REKLAMA

Oscaři a udílení cen BAFTA se odkládají o dva měsíce

REKLAMA

Předávání cen Oscar, plánované původně na únor 2021, se kvůli dopadu pandemie koronaviru na filmový průmysl odloží o dva měsíce. Oznámila to tento týden americká filmová akademie, která ceny uděluje. A v odkládání akcí pokračují i další ceremonie. Slavnostní udílení filmových cen plánované také na únor 2021 odložila o dva měsíce i Britská akademie filmového a televizního umění (BAFTA). 

Na jaké další změny se budeme muset připravit? 

Například na to, že filmy které byly v kinech, když byly uzavřeny kvůli pandemii, budou způsobilé na účast bez ohledu na počet projekcí. Stejně tak filmy, které měly jít do premiéry v před uzamčení kinosálů. Filmy, které se chtěly účastnit klání o Oscary, se podle pravidel musely v kinech objevit do 31. prosince letošního roku. Akademie termín posunula na 28. února, kdy se měl konat i 93. ročník slavnostní ceremonie. 

Změna plánů

Udílení filmových cen britské akademie BAFTA, které se každý rok konají v únoru, jsou ze stejného důvodu jako Oscaři přesunuty na dubnový termín. Odehrají se tak 11.dubna 2021. Na předávání sošek Oscarů potom padlo datum 25. dubna 2021. 

„Filmy nás už více než století uklidňují, inspirují a baví během těch nejtemnějších chvil. Rozhodně tak činily tento rok. Doufám, že tím, že prodloužíme dobu, kdy se filmy mohou kvalifikovat, a odsuneme datum cen, poskytneme filmařům flexibilitu potřebnou k dokončení a uvedení snímků do kin,” prohlásil David Rubina, prezident Akademie filmových umění a věd.

 

ELLE
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA