVĚTOVÉ EDICE MAGAZÍNŮ ELLE OSLAVUJÍ ZEMI - ZDE.

cara

Earth Day Live 2020

Desítky aktivistů, politiků, celebrit a eko influencerů se zúčastní online workshopů, diskuzí, výuky a debat na téma světové ekologie. Program bude probíhat celých 24 hodina a mezi účastníky nechybí například papež Francis, Steve Ballmer, senátorka Elizabeth Warren nebo Dave Matthews. Připojte se ZDE.

cara

Animation & Poetry 50th Earth Day

Program deseti krátkých animovaných filmů profesionálních animátorů, vysokoškolských studentů a dětí, jehož kurátorem výběru je umělec a animátor Marilyn Zornado, si rozhodně nenechte ujít. Akce bude k dispozici od 22. dubna do 26. dubna - ZDE.

cara

Jupiter Artland

Mezinárodní telematický festival vám představí několik živých vystoupení různých multimediálních umělců. Program začal již 21. dubna a volně bude pokračovat až do 22.dubna večer. Připojte se ZDE.

cara
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA