Nejočekávanější prosincové premiéry

 

The Power of the Dog (Netflix) 

Jane Campion se vrací do role filmové režisérky v rámci snímku The Power of the Dog, který se odehrává na americkém západě. Majitelé ranče Phil a George (Benedict Cumberbatch a Jesse Plemons) se dostávají do křížku, když se George ožení s Rose (Kirsten Dunst). Tu bratr přivede na ranč spolu s jejím dospívajícím synem Peterem (Kodi Smit-McPhee). Phil pohrdá oběma novými obyvateli ranče. Zevnějšek lidí však jen zřídka odpovídá tomu, čeho jsou schopni uvnitř. Film se za chodu transformuje z westernu přes romantické drama do něčeho velmi temného.  

Sledujte na Netflixu od 1. prosince 2021 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

The Witcher - 2. řada seriálu (Netflix)

Po dvou letech je čekání konečně u konce, protože Zaklínač se vrací na Netflix s druhou řadou. Hlavní hrdina Geralt z Rivie (Hanry Cavill) se nadále snaží najít své místo v magickém světě, ve kterém žije. Tentokrát však vidíme jinou stránku našeho protagonisty, protože je nucen navazovat vztahy s těmi, komu se během první sezóny tak zdařile snažil vyhnout. Geraltovy nově navázané vztahy (včetně těch romantických...ooh la la!) a jejich někdy protichůdné požadavky Zaklínače postaví do zranitelné pozice, která nepochybně povede k akci, dramatu a intrikám, od kterých nebudete moci odtrhnout oči.  

Sledujte na Netflixu od 17. prosince  
 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Emily in Paris – 2. řada seriálu (Netflix)

Ať už jste ji milovali nebo nenáviděli, nemůžete popřít, že první řada tohoto seriálu měla velký úspěch. Podle tvůrců má být její pokračování ještě lepší a odvážnější. Emily (Lily Collins) se stále snaží najít své pevné místo v Paříži (což doufejme také znamená, že je konečně naučí jazyk). Její plány se však komplikují po vášnivé noci strávené s krásným, avšak velmi zadaným (velké no-no!) šéfkuchařem Gabrielem (Lucas Bravo). Druhá řada opět nepochybně přinese velká faux pas a dávku patetismu, ale seriál si nemůžeme nechat ujít už jenom kvůli kostýmům, které opět tvoří naše milovaná Patricia Field (Sex and the City).

Sledujte na Netflixu od 22. prosince

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Spider-Man: No Way Home

Spidey je zpět, a čeká ho nelehký úkol. Na konci roku 2019 v Spider-Man: Far From Home byla odhalena skutečná identita Spider-Mana. Ten proto musí požádat Doctora Strange (Benedict Cumberbatch), aby mu pomohl dát vše do pořádku. Ten však způsobí ještě větší průšvih; z alternativního vesmíru se vynoří padouši z jiných realit, aby bojovali se Spider-Manem. S tímto dílem si Marvel dal opravdu záležet, jelikož propojil postavy z jiných franšíz Spider-Mana, kdy postavu ztvárnili Andrew Garfield a Tobey Maguire. Právě tento nostalgický faktor (a vskutku bravurní tah scénáristů) jistě přiláká do kin hned několik generací milovníků komiksů, a spojí všechny "the best of” do jednoho filmu. Kromě Hollanda a Cumberbatche, se vrací i Zendaya, Marisa Tomei, Jon Favreau, Benedict Wong a spousta herců, kteří hráli naše oblíbené antagonisty v těchto „alternativních dimenzích“, od Willema Dafoea přes Alfreda Molinu až po Jamieho Foxxe.

V kinech od 16. prosince 2021 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Matrix Resurrections 

Od posledního dílu Matrix (Revolutions) uplynulo již osmnáct let. Jednalo se bezesporu o nejpovedenější trilogii v historii kinematografie, a od chvíle, kdy se začalo spekulovat o natáčení nového dílu, se všem zatajil dech. Na jednu stranu to byla skvělá zpráva, jelikož reunions jsou nyní v módě, avšak na druhou stranu je ve hře opravdu mnoho. O příběhu víme málo, jen to, že se odehrává 20 let po posledním dílu. Neo žije jako nudný Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut předepisuje modré pilulky, díky nimž je slepý vůči realitě. Zápletka začíná ve chvíli, kdy opět narazí na Morphea, který jej vrátí do světa Matrixu. Carrie-Anne Moss se vrací jako Trinity, zatímco Morphea tentokrát ztvární Yahya Abdul-Mateen II. Režie se ujala (jen jedna sestra) Lana Wachowski.  

V kinech a na HBO Max od 23. prosince 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Extra tip na začátek ledna: 

Euphoria - 2. řada seriálu (HBO)

Po velkém úspěchu první řady se americká franšíza stejnojmenného izraelského seriálu vrací zpět. Pokračování v režii Sama Levinsona bude mít na HBO premiéru již 9. ledna 2022.  
Zatímco loňské speciály Euphoria sloužily jako intimní studie postav Rue (Zendaya) a Jules (Hunter Schafer), nejnovější upoutávka láká na chaotický návrat do formy. Druhá řada začíná po rozchodu Rue a Jules, kdy víme, že Rue má za sebou relaps. Podle slov hlavních hrdinů (v rámci interview pro ET) se máme připravit na něco “velmi temného, brutálního a intenzivního”. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Knižní novinky i niche tituly pod stromeček

elle.cz